Clustering Summary
Cluster IdNumber of Documents
Cluster 1632
Cluster 2457
Cluster 3249
Cluster 4232
Cluster 5227
Cluster 6208
Cluster 7203
Cluster 8201
Cluster 9191
Cluster 10176
Cluster 11170
Cluster 12165
Cluster 13159
Cluster 14142
Cluster 15140
Cluster 16124
Cluster 17122
Cluster 18113
Cluster 19109
Cluster 20107
Cluster 21105
Cluster 22104
Cluster 23100
Cluster 2499
Cluster 2598
Cluster 2694
Cluster 2792
Cluster 2890
Cluster 2986
Cluster 3084
Cluster 3182
Cluster 3281
Cluster 3379
Cluster 3477
Cluster 3574
Cluster 3671
Cluster 3770
Cluster 3868
Cluster 3967
Cluster 4066
Cluster 4164
Cluster 4263
Cluster 4362
Cluster 4461
Cluster 4560
Cluster 4659
Cluster 4757
Cluster 4855
Cluster 4954
Cluster 5053
Cluster 5151
Cluster 5250
Cluster 5349
Cluster 5448
Cluster 5547
Cluster 5645
Cluster 5744
Cluster 5843
Cluster 5942
Cluster 6041
Cluster 6140
Cluster 6239
Cluster 6338
Cluster 6437
Cluster 6536
Cluster 6635
Cluster 6734
Cluster 6833
Cluster 6932
Cluster 7031
Cluster 7130
Cluster 7229
Cluster 7328
Cluster 7427
Cluster 7526
Cluster 7625
Cluster 7724
Cluster 7823
Cluster 7922
Cluster 8021
Cluster 8120
Cluster 8219
Cluster 8318
Cluster 8417
Cluster 8516
Cluster 8615
Cluster 8714
Cluster 8813
Cluster 8912
Cluster 9011
Cluster 9110
Cluster 929
Cluster 938
Cluster 947
Cluster 956
Cluster 965
Cluster 974
Cluster 983
Cluster 992


List of Clusters
Cluster IdDocumentsBest Links
Cluster 1 Biberstein (kommun, CH-AG)
Aarau (kommun, CH-AG)
Buchs (kommun, CH-AG)
Densbüren (kommun, CH-AG)
Erlinsbach (kommun, CH-AG)
Gränichen (kommun, CH-AG)
Hirschthal (kommun, CH-AG)
Küttigen (kommun, CH-AG)
Muhen (kommun, CH-AG)
Oberentfelden (kommun, CH-AG)
Rohr (kommun, CH-AG)
Suhr (kommun, CH-AG)
Unterentfelden (kommun, CH-AG)
Baden (kommun, CH-AG)
Bellikon (kommun, CH-AG)
Bergdietikon (kommun, CH-AG)
Birmenstorf (kommun, CH-AG)
Ennetbaden (kommun, CH-AG)
Fislisbach (kommun, CH-AG)
Freienwil (kommun, CH-AG)
Gebenstorf (kommun, CH-AG)
Killwangen (kommun, CH-AG)
Künten (kommun, CH-AG)
Mägenwil (kommun, CH-AG)
Mellingen (kommun, CH-AG)
Neuenhof (kommun, CH-AG)
Niederrohrdorf (kommun, CH-AG)
Oberehrendingen (kommun, CH-AG)
Oberrohrdorf (kommun, CH-AG)
Obersiggenthal (kommun, CH-AG)
Remetschwil (kommun, CH-AG)
Spreitenbach (kommun, CH-AG)
Stetten (kommun, CH-AG)
Turgi (kommun, CH-AG)
Unterehrendingen (kommun, CH-AG)
Untersiggenthal (kommun, CH-AG)
Wettingen (kommun, CH-AG)
Wohlenschwil (kommun, CH-AG)
Würenlingen (kommun, CH-AG)
Würenlos (kommun, CH-AG)
Arni (kommun, CH-AG)
Berikon (kommun, CH-AG)
Bremgarten (kommun, CH-AG)
Büttikon (kommun, CH-AG)
Dottikon (kommun, CH-AG)
Eggenwil (kommun, CH-AG)
Fischbach-Göslikon (kommun, CH-AG)
Hägglingen (kommun, CH-AG)
Hermetschwil-Staffeln (kommun, CH-AG)
Hilfikon (kommun, CH-AG)
Islisberg (kommun, CH-AG)
Jonen (kommun, CH-AG)
Niederwil (kommun, CH-AG)
Oberlunkhofen (kommun, CH-AG)
Oberwil-Lieli (kommun, CH-AG)
Rudolfstetten-Friedlisberg (kommun, CH-AG)
Sarmenstorf (kommun, CH-AG)
Tägerig (kommun, CH-AG)
Uezwil (kommun, CH-AG)
Unterlunkhofen (kommun, CH-AG)
Villmergen (kommun, CH-AG)
Widen (kommun, CH-AG)
Wohlen (kommun, CH-AG)
Zufikon (kommun, CH-AG)
Auenstein (kommun, CH-AG)
Birr (kommun, CH-AG)
Birrhard (kommun, CH-AG)
Bözen (kommun, CH-AG)
Brugg (kommun, CH-AG)
Effingen (kommun, CH-AG)
Elfingen (kommun, CH-AG)
Gallenkirch (kommun, CH-AG)
Habsburg (kommun, CH-AG)
Hausen (kommun, CH-AG)
Hottwil (kommun, CH-AG)
Linn (kommun, CH-AG)
Lupfig (kommun, CH-AG)
Mandach (kommun, CH-AG)
Mülligen (kommun, CH-AG)
Oberbözberg (kommun, CH-AG)
Oberflachs (kommun, CH-AG)
Mönthal (kommun, CH-AG)
Remigen (kommun, CH-AG)
Riniken (kommun, CH-AG)
Rüfenach (kommun, CH-AG)
Scherz (kommun, CH-AG)
Schinznach-Bad (kommun, CH-AG)
Schinznach-Dorf (kommun, CH-AG)
Stilli (kommun, CH-AG)
Thalheim (kommun, CH-AG)
Umiken (kommun, CH-AG)
Unterbözberg (kommun, CH-AG)
Veltheim (kommun, CH-AG)
Villnachern (kommun, CH-AG)
Windisch (kommun, CH-AG)
Villigen (kommun, CH-AG)
Birrwil (kommun, CH-AG)
Dürrenäsch (kommun, CH-AG)
Burg (kommun, CH-AG)
Gontenschwil (kommun, CH-AG)
Holziken (kommun, CH-AG)
Leimbach (kommun, CH-AG)
Leutwil (kommun, CH-AG)
Oberkulm (kommun, CH-AG)
Menziken (kommun, CH-AG)
Beinwil am See (kommun, CH-AG)
Reinach (kommun, CH-AG)
Schlossrued (kommun, CH-AG)
Schmiedrued (kommun, CH-AG)
Schöftland (kommun, CH-AG)
Teufenthal (kommun, CH-AG)
Unterkulm (kommun, CH-AG)
Zetzwil (kommun, CH-AG)
Eiken (kommun, CH-AG)
Etzgen (kommun, CH-AG)
Frick (kommun, CH-AG)
Gansingen (kommun, CH-AG)
Gipf-Oberfrick (kommun, CH-AG)
Herznach (kommun, CH-AG)
Hornussen (kommun, CH-AG)
Ittenthal (kommun, CH-AG)
Kaisten (kommun, CH-AG)
Laufenburg (kommun, CH-AG)
Mettau (kommun, CH-AG)
Münchwilen (kommun, CH-AG)
Oberhof (kommun, CH-AG)
Oberhofen (kommun, CH-AG)
Oeschgen (kommun, CH-AG)
Schwaderloch (kommun, CH-AG)
Sisseln (kommun, CH-AG)
Sulz (kommun, CH-AG)
Ueken (kommun, CH-AG)
Wil (kommun, CH-AG)
Wittnau (kommun, CH-AG)
Wölflinswil (kommun, CH-AG)
Zeihen (kommun, CH-AG)
Ammerswil (kommun, CH-AG)
Boniswil (kommun, CH-AG)
Brunegg (kommun, CH-AG)
Dintikon (kommun, CH-AG)
Egliswil (kommun, CH-AG)
Fahrwangen (kommun, CH-AG)
Hallwil (kommun, CH-AG)
Hendschiken (kommun, CH-AG)
Holderbank (kommun, CH-AG)
Hunzenschwil (kommun, CH-AG)
Lenzburg (kommun, CH-AG)
Meisterschwanden (kommun, CH-AG)
Möriken-Wildegg (kommun, CH-AG)
Niederlenz (kommun, CH-AG)
Othmarsingen (kommun, CH-AG)
Rupperswil (kommun, CH-AG)
Schafisheim (kommun, CH-AG)
Seengen (kommun, CH-AG)
Seon (kommun, CH-AG)
Staufen (kommun, CH-AG)
Abtwil (kommun, CH-AG)
Aristau (kommun, CH-AG)
Auw (kommun, CH-AG)
Benzenschwil (kommun, CH-AG)
Besenbüren (kommun, CH-AG)
Bettwil (kommun, CH-AG)
Boswil (kommun, CH-AG)
Bünzen (kommun, CH-AG)
Buttwil (kommun, CH-AG)
Dietwil (kommun, CH-AG)
Geltwil (kommun, CH-AG)
Kallern (kommun, CH-AG)
Merenschwand (kommun, CH-AG)
Mühlau (kommun, CH-AG)
Muri (kommun, CH-AG)
Oberrüti (kommun, CH-AG)
Rottenschwil (kommun, CH-AG)
Sins (kommun, CH-AG)
Waltenschwil (kommun, CH-AG)
Hellikon (kommun, CH-AG)
Kaiseraugst (kommun, CH-AG)
Magden (kommun, CH-AG)
Möhlin (kommun, CH-AG)
Mumpf (kommun, CH-AG)
Obermumpf (kommun, CH-AG)
Olsberg (kommun, CH-AG)
Rheinfelden (kommun, CH-AG)
Schupfart (kommun, CH-AG)
Stein (kommun, CH-AG)
Wallbach (kommun, CH-AG)
Wegenstetten (kommun, CH-AG)
Zeiningen (kommun, CH-AG)
Zuzgen (kommun, CH-AG)
Aarburg (kommun, CH-AG)
Attelwil (kommun, CH-AG)
Bottenwil (kommun, CH-AG)
Brittnau (kommun, CH-AG)
Kirchleerau (kommun, CH-AG)
Kölliken (kommun, CH-AG)
Moosleerau (kommun, CH-AG)
Murgenthal (kommun, CH-AG)
Oftringen (kommun, CH-AG)
Rothrist (kommun, CH-AG)
Safenwil (kommun, CH-AG)
Staffelbach (kommun, CH-AG)
Strengelbach (kommun, CH-AG)
Uerkheim (kommun, CH-AG)
Vordemwald (kommun, CH-AG)
Wiliberg (kommun, CH-AG)
Zofingen (kommun, CH-AG)
Baldingen (kommun, CH-AG)
Böbikon (kommun, CH-AG)
Böttstein (kommun, CH-AG)
Döttingen (kommun, CH-AG)
Endingen (kommun, CH-AG)
Fisibach (kommun, CH-AG)
Full-Reuenthal (kommun, CH-AG)
Kaiserstuhl (kommun, CH-AG)
Klingnau (kommun, CH-AG)
Leibstadt (kommun, CH-AG)
Lengnau (kommun, CH-AG)
Leuggern (kommun, CH-AG)
Mellikon (kommun, CH-AG)
Rekingen (kommun, CH-AG)
Rietheim (kommun, CH-AG)
Rümikon (kommun, CH-AG)
Schneisingen (kommun, CH-AG)
Siglistorf (kommun, CH-AG)
Tegerfelden (kommun, CH-AG)
Unterendingen (kommun, CH-AG)
Wislikofen (kommun, CH-AG)
Zurzach (kommun, CH-AG)
Beinwil (kommun, CH-AG)
Saanen (amtsbezirk, CH-BE)
Biel (amtsbezirk, CH-BE)
Obersimmental (amtsbezirk, CH-BE)
Aarberg (kommun, CH-BE)
Bargen (kommun, CH-BE)
Grossaffoltern (kommun, CH-BE)
Kallnach (kommun, CH-BE)
Kappelen (kommun, CH-BE)
Lyss (kommun, CH-BE)
Meikirch (kommun, CH-BE)
Niederried bei Kallnach (kommun, CH-BE)
Radelfingen (kommun, CH-BE)
Rapperswil (kommun, CH-BE)
Schüpfen (kommun, CH-BE)
Seedorf (kommun, CH-BE)
Aarwangen (kommun, CH-BE)
Auswil (kommun, CH-BE)
Bannwil (kommun, CH-BE)
Bleienbach (kommun, CH-BE)
Busswil bei Melchnau (kommun, CH-BE)
Gondiswil (kommun, CH-BE)
Gutenburg (kommun, CH-BE)
Kleindietwil (kommun, CH-BE)
Langenthal (kommun, CH-BE)
Leimiswil (kommun, CH-BE)
Lotzwil (kommun, CH-BE)
Madiswil (kommun, CH-BE)
Melchnau (kommun, CH-BE)
Obersteckholz (kommun, CH-BE)
Oeschenbach (kommun, CH-BE)
Reisiswil (kommun, CH-BE)
Roggwil (kommun, CH-BE)
Rohrbach (kommun, CH-BE)
Rohrbachgraben (kommun, CH-BE)
Rütschelen (kommun, CH-BE)
Schwarzhäusern (kommun, CH-BE)
Thunstetten (kommun, CH-BE)
Untersteckholz (kommun, CH-BE)
Ursenbach (kommun, CH-BE)
Wynau (kommun, CH-BE)
Bern (kommun, CH-BE)
Bolligen (kommun, CH-BE)
Bremgarten bei Bern (kommun, CH-BE)
Kirchlindach (kommun, CH-BE)
Köniz (kommun, CH-BE)
Muri bei Bern (kommun, CH-BE)
Oberbalm (kommun, CH-BE)
Stettlen (kommun, CH-BE)
Vechigen (kommun, CH-BE)
Wohlen (kommun, CH-BE)
Zollikofen (kommun, CH-BE)
Ittigen (kommun, CH-BE)
Ostermundigen (kommun, CH-BE)
Biel (kommun, CH-BE)
Evilard (kommun, CH-BE)
Aefligen (kommun, CH-BE)
Alchenstorf (kommun, CH-BE)
Bäriswil (kommun, CH-BE)
Burgdorf (kommun, CH-BE)
Ersigen (kommun, CH-BE)
Hasle (kommun, CH-BE)
Heimiswil (kommun, CH-BE)
Hellsau (kommun, CH-BE)
Hindelbank (kommun, CH-BE)
Höchstetten (kommun, CH-BE)
Kernenried (kommun, CH-BE)
Kirchberg (kommun, CH-BE)
Koppigen (kommun, CH-BE)
Krauchthal (kommun, CH-BE)
Lyssach (kommun, CH-BE)
Mötschwil (kommun, CH-BE)
Niederösch (kommun, CH-BE)
Oberburg (kommun, CH-BE)
Oberösch (kommun, CH-BE)
Rüdtligen-Alchenflüh (kommun, CH-BE)
Rumendingen (kommun, CH-BE)
Rüti bei Lyssach (kommun, CH-BE)
Willadingen (kommun, CH-BE)
Wynigen (kommun, CH-BE)
Arch (kommun, CH-BE)
Büetigen (kommun, CH-BE)
Büren an der Aare (kommun, CH-BE)
Busswil bei Büren (kommun, CH-BE)
Diessbach (kommun, CH-BE)
Dotzigen (kommun, CH-BE)
Lengnau (kommun, CH-BE)
Leuzigen (kommun, CH-BE)
Meienried (kommun, CH-BE)
Meinisberg (kommun, CH-BE)
Oberwil bei Büren (kommun, CH-BE)
Pieterlen (kommun, CH-BE)
Wengi (kommun, CH-BE)
Rüti bei Büren (kommun, CH-BE)
Corgémont (kommun, CH-BE)
Cormoret (kommun, CH-BE)
Cortébert (kommun, CH-BE)
Courtelary (kommun, CH-BE)
La Ferrière (kommun, CH-BE)
La Heutte (kommun, CH-BE)
Mont-Tramelan (kommun, CH-BE)
Orvin (kommun, CH-BE)
Péry (kommun, CH-BE)
Plagne (kommun, CH-BE)
Renan (kommun, CH-BE)
Romont (kommun, CH-BE)
Saint-Imier (kommun, CH-BE)
Sonceboz (kommun, CH-BE)
Sonvilier (kommun, CH-BE)
Tramelan (kommun, CH-BE)
Vauffelin (kommun, CH-BE)
Villeret (kommun, CH-BE)
Brüttelen (kommun, CH-BE)
Erlach (kommun, CH-BE)
Finsterhennen (kommun, CH-BE)
Gals (kommun, CH-BE)
Gampelen (kommun, CH-BE)
Ins-Anet (kommun, CH-BE)
Lüscherz (kommun, CH-BE)
Müntschemier (kommun, CH-BE)
Siselen (kommun, CH-BE)
Treiten (kommun, CH-BE)
Tschugg (kommun, CH-BE)
Vinelz (kommun, CH-BE)
Ballmoos (kommun, CH-BE)
Bangerten (kommun, CH-BE)
Bätterkinden (kommun, CH-BE)
Büren zum Hof (kommun, CH-BE)
Deisswil bei Münchenbuchsee (kommun, CH-BE)
Diemerswil (kommun, CH-BE)
Etzelkofen (kommun, CH-BE)
Fraubrunnen (kommun, CH-BE)
Grafenried (kommun, CH-BE)
Jegenstorf (kommun, CH-BE)
Iffwil (kommun, CH-BE)
Limpach (kommun, CH-BE)
Mattstetten (kommun, CH-BE)
Moosseedorf (kommun, CH-BE)
Mülchi (kommun, CH-BE)
Münchenbuchsee (kommun, CH-BE)
Münchringen (kommun, CH-BE)
Ruppoldsried (kommun, CH-BE)
Schalunen (kommun, CH-BE)
Scheunen (kommun, CH-BE)
Utzenstorf (kommun, CH-BE)
Urtenen-Schönbühl (kommun, CH-BE)
Wiggiswil (kommun, CH-BE)
Wiler bei Utzenstorf (kommun, CH-BE)
Zauggenried (kommun, CH-BE)
Zielebach (kommun, CH-BE)
Zuzwil (kommun, CH-BE)
Adelboden (kommun, CH-BE)
Frutigen (kommun, CH-BE)
Aeschi (kommun, CH-BE)
Kandergrund (kommun, CH-BE)
Kandersteg (kommun, CH-BE)
Krattigen (kommun, CH-BE)
Reichenbach im Kandertal (kommun, CH-BE)
Beatenberg (kommun, CH-BE)
Bönigen (kommun, CH-BE)
Brienz (kommun, CH-BE)
Brienzwiler (kommun, CH-BE)
Därligen (kommun, CH-BE)
Grindelwald (kommun, CH-BE)
Gsteigwiler (kommun, CH-BE)
Gündlischwand (kommun, CH-BE)
Habkern (kommun, CH-BE)
Hofstetten bei Brienz (kommun, CH-BE)
Interlaken (kommun, CH-BE)
Iseltwald (kommun, CH-BE)
Leissigen (kommun, CH-BE)
Lütschental (kommun, CH-BE)
Matten (kommun, CH-BE)
Niederried bei Interlaken (kommun, CH-BE)
Oberried am Brienzersee (kommun, CH-BE)
Ringgenberg (kommun, CH-BE)
Saxeten (kommun, CH-BE)
Schwanden bei Brienz (kommun, CH-BE)
Unterseen (kommun, CH-BE)
Wilderswil (kommun, CH-BE)
Aeschlen (kommun, CH-BE)
Arni (kommun, CH-BE)
Biglen (kommun, CH-BE)
Bowil (kommun, CH-BE)
Bleiken bei Oberdiessbach (kommun, CH-BE)
Brenzikofen (kommun, CH-BE)
Freimettigen (kommun, CH-BE)
Grosshöchstetten (kommun, CH-BE)
Häutligen (kommun, CH-BE)
Herbligen (kommun, CH-BE)
Kiesen (kommun, CH-BE)
Konolfingen (kommun, CH-BE)
Landiswil (kommun, CH-BE)
Linden (kommun, CH-BE)
Mirchel (kommun, CH-BE)
Münsingen (kommun, CH-BE)
Niederhünigen (kommun, CH-BE)
Wichtrach (kommun, CH-BE)
Oberdiessbach (kommun, CH-BE)
Oberthal (kommun, CH-BE)
Oppligen (kommun, CH-BE)
Rubigen (kommun, CH-BE)
Schlosswil (kommun, CH-BE)
Tägertschi (kommun, CH-BE)
Walkringen (kommun, CH-BE)
Worb (kommun, CH-BE)
Zäziwil (kommun, CH-BE)
Oberhünigen (kommun, CH-BE)
Allmendingen (kommun, CH-BE)
Trimstein (kommun, CH-BE)
Diesse (kommun, CH-BE)
Lamboing (kommun, CH-BE)
La Neuveville (kommun, CH-BE)
Nods (kommun, CH-BE)
Prêles (kommun, CH-BE)
Clavaleyres (kommun, CH-BE)
Ferenbalm (kommun, CH-BE)
Frauenkappelen (kommun, CH-BE)
Golaten (kommun, CH-BE)
Gurbrü (kommun, CH-BE)
Kriechenwil (kommun, CH-BE)
Laupen (kommun, CH-BE)
Mühleberg (kommun, CH-BE)
Münchenwiler (kommun, CH-BE)
Neuenegg (kommun, CH-BE)
Wileroltigen (kommun, CH-BE)
Belprahon (kommun, CH-BE)
Bévilard (kommun, CH-BE)
Champoz (kommun, CH-BE)
Châtelat (kommun, CH-BE)
Corcelles (kommun, CH-BE)
Court (kommun, CH-BE)
Crémines (kommun, CH-BE)
Eschert (kommun, CH-BE)
Grandval (kommun, CH-BE)
Loveresse (kommun, CH-BE)
Malleray (kommun, CH-BE)
Monible (kommun, CH-BE)
Moutier (kommun, CH-BE)
Perrefitte (kommun, CH-BE)
Pontenet (kommun, CH-BE)
Reconvilier (kommun, CH-BE)
Roches (kommun, CH-BE)
Saicourt (kommun, CH-BE)
Saules (kommun, CH-BE)
Schelten (kommun, CH-BE)
Seehof (kommun, CH-BE)
Sornetan (kommun, CH-BE)
Sorvilier (kommun, CH-BE)
Souboz (kommun, CH-BE)
Tavannes (kommun, CH-BE)
Rebévelier (kommun, CH-BE)
Aegerten (kommun, CH-BE)
Bellmund (kommun, CH-BE)
Brügg (kommun, CH-BE)
Bühl (kommun, CH-BE)
Epsach (kommun, CH-BE)
Hagneck (kommun, CH-BE)
Hermrigen (kommun, CH-BE)
Jens (kommun, CH-BE)
Ipsach (kommun, CH-BE)
Ligerz (kommun, CH-BE)
Merzligen (kommun, CH-BE)
Mörigen (kommun, CH-BE)
Nidau (kommun, CH-BE)
Orpund (kommun, CH-BE)
Port (kommun, CH-BE)
Safnern (kommun, CH-BE)
Scheuren (kommun, CH-BE)
Schwadernau (kommun, CH-BE)
Studen (kommun, CH-BE)
Sutz-Lattrigen (kommun, CH-BE)
Täuffelen (kommun, CH-BE)
Tüscherz-Alfermée (kommun, CH-BE)
Twann (kommun, CH-BE)
Walperswil (kommun, CH-BE)
Worben (kommun, CH-BE)
Därstetten (kommun, CH-BE)
Diemtigen (kommun, CH-BE)
Erlenbach im Simmental (kommun, CH-BE)
Niederstocken (kommun, CH-BE)
Oberstocken (kommun, CH-BE)
Oberwil im Simmental (kommun, CH-BE)
Reutigen (kommun, CH-BE)
Spiez (kommun, CH-BE)
Wimmis (kommun, CH-BE)
Gadmen (kommun, CH-BE)
Guttannen (kommun, CH-BE)
Hasliberg (kommun, CH-BE)
Innertkirchen (kommun, CH-BE)
Meiringen (kommun, CH-BE)
Schattenhalb (kommun, CH-BE)
Boltigen (kommun, CH-BE)
Lenk (kommun, CH-BE)
St. Stephan (kommun, CH-BE)
Zweisimmen (kommun, CH-BE)
Gsteig (kommun, CH-BE)
Lauenen (kommun, CH-BE)
Saanen (kommun, CH-BE)
Albligen (kommun, CH-BE)
Guggisberg (kommun, CH-BE)
Rüschegg (kommun, CH-BE)
Wahlern (kommun, CH-BE)
Belp (kommun, CH-BE)
Belpberg (kommun, CH-BE)
Burgistein (kommun, CH-BE)
Englisberg (kommun, CH-BE)
Gelterfingen (kommun, CH-BE)
Gerzensee (kommun, CH-BE)
Gurzelen (kommun, CH-BE)
Jaberg
Kaufdorf (kommun, CH-BE)
Kehrsatz (kommun, CH-BE)
Kienersrüti (kommun, CH-BE)
Kirchdorf (kommun, CH-BE)
Kirchenthurnen (kommun, CH-BE)
Lohnstorf (kommun, CH-BE)
Mühledorf (kommun, CH-BE)
Mühlethurnen (kommun, CH-BE)
Niedermuhlern (kommun, CH-BE)
Noflen (kommun, CH-BE)
Riggisberg (kommun, CH-BE)
Rüeggisberg (kommun, CH-BE)
Rümligen (kommun, CH-BE)
Rüti bei Riggisberg (kommun, CH-BE)
Seftigen (kommun, CH-BE)
Toffen (kommun, CH-BE)
Uttigen (kommun, CH-BE)
Wattenwil (kommun, CH-BE)
Zimmerwald (kommun, CH-BE)
Eggiwil (kommun, CH-BE)
Langnau im Emmental (kommun, CH-BE)
Lauperswil (kommun, CH-BE)
Röthenbach im Emmental (kommun, CH-BE)
Rüderswil (kommun, CH-BE)
Schangnau (kommun, CH-BE)
Signau (kommun, CH-BE)
Trub (kommun, CH-BE)
Trubschachen (kommun, CH-BE)
Amsoldingen (kommun, CH-BE)
Blumenstein (kommun, CH-BE)
Buchholterberg (kommun, CH-BE)
Eriz (kommun, CH-BE)
Fahrni (kommun, CH-BE)
Forst (kommun, CH-BE)
Heiligenschwendi (kommun, CH-BE)
Heimberg (kommun, CH-BE)
Hilterfingen (kommun, CH-BE)
Höfen (kommun, CH-BE)
Homberg (kommun, CH-BE)
Horrenbach-Buchen (kommun, CH-BE)
Längenbühl (kommun, CH-BE)
Oberhofen (kommun, CH-BE)
Oberlangenegg (kommun, CH-BE)
Pohlern (kommun, CH-BE)
Schwendibach (kommun, CH-BE)
Sigriswil (kommun, CH-BE)
Steffisburg (kommun, CH-BE)
Teuffenthal (kommun, CH-BE)
Thierachern (kommun, CH-BE)
Thun (kommun, CH-BE)
Uebeschi (kommun, CH-BE)
Uetendorf (kommun, CH-BE)
Unterlangenegg (kommun, CH-BE)
Wachseldorn (kommun, CH-BE)
Zwieselberg (kommun, CH-BE)
Affoltern im Emmental (kommun, CH-BE)
Dürrenroth (kommun, CH-BE)
Eriswil (kommun, CH-BE)
Huttwil (kommun, CH-BE)
Lützelflüh (kommun, CH-BE)
Rüegsau (kommun, CH-BE)
Sumiswald (kommun, CH-BE)
Trachselwald (kommun, CH-BE)
Walterswil (kommun, CH-BE)
Wyssachen (kommun, CH-BE)
Attiswil (kommun, CH-BE)
Berken (kommun, CH-BE)
Bettenhausen (kommun, CH-BE)
Bollodingen (kommun, CH-BE)
Farnern (kommun, CH-BE)
Graben (kommun, CH-BE)
Heimenhausen (kommun, CH-BE)
Hermiswil (kommun, CH-BE)
Herzogenbuchsee (kommun, CH-BE)
Inkwil (kommun, CH-BE)
Niederbipp (kommun, CH-BE)
Niederönz (kommun, CH-BE)
Oberbipp (kommun, CH-BE)
Oberönz (kommun, CH-BE)
Ochlenberg (kommun, CH-BE)
Röthenbach bei Herzogenbuchsee (kommun, CH-BE)
Rumisberg (kommun, CH-BE)
Seeberg (kommun, CH-BE)
Thörigen (kommun, CH-BE)
Walliswil bei Niederbipp (kommun, CH-BE)
Walliswil bei Wangen (kommun, CH-BE)
Wangen an der Aare (kommun, CH-BE)
Wangenried (kommun, CH-BE)
Wanzwil (kommun, CH-BE)
Wiedlisbach (kommun, CH-BE)
Wolfisberg (kommun, CH-BE)
Wald (kommun, CH-BE)
Ehrendingen (kommun, CH-AG)
Amtsbezirk
Bern (kanton)
Aargau
Tyska
Kommun
Schweiz
2003
Brugg (distrikt, CH-AG)
Konolfingen (amtsbezirk, CH-BE)
Seftigen (amtsbezirk, CH-BE)
Baden (distrikt, CH-AG)
Fraubrunnen (amtsbezirk, CH-BE)
Thun (amtsbezirk, CH-BE)
Wangen (amtsbezirk, CH-BE)
Moutier (amtsbezirk, CH-BE)
Aarwangen (amtsbezirk, CH-BE)
Nidau (amtsbezirk, CH-BE)
Burgdorf (amtsbezirk, CH-BE)
Bremgarten (distrikt, CH-AG)
Laufenburg (distrikt, CH-AG)
Zurzach (distrikt, CH-AG)
Interlaken (amtsbezirk, CH-BE)
Lenzburg (distrikt, CH-AG)
Muri (distrikt, CH-AG)
Courtelary (amtsbezirk, CH-BE)
Kulm (distrikt, CH-AG)
Zofingen (distrikt, CH-AG)
Büren (amtsbezirk, CH-BE)
Rheinfelden (distrikt, CH-AG)
Bern (amtsbezirk, CH-BE)
Aarau (distrikt, CH-AG)
Erlach (amtsbezirk, CH-BE)
Aarberg (amtsbezirk, CH-BE)
Laupen (amtsbezirk, CH-BE)
Trachselwald (amtsbezirk, CH-BE)
Signau (amtsbezirk, CH-BE)
Niedersimmental (amtsbezirk, CH-BE)
Frutigen (amtsbezirk, CH-BE)
Oberhasli (amtsbezirk, CH-BE)
Obersimmental (amtsbezirk, CH-BE)
La Neuveville (amtsbezirk, CH-BE)
Saanen (amtsbezirk, CH-BE)
Schwarzenburg (amtsbezirk, CH-BE)
Biel (amtsbezirk, CH-BE)
Ehrendingen (kommun, CH-AG)
Oberehrendingen (kommun, CH-AG)
Unterehrendingen (kommun, CH-AG)
Franska
Gsteig (kommun, CH-BE)
Lauenen (kommun, CH-BE)
Cluster 2 Statsman
Folke Woivalin
Gunnevi Nordman
May Flodin
Lars Porko
Magnus Lundberg
Holger Eriksson
Politikerförakt
Miltiades d.ä.
Adam Acres
Adam Crooks
Adam Hope
Adam Johnston Fergusson Blair
Adrian Knatchbull-Hugessen
Ajmer Mandur
Alain Boire
Alan de Jardin
Alana DeLong
Alastair Gillespie
Albert Hickman
Albert McGregor
Albert Prince
Albert Wren
Aldéa Landry
Alex Atamanenko
Alexander David Stewart
Alexander Grant Dallas
Alexander Macfarlane
Alexander McBride
Alexis MacDonald
Alfred Boultbee
Alfred Gilpin Jones
Alfred Hutchinson Dymond
Alfred William Savary
Allen Bristol Aylesworth
Alonzo Wright
Alphonse Verville
Amarjit Grewal
Amos Edwin Botsford
Amos Wright
Andrew Carnell
Andrew McCleary
Andrew Monteith
Andrew S. Haydon
Andrew Shandro
Andrew Thomson
André Bachand
André Bellavance
André Bissonnette
Andrée P. Boucher
Andy Mitchell
Andy Wells
Angela Reid
Angela Vautour
Angus McDonald
Angus McLennan
Ann Mulvale
Ann Shipley
Anne McBride
Anselme Homère Pâquet
Anthony Rosenroll
Aquila Walsh
Archibald Bishop
Archibald McKellar
Archibald McLelan
Archibald Petrie
Art Phillips
Arthur Bunster
Arthur Cyril Boyce
Arthur Desrosiers
Arthur Ecrément
Arthur Ellis
Arthur Laing
Arthur Matheson
Arthur Mitchell
Arthur Reaume
Arthur Tremblay
Arthur Wright
Auguste-Réal Angers
B.C. Lee
B.H. Barrett
Barbara Hanley
Barbara Wardlaw
Barbara Warner
Barry Chase
Barry Devolin
Barry Kohn
Basil R. Church
Ben Franklin
Benjamin Fairfield
Benjamin Seymour
Benjamin Tett
Benjamin Wier
Benoît Serré
Bent Gestur Sivertz
Bernard Cleary
Bernard Larsen
Bernard Ominayak
Bernie di Vona
Bert Lawrence
Betty Unger
Bev Collins
Bill Ballinger
Bill Brown
Bill Clement
Bill Gilmour
Bill McKnight
Bill Profili
Bill Rompkey
Bill Smith
Bill Westmiller
Bill White
Blaine Calkins
Blaine Thacker
Blair Longley
Bob Anderson
Bob Andras
Bob Bjornerud
Bob Mills
Bob Skelly
Bob Wood
Brad Nixon
Brian Ford
Brian Gibb
Brian Mason
Brian Storseth
Broyce Jacobs
Bruce Lonsdale
Bruce Stanton
Bryan McLeod
Bud Bird
C.W. Bangs
Campbell Calder
Carl Legault
Carmel Robichaud
Carole Freeman
Carole Taylor
Cathy Olesen
Charles Augustus Semlin
Charles Crosby
Charles Douglas
Charles Gifford
Charles Goodenough Booker
Charles Grant MacNeil
Charles H. Mackintosh
Charles Hibbert Tupper
Charles Hopewell
Charles Magill
Charles McCool
Charles Nolin
Charles Perry
Charles Robert Harrison
Charles Stewart
Charles W. Fisher
Charles Wilson
Charles-Arthur Gauthier
Charlie Mayer
Chester Gillan
Chester Samuel Walters
Chris Charlton
Chris Childs
Chris Pearson
Christian Paradis
Christian Pozer
Christine Elliott
Christopher Alexander Hagerman
Christopher Dunkin
Christopher Robinson
Christopher Warkentin
Chuck Cook
Cid Samson
Claude Drouin
Claude Gladu
Claude L. Harrison
Claudette Cain
Claudette Tardif
Cliff Breitkreuz
Clifford Blais
Clifford Wright
Colin Campbell Ferrie
Connie Fogal
Constance Hamilton
Corrine Lonsdale
Cory Hobbs
Crowell Willson
Cyril Symes
D'Arcy Scott
D. Aubrey Moodie
Dale Neufeld
Dalia Wood
Dalton McCarthy
Dan Biocchi
Dan Goldstick
Daniel Galbraith
Daniel Giguère
Daniel Hagerman
Daniel Joseph Marion
Daniel L. Norris
Daniel Petit
Danny Cameron
Danny Graham
Danny Williams
Darrel Reid
Dave Batters
Dave Canfield
Dave Gursky
Dave MacKinnon
Dave Taylor
Dave Van Kesteren
David Aglukark
David Alagalak
David Chartrand
David Chudnovsky
David Courtemanche
David Côté
David Daubney
David Duncombe
David Eggen
David Faurschou
David Ford Jones
David Glass
David Hancock
David Jamieson
David McLellan
David Pratt
David Simailak
David Stirton
David Sweet
David Thomas
David Thompson
David Turner
David Wark
David William Gordon
Day Hort MacDowall
Deane Gundlock
Denis-Benjamin Viger
Dennis Fentie
Dennis Gruending
Dennis Perry
Derek Blackburn
Derek Lee
Dianne Watts
Dick Bell
Dieter Bogs
Dody Crane
Dominick Daly
Don Bell
Don Ferguson
Don Graves
Donald B. Reid
Donald Ferguson
Donald Lindsay
Donald Morrow
Donald Sinclair
Doris Margaret Anderson
Dorothy Dobbie
Doug Macdonnell
Doug Rowland
Douglas Abbott
Douglas Everett
Douglas Leslie Dewey Bell
Douglas Schweitzer
Drew Brown
Duncan Beattie
Duncan McRae
E.A. Bourque
Earl McKellar
Earl Wallace Urquhart
Ebenezer Perry
Ed Doherty
Ed Fast
Ed Harper
Ed Helwer
Ed Picco
Ed Vanwoudenberg
Eddie Goldenberg
Edgar Crow Baker
Edmond Lapierre
Edmund Boyd Osler
Edmund Burke Wood
Edmund Heath
Edward Alexander Colquhoun
Edward Arunah Dunlop
Edward Borron
Edward H. Hinchey
Edward Jessup III
Edward Jessup, Jr.
Edward Kenny
Edward Malloch
Edward McGillivray
Elaine MacDonald
Elaine McCoy
Elayne Brenzinger
Elizabeth Ball
Elizabeth Weir
Elwin Hermanson
Eric Alfred Winkler
Eric Harrington
Eric Lowther
Erminie Cohen
Ernie Schreiber
Ernie Tate
Eugène Martineau
Eugène Paquet
Eve Adams
Ezra Butler Eddy
Ezra Churchill
Felix Patrick Quinn
Fin Donnelly
Florence Bird
Florence Elsie Inman
Fonse Faour
Forbes George Vernon
Francis A. Walker
Francis Evanturel
Francis James Roscoe
Francis MacKenzie
Francis McDougal
Francis Morris
Frank Arthur Calder
Frank H. Plant
François Gourd
Frank Killam
François-Xavier Lemieux
Fred Beavis
Fred Cook
Fred Dominelli
Fred Mallach
Fred McCain
Fred Mifflin
Frederick Buscombe
Frederick Cope
Frederick Gardiner
Frederick W. Haultain
Frédérik Boisvert
Félix-Gabriel Marchand
G.B. Lyon-Fellowes
Gabriel Girard
Gary Coons
Gaston Demers
Gaston Péloquin
Gene Long
George Alexander Drummond
George Baker (politiker)
George Carlson
George Charles Coppley
George Chow
George Cox
George Dadamo
George E. Nixon
George Elias Tuckett
George Gordon
George H. Nelms
George Halsey Perley
George Harmon Lees
George Henry Boulter
George Johnston
George Lyon
George McManus
George Nowlan
George Perry
George Perry Graham
George Read
George Rolph
George Shea
George Taylor Fulford
George Thew Burke
George Wardrope
George Wellesley Hamilton
George William Monk
Georges Erasmus
Gerald Grattan McGeer
Gerald J. Comeau
Gerry Altobello
Gerry Reid
Gideon Adams
Gideon Striker
Gilbert McMicking
Gilles Loiselle
Glen McKinnon
Glenna Hansen
Gord Miller
Gord Scott
Gordie Gosse
Art Lee
Gordon Benjamin Isnor
Gordon Chong
Gordon Fairweather
Gordon Gibson, Sr.
Gordon J. Sullivan
Grant Fraser
Grant Mitchell
Greg Power
Gregory J. Deighan
Gretchen Brewin
Guillaume-André Fauteux
Gus MacFarlane
Guy Cousineau
Guy André
Gédéon Ouimet
Gérard Binet
Gérard Pelletier
Hamilton Dibble Jessup
Hamilton Walker
Hammel Madden Deroche
Hans Daigeler
Harold Albrecht
Harold Long
Harry B. Chase
Harry Dean Ainlay
Harry Harapiak
Harry Jackman
Harry Lazarenko
Hartley Dewart
Harvey Rosen
Heather Deal
Hector Fabre
Helen Kennedy
Helen Maksagak
Henry Collins
Henry Corby
Henry Corby, Jr.
Henry Hagey
Henry J. Friel
Henry Merrick
Henry Ryan Haney
Henry Sidney Hamilton
Henry Watters
Herb Grubel
Herbert Earl Wilton
Herbert Stone MacDonald
Herman William Quinton
Hermon Henry Cook
Hiram E. McCallum
Hiram Norton
Holly Pike
Honoré Beaugrand
Honoré Robillard
Horace Archambeault
Hugh Cameron
Hugh Finlayson
Hugh McDonald
Hugh McFadyen
Hugh Peacock
Hugh Powell Crosby
Hugh R. Stephen
Hume Blake Cronyn
Hélène Scherrer
Irene Parlby
Irwin McIntosh
Isaac Benson Lucas
Isaac Burpee
Isaac Clemens
Isaac Fraser
Isobel Finnerty
Iva Yeo
Ivor Dent
Politiker
Ezra Churchill
Ezra Butler Eddy
Eve Adams
Eugène Paquet
Eugène Martineau
Ernie Tate
Ernie Schreiber
Erminie Cohen
Eric Lowther
Eric Harrington
Eric Alfred Winkler
Elwin Hermanson
Elizabeth Weir
Elizabeth Ball
Elayne Brenzinger
Elaine McCoy
Elaine MacDonald
Edward McGillivray
Edward Malloch
Edward Kenny
Edward Jessup, Jr.
Edward Jessup III
Edward H. Hinchey
Edward Borron
Edward Arunah Dunlop
Edward Alexander Colquhoun
Edmund Heath
Edmund Burke Wood
Frédérik Boisvert
Frederick W. Haultain
Frederick Gardiner
Frederick Cope
Frederick Buscombe
Fred Mifflin
Fred McCain
Fred Mallach
Fred Dominelli
Fred Cook
Fred Beavis
François-Xavier Lemieux
François Gourd
Frank Killam
Frank H. Plant
Frank Arthur Calder
Francis Morris
Francis McDougal
Francis MacKenzie
Francis James Roscoe
Francis Evanturel
Cluster 3 Concord, New Hampshire
Manchester, New Hampshire
Cornish
Belknap County
Carroll County, New Hampshire
Cheshire County
Coos County
Grafton County
Hillsborough County
Merrimack County
Rockingham County, New Hampshire
Strafford County
Sullivan County, New Hampshire
Tilton
Sanbornton
New Hampton
Meredith
Gilmanton
Gilford
Center Harbor
Belmont, New Hampshire
Barnstead
Alton
Alstead
Chesterfield, New Hampshire
Dublin, New Hampshire
Fitzwilliam
Gilsum
Harrisville
Hinsdale, New Hampshire
Jaffrey
Keene
Marlborough, New Hampshire
Marlow, New Hampshire
Nelson, New Hampshire
Richmond, New Hampshire
Rindge
Roxbury, New Hampshire
Stoddard
Sullivan
Surry
Swanzey
Troy, New Hampshire
Walpole
Westmoreland, New Hampshire
West Swanzey
Winchester, New Hampshire
Wolfeboro
Wakefield, New Hampshire
Tuftonboro
Tamworth, New Hampshire
Sandwich, New Hampshire
Ossipee
Moultonborough
Madison, New Hampshire
Jackson, New Hampshire
Hart's Location
Hale's Location
Freedom
Effingham
Eaton
Conway, New Hampshire
Chatham, New Hampshire
Brookfield, New Hampshire
Bartlett
Albany, New Hampshire
Whitefield
Stratford, New Hampshire
Stewartstown
Stark
Shelburne, New Hampshire
Randolph, New Hampshire
Pittsburg, New Hampshire
Northumberland, New Hampshire
Millsfield Township, New Hampshire
Milan, New Hampshire
Lancaster, New Hampshire
Jefferson, New Hampshire
Groveton
Gorham
Errol
Dummer
Dixville Township, New Hampshire
Dalton, New Hampshire
Columbia, New Hampshire
Colebrook, New Hampshire
Clarksville
Carroll
Cambridge Township, New Hampshire
Berlin, New Hampshire
Woodsville
Woodstock, New Hampshire
Wentworth
Waterville Valley
Warren, New Hampshire
Thornton
Sugar Hill
Rumney
Plymouth, New Hampshire
Piermont
Ordford
Orange, New Hampshire
Monroe, New Hampshire
Lyme, New Hampshire
Lyman
Littleton, New Hampshire
Lisbon, New Hampshire
Lincoln, New Hampshire
Alexandria, New Hampshire
Ashland
Bath, New Hampshire
Benton, New Hampshire
Bethlehem, New Hampshire
Bridgewater, New Hampshire
Bristol, New Hampshire
Campton
Canaan, New Hampshire
Dorchester
Easton, New Hampshire
Ellsworth, New Hampshire
Enfield, New Hampshire
Franconia
Grafton, New Hampshire
Groton, New Hampshire
Hanover (New Hampshire)
Haverhill, New Hampshire
Hebron, New Hampshire
Holderness
Landaff
Lebanon, New Hampshire
Windsor, New Hampshire
Wilton, New Hampshire
Weare
Temple
Sharon, New Hampshire
Peterborough
Pelham, New Hampshire
New Ipswich
New Boston
Nashua
Mont Vernon
Milford, New Hampshire
Merrimack
Mason
Lyndeborough
Litchfield, New Hampshire
Hudson, New Hampshire
Hollis
Hillsborough, New Hampshire
Hancock, New Hampshire
Greenville
Greenfield, New Hampshire
Goffstown
Francestown
Deering
Brookline, New Hampshire
Bennington, New Hampshire
Bedford, New Hampshire
Antrim, New Hampshire
Amherst, New Hampshire
Wilmot
Webster
Warner
Sutton, New Hampshire
Salisbury, New Hampshire
Pittsfield, New Hampshire
Pembroke, New Hampshire
Newbury, New Hampshire
New London, New Hampshire
Loudon
Hopkinton
Hooksett
Hill, New Hampshire
Henniker
Franklin, New Hampshire
Epsom, New Hampshire
Dunbarton
Dover, New Hampshire
Danbury, New Hampshire
Chichester, New Hampshire
Canterbury, New Hampshire
Bradford, New Hampshire
Bow
Boscawen
Andover, New Hampshire
Allenstown
Durham, New Hampshire
Claremont
Derry, New Hampshire
Strafford
Somersworth
Rollinsford
New Durham
Milton, New Hampshire
Middleton, New Hampshire
Madbury
Lee, New Hampshire
Farmington, New Hampshire
Exeter, New Hampshire
Barrington, New Hampshire
Londonderry, New Hampshire
Hampton, New Hampshire
Portsmouth, New Hampshire
Salem, New Hampshire
Raymond
Windham, New Hampshire
Washington, New Hampshire
Sunapee
Springfield, New Hampshire
Plainfield, New Hampshire
Newport, New Hampshire
Lempster
Langdon
Grantham
Goshen, New Hampshire
Croydon, New Hampshire
Charlestown, New Hampshire
Acworth
Greenland
Fremont, New Hampshire
Epping
East Kingston
Deerfield, New Hampshire
Danville, New Hampshire
Chester, New Hampshire
Candia
Brentwood
Auburn, New Hampshire
Atkinson
North Hampton
Newton, New Hampshire
Newmarket
Newington, New Hampshire
Newfields
New Castle, New Hampshire
Kingston, New Hampshire
Kensington
Hampton Falls
Hampstead
Stratham
South Hampton
Seabrook
Sandown
Rye
Plaistow
Nottingham, New Hampshire
Northwood, New Hampshire
Laconia
Unity, New Hampshire
New Hampshire
Rockingham County, New Hampshire
Carroll County, New Hampshire
2000
Sullivan County, New Hampshire
USA
Concord
Newport, New Hampshire
Lancaster, New Hampshire
Dover, New Hampshire
Hooksett
Merrimack
Mason
Lyndeborough
Sullivan
Hollis
Surry
Hopkinton
Swanzey
Landaff
Goffstown
Hale's Location
Cornish
Francestown
Deering
West Swanzey
Wolfeboro
Tuftonboro
Wilmot
Ossipee
Moultonborough
Hart's Location
Keene
Jaffrey
Weare
Harrisville
Gilsum
Rindge
Alstead
New Ipswich
Barnstead
New Boston
Center Harbor
Gilford
Nashua
Meredith
New Hampton
Sanbornton
Tilton
Strafford County
Cluster 4 INAO
La Seyne-sur-Mer
Val Thorens
Villeurbanne
Cevennerna
Brunoy
Bruay-la-Buissière
Brive-la-Gaillarde
Brétigny-sur-Orge
Le Bouscat
Bourg-en-Bresse
Bondy
Bois-Colombes
Bobigny
Le Blanc-Mesnil
Blagnac
Bezons
Bègles
Beaune
Bagneux
Bagnolet
Croix
Le Creusot
Créteil
Creil
Courbevoie
Coudekerque-Branche
Corbeil-Essonnes
Conflans-Sainte-Honorine
Compiègne
Combs-la-Ville
Colomiers
Colombes
Clichy
La Ciotat
Choisy-le-Roi
Le Chesnay
Cherbourg-Octeville
Chaumont
Chatou
Châtenay-Malabry
Châtellerault
Châteauroux
Charleville-Mézières
Charenton-le-Pont
Champs-sur-Marne
Champigny-sur-Marne
Chalon-sur-Saône
Cergy
Cenon
La Celle-Saint-Cloud
Cavaillon
Le Cannet
Caluire-et-Cuire
Cachan
Fresnes
Franconville
Fontenay-sous-Bois
Fontenay-aux-Roses
Fontaine
Fleury-les-Aubrais
Fécamp
Évreux
Ermont
Épinay-sur-Seine
Élancourt
Échirolles
Eaubonne
Dreux
Drancy
Draguignan
Dole
Deuil-la-Barre
Denain
Décines-Charpieu
Dammarie-les-Lys
Yerres
Wattrelos
Voiron
Vitry-sur-Seine
Vincennes
Villiers-sur-Marne
Villepinte
Villeparisis
Villeneuve-sur-Lot
Villeneuve-Saint-Georges
Villeneuve-la-Garenne
Villenave-d'Ornon
Villemomble
Vigneux-sur-Seine
Vierzon
Vertou
Vénissieux
Vélizy-Villacoublay
Vaulx-en-Velin
Vanves
Vandœuvre-lès-Nancy
Vallauris
La Valette-du-Var
Valence
Les Ulis
Tremblay-en-France
Trappes
Tournefeuille
Tourcoing
Torcy
Thonon-les-Bains
Thionville
Thiais
La Teste-de-Buch
Taverny
Talence
Gagny
La Garde
La Garenne-Colombes
Garges-lès-Gonesse
Gennevilliers
Gif-sur-Yvette
Gonesse
Goussainville
Gradignan
Grande-Synthe
Le Grand-Quevilly
Grigny, Essonne
Guyancourt
L'Haÿ-les-Roses
Hazebrouck
Hénin-Beaumont
Herblay
Hérouville-Saint-Clair
Houilles
Hyères
Illkirch-Graffenstaden
Istres
Ivry-sur-Seine
Joué-lès-Tours
Lambersart
Lanester
Laval
Levallois-Perret
Les Lilas
Livry-Gargan
Longjumeau
Lunel
Saint-Brieuc
Saint-Chamond
Saint-Dizier
Sainte-Foy-lès-Lyon
Sainte-Geneviève-des-Bois (Essonne)
Saint-Étienne-du-Rouvray
Saint-Herblain
Saint-Laurent-du-Var
Saint-Malo
Saint-Martin-d'Hères
Saint-Maur-des-Fossés
Saint-Médard-en-Jalles
Saint-Michel-sur-Orge
Saint-Ouen
Saint-Pol-sur-Mer
Saint-Quentin
Saint-Raphaël
Saint-Sébastien-sur-Loire
Saumur
Savigny-sur-Orge
Ozoir-la-Ferrière
Oullins
Orvault
Noisy-le-Sec
Niort
Neuilly-sur-Marne
Muret
Les Mureaux
Moulins
Mont-Saint-Aignan
Montrouge
Montreuil
Montluçon
Montigny-lès-Metz
Montigny-le-Bretonneux
Montgeron
Montfermeil
Montélimar
Montceau-les-Mines
Montbéliard
Mons-en-Barœul
Miramas
Meyzieu
Mérignac
Menton
Melun
Le Mée-sur-Seine
Maubeuge
Massy
Martigues
Marignane
Marcq-en-Barœul
Mantes-la-Jolie
Manosque
Malakoff
Maisons-Laffitte
Maisons-Alfort
La Madeleine
Pantin
Le Perreux-sur-Marne
Pessac
Le Petit-Quevilly
Pierrefitte-sur-Seine
Plaisir
Le Plessis-Robinson
Poissy
Pontault-Combault
Le Puy-en-Velay
Rezé
Rillieux-la-Pape
Ris-Orangis
Roanne
Rodez
Romainville
Romans-sur-Isère
Rosny-sous-Bois
Rueil-Malmaison
Écu
Chinon
Solutréenkulturen
Lista över Frankrikes nationalparker
Världsmästerskapet i handboll 1995 - Spelartrupper
Andreé Putman
Le Parisien
Saint-Gobain
Domme
Sallanches
VM i orientering 2011
Frankrike
Andreé Putman
Solutréenkulturen
Croix
Cevennerna
Gonesse
Goussainville
Gradignan
Le Grand-Quevilly
Herblay
Illkirch-Graffenstaden
Lunel
Massy
Le Mée-sur-Seine
Mérignac
Meyzieu
Montigny-lès-Metz
Orvault
Garges-lès-Gonesse
La Garde
Fresnes
Fleury-les-Aubrais
Ermont
Échirolles
Eaubonne
Deuil-la-Barre
Décines-Charpieu
Dammarie-les-Lys
Combs-la-Ville
La Ciotat
Caluire-et-Cuire
Bezons
VM i orientering 2011
Världsmästerskapet i handboll 1995 - Spelartrupper
Grigny, Essonne
Torcy
Saint-Ouen
Voiron
Villepinte
Villeparisis
Villenave-d'Ornon
Vertou
Vaulx-en-Velin
Vandœuvre-lès-Nancy
La Valette-du-Var
Tournefeuille
La Teste-de-Buch
Taverny
La Seyne-sur-Mer
Saint-Sébastien-sur-Loire
Cluster 5 Bergün (krets, CH-GR)
Avers (krets, CH-GR)
Rhäzüns (krets, CH-GR)
Ramosch (krets, CH-GR)
Suot Tasna (krets, CH-GR)
Chur (krets, CH-GR)
Davos (krets, CH-GR)
Jenaz (krets, CH-GR)
Küblis (krets, CH-GR)
Luzein (krets, CH-GR)
Klosters (krets, CH-GR)
Schiers (krets, CH-GR)
Seewis (krets, CH-GR)
Safien (krets, CH-GR)
Misox (krets, CH-GR)
Sur (kommun, CH-GR)
Alvaschein (kommun, CH-GR)
Tinizong-Rona (kommun, CH-GR)
Savognin (kommun, CH-GR)
Salouf (kommun, CH-GR)
Riom-Parsonz (kommun, CH-GR)
Mulegns (kommun, CH-GR)
Marmorera (kommun, CH-GR)
Cunter (kommun, CH-GR)
Bivio (kommun, CH-GR)
Wiesen (kommun, CH-GR)
Filisur (kommun, CH-GR)
Mutten (kommun, CH-GR)
Surava (kommun, CH-GR)
Schmitten (kommun, CH-GR)
Lantsch/Lenz (kommun, CH-GR)
Brienz/Brinzauls (kommun, CH-GR)
Alvaneu (kommun, CH-GR)
Vaz/Obervaz (kommun, CH-GR)
Tiefencastel (kommun, CH-GR)
Stierva (kommun, CH-GR)
Mon (kommun, CH-GR)
Bergün/Bravuogn (kommun, CH-GR)
Cazis (kommun, CH-GR)
Donat (kommun, CH-GR)
Innerferrera (kommun, CH-GR)
Lohn (kommun, CH-GR)
Thusis (kommun, CH-GR)
Pignia (kommun, CH-GR)
Casti-Wergenstein (kommun, CH-GR)
Zillis-Reischen (kommun, CH-GR)
Clugin (kommun, CH-GR)
Flerden (kommun, CH-GR)
Masein (kommun, CH-GR)
Portein (kommun, CH-GR)
Präz (kommun, CH-GR)
Tartar (kommun, CH-GR)
Tschappina (kommun, CH-GR)
Urmein (kommun, CH-GR)
Ausserferrera (kommun, CH-GR)
Mathon (kommun, CH-GR)
Sarn (kommun, CH-GR)
Feldis/Veulden (kommun, CH-GR)
Rongellen (kommun, CH-GR)
Andeer (kommun, CH-GR)
Almens (kommun, CH-GR)
Fürstenau (kommun, CH-GR)
Paspels (kommun, CH-GR)
Pratval (kommun, CH-GR)
Rodels (kommun, CH-GR)
Rothenbrunnen (kommun, CH-GR)
Scharans (kommun, CH-GR)
Sils im Domleschg (kommun, CH-GR)
Trans (kommun, CH-GR)
Tumegl/Tomils (kommun, CH-GR)
Sufers (kommun, CH-GR)
Hinterrhein (kommun, CH-GR)
Medels in Rheinwald (kommun, CH-GR)
Splügen (kommun, CH-GR)
Nufenen (kommun, CH-GR)
Avers (kommun, CH-GR)
Scheid (kommun, CH-GR)
Rhäzüns (kommun, CH-GR)
Trin (kommun, CH-GR)
Tamins (kommun, CH-GR)
Felsberg (kommun, CH-GR)
Domat/Ems (kommun, CH-GR)
Bonaduz (kommun, CH-GR)
Flims (kommun, CH-GR)
Tarasp (kommun, CH-GR)
Tschierv (kommun, CH-GR)
Samnaun (kommun, CH-GR)
Sta. Maria in Val Müstair (kommun, CH-GR)
Valchava (kommun, CH-GR)
Müstair (kommun, CH-GR)
Lü (kommun, CH-GR)
Fuldera (kommun, CH-GR)
Zernez (kommun, CH-GR)
Lavin (kommun, CH-GR)
Guarda (kommun, CH-GR)
Ardez (kommun, CH-GR)
Sent (kommun, CH-GR)
Scuol (kommun, CH-GR)
Tschlin (kommun, CH-GR)
Ramosch (kommun, CH-GR)
Susch (kommun, CH-GR)
Ftan (kommun, CH-GR)
Igis (kommun, CH-GR)
Malans (kommun, CH-GR)
Maienfeld (kommun, CH-GR)
Jenins (kommun, CH-GR)
Fläsch (kommun, CH-GR)
Zizers (kommun, CH-GR)
Untervaz (kommun, CH-GR)
Trimmis (kommun, CH-GR)
Mastrils (kommun, CH-GR)
Haldenstein (kommun, CH-GR)
Says (kommun, CH-GR)
Pontresina (kommun, CH-GR)
Bever (kommun, CH-GR)
Celerina (kommun, CH-GR)
Stampa (kommun, CH-GR)
La Punt-Chamues-ch (kommun, CH-GR)
Bondo (kommun, CH-GR)
Madulain (kommun, CH-GR)
Soglio (kommun, CH-GR)
Zuoz (kommun, CH-GR)
Silvaplana (kommun, CH-GR)
Sils im Engadin/Segl (kommun, CH-GR)
S-chanf (kommun, CH-GR)
Samedan (kommun, CH-GR)
S:t Moritz kommun
Vicosoprano (kommun, CH-GR)
Castasegna (kommun, CH-GR)
Castiel (kommun, CH-GR)
Chur (kommun, CH-GR)
Churwalden (kommun, CH-GR)
Malix (kommun, CH-GR)
Parpan (kommun, CH-GR)
Praden (kommun, CH-GR)
Tschiertschen (kommun, CH-GR)
St. Peter (kommun, CH-GR)
Calfreisen (kommun, CH-GR)
Peist (kommun, CH-GR)
Langwies (kommun, CH-GR)
Lüen (kommun, CH-GR)
Maladers (kommun, CH-GR)
Molinis (kommun, CH-GR)
Pagig (kommun, CH-GR)
Arosa (kommun, CH-GR)
Grüsch (kommun, CH-GR)
Klosters-Serneus (kommun, CH-GR)
Davos (kommun, CH-GR)
Fideris (kommun, CH-GR)
Fanas
Jenaz (kommun, CH-GR)
Valzeina (kommun, CH-GR)
Conters in Prättigau (kommun, CH-GR)
Küblis (kommun, CH-GR)
Seewis (kommun, CH-GR)
Luzein (kommun, CH-GR)
Sankt Antönien (kommun, CH-GR)
Sankt Antönien-Ascharina (kommun, CH-GR)
Schiers (kommun, CH-GR)
Saas in Prättigau (kommun, CH-GR)
Furna (kommun, CH-GR)
Andiast (kommun, CH-GR)
Obersaxen (kommun, CH-GR)
Pigniu (kommun, CH-GR)
Rueun (kommun, CH-GR)
Siat (kommun, CH-GR)
Waltensburg/Vuorz (kommun, CH-GR)
Tenna (kommun, CH-GR)
Vrin (kommun, CH-GR)
Laax (kommun, CH-GR)
Safien (kommun, CH-GR)
Tujetsch (kommun, CH-GR)
Luven (kommun, CH-GR)
Pitasch (kommun, CH-GR)
Ladir (kommun, CH-GR)
Ilanz (kommun, CH-GR)
Flond (kommun, CH-GR)
Ruschein (kommun, CH-GR)
Castrisch (kommun, CH-GR)
Sagogn (kommun, CH-GR)
Trun (kommun, CH-GR)
Sumvitg (kommun, CH-GR)
Schlans (kommun, CH-GR)
Medel (kommun, CH-GR)
Disentis/Mustér (kommun, CH-GR)
Breil/Brigels (kommun, CH-GR)
Falera (kommun, CH-GR)
Degen (kommun, CH-GR)
Vella (kommun, CH-GR)
Vals (kommun, CH-GR)
Surcuolm (kommun, CH-GR)
St. Martin (kommun, CH-GR)
Morissen (kommun, CH-GR)
Riein (kommun, CH-GR)
Duvin (kommun, CH-GR)
Vignogn (kommun, CH-GR)
Cumbel (kommun, CH-GR)
Versam (kommun, CH-GR)
Valendas (kommun, CH-GR)
Sevgein (kommun, CH-GR)
Schnaus (kommun, CH-GR)
Schluein (kommun, CH-GR)
Lumbrein
Suraua (kommun, CH-GR)
Riehen (kommun, CH-BS)
Bettingen (kommun, CH-BS)
Basel (kommun, CH-BS)
Urnäsch (kommun, CH-AR)
Herisau (kommun, CH-AR)
Schwellbrunn (kommun, CH-AR)
Hundwil (kommun, CH-AR)
Stein (kommun, CH-AR)
Schönengrund (kommun, CH-AR)
Waldstatt (kommun, CH-AR)
Teufen (kommun, CH-AR)
Bühler (kommun, CH-AR)
Speicher (kommun, CH-AR)
Trogen (kommun, CH-AR)
Rehetobel (kommun, CH-AR)
Wald (kommun, CH-AR)
Grub (kommun, CH-AR)
Heiden (kommun, CH-AR)
Wolfhalden (kommun, CH-AR)
Lutzenberg (kommun, CH-AR)
Walzenhausen (kommun, CH-AR)
Reute (kommun, CH-AR)
Uzwil (kommun, CH-SG)
Graubünden
Rätoromanska
Surselva (region, CH-GR)
Surselva (distrikt, CH-GR)
Hinterrhein (distrikt, CH-GR)
Mittelbünden (region, CH-GR)
Heinzenberg/Domleschg (region, CH-GR)
Tyska
Prättigau/Davos (distrikt, CH-GR)
Albula (distrikt, CH-GR)
Schweiz
Inn (distrikt, CH-GR)
Hinterrhein (region, CH-GR)
Bündner Rheintal (region, CH-GR)
Kommun
Prättigau (region, CH-GR)
Plessur (distrikt, CH-GR)
Maloja (distrikt, CH-GR)
Schanfigg (region, CH-GR)
Engiadina bassa (region, CH-GR)
2004
Appenzell Ausserrhoden
Oberengadin (region, CH-GR)
Landquart (distrikt, CH-GR)
Imboden (distrikt, CH-GR)
Val Müstair (region, CH-GR)
Krets
Bregaglia (region, CH-GR)
Seewis (kommun, CH-GR)
Tenna (kommun, CH-GR)
Safien (kommun, CH-GR)
Ftan (kommun, CH-GR)
Tschlin (kommun, CH-GR)
Valzeina (kommun, CH-GR)
Samnaun (kommun, CH-GR)
Ramosch (kommun, CH-GR)
Bergün/Bravuogn (kommun, CH-GR)
Filisur (kommun, CH-GR)
Wiesen (kommun, CH-GR)
Küblis (kommun, CH-GR)
Saas in Prättigau (kommun, CH-GR)
Rhäzüns (kommun, CH-GR)
Bonaduz (kommun, CH-GR)
Luzein (kommun, CH-GR)
Grüsch (kommun, CH-GR)
Schiers (kommun, CH-GR)
S:t Moritz kommun
Plessur
Davos (kommun, CH-GR)
Fideris (kommun, CH-GR)
Cluster 6 Jaisalmer
Barmer
Baran
Hanumangarh
Navaragpur
Navapada
Gajapati
Dhenkanal
Angul
Sambalpur
Kalhandi
Koraput
Phulbani
Balangir
Bargah
Deogarh
Jagatsinghpur
Jharsuguda
Kendrapara
Malkangiri
Nayagarh
Rayagada
Sonepur
Mayurbhanj
Keonjhar
Sundergarh
Gurgaon
Hissar
Jind
Kaithal
Karnal
Kurukshetra
Panchkula
Sonipat
Yamunanagar
Sirsa
Rewari
Jhanjhar
Fatehabad
Hardoi
Ghaziabad
Unnav
Gorakpur
Moradabad
Mainpuri
Etawah
Etah
Saharanpur
Bulandshehar
Mathura
Pilibhit
Bijnor
Rampur
Pratapgarh
Jalaun
Hamirpur
Lalitpur
Basti
Deoria
Raebareili
Sitapur
Banda (stad)
Bahraich
Sultanpur
Mau
Azamgarh
Jaunpur
Balia
Padrauna
Bhadoi
Maharajganj
Sunbhadra
Ambedkarnagar
Kaushambi
Siliguri
Bagpat
Shravati
Balrampur
Chandauli
Cuddapah
Warangal
Vizianagaram
Ranga Reddy
Prakasam
Nizamabad
Nalgonda
Medak
Mehboobnagar
Khammam
Guntur
Chittor
Anantpur
Adilabad
Karim Nagar
Sirmour
Solan
Kullu
Mandi
Bilaspur
Kangra
Kinnaur
Una, Indien
Karimganj
Darrang
Dibrugarh
Morigaon
Tinsukia
Kokrajhar
Bongaigaon
Nalbari
Lakhimpur
Nagaon
Goalpara
Golaghat
Muzaffarpur
Jehanabad
Gaya
Darbhanga
Saharsa
Purnea
Aurangabad
Begusarai
Gopalganj
Jamui
Katihar
Khagaria
Madhepura
Madhubani
Nawada
Samastipur
Sitamarhi
Siwan
Vaishali (Hajipur)
Kishanganj
Araria
Lakhisarai
Seohar
Sekhpura
Supaul
Banka
Bhabua
Rohtas (Sasaram)
Saran (Chapra)
Jabalpur
Hoshangabad
Satna
Shahdol
Chhindwara
Betul
Bhind
Mandla
Damoh
Datia
Guna
Jhabua
Sehore
Mandsaur
Panna
Raisen
Rajgarh
Sagar
Seoni
Morena
Shivpuri
Shajapur
Tikamgarh
Ujjain
Khargone
Dindori
Umaria
Badwani
Sheopur
Katni
Neemuch
Harda
Jhansi
Aurangabad (Maharashtra)
Chandrapur
Jalgaon
Parbhani
Sholapur
Latur
Buldhana
Dhule
Nanded
Raigad
Amravati
Wardha
Beed
Bhandara
Gadchiroli
Jalna
Osmanabad
Ratnagiri
Sangli
Satara
Sindudurg
Yavatmal
Nandurbar
Washim
Gondia
Hingoli
Gurdaspur
Pulivendula
Jamnagar
Bareillydistriktet
Nalgonda (distrikt)
Etah (distrikt)
Lista över Indiens administrativa distrikt
Delstat
Indien
Stad
Uttar Pradesh
Madhya Pradesh
Bihar
Maharashtra
Orissa
Andhra Pradesh
Nalgonda (distrikt)
Assam
Haryana
Himachal Pradesh
Pulivendula
Etah (distrikt)
Nagaon
Yamunanagar
Nalgonda
Etah
Cuddapah
Morigaon
Sirmour
Seohar
Vaishali (Hajipur)
Doctrine of lapse
Bhandaradistriktet
Bordhai
Una, Indien
Banda (stad)
Nagina
Bareillydistriktet
Furstendömet Jaisalmer
Bhabua
Badwani
Sekhpura
Saharanpur
Unnav
Kokrajhar
Nalbari
Sitamarhi
Lakhimpur
Gorakpur
Raebareili
Golaghat
Khagaria
Madhepura
Bongaigaon
Gondia
Navaragpur
Cluster 7 Aumont (kommun, CH-FR)
Autavaux (kommun, CH-FR)
Bollion (kommun, CH-FR)
Bussy (kommun, CH-FR)
Châbles (kommun, CH-FR)
Chapelle (Broye) (kommun, CH-FR)
Châtillon (kommun, CH-FR)
Cheiry (kommun, CH-FR)
Cheyres (kommun, CH-FR)
Cugy (kommun, CH-FR)
Delley (kommun, CH-FR)
Domdidier (kommun, CH-FR)
Dompierre (kommun, CH-FR)
Estavayer-le-Lac (kommun, CH-FR)
Fétigny (kommun, CH-FR)
Font (kommun, CH-FR)
Forel (kommun, CH-FR)
Frasses (kommun, CH-FR)
Gletterens (kommun, CH-FR)
Granges-de-Vesin (kommun, CH-FR)
Léchelles (kommun, CH-FR)
Lully (kommun, CH-FR)
Mannens-Grandsivaz (kommun, CH-FR)
Ménières (kommun, CH-FR)
Montagny (kommun, CH-FR)
Montbrelloz (kommun, CH-FR)
Montet (Broye) (kommun, CH-FR)
Morens (kommun, CH-FR)
Murist (kommun, CH-FR)
Nuvilly (kommun, CH-FR)
Portalban (kommun, CH-FR)
Praratoud (kommun, CH-FR)
Prévondavaux (kommun, CH-FR)
Rueyres-les-Prés (kommun, CH-FR)
Russy (kommun, CH-FR)
St-Aubin (kommun, CH-FR)
Seiry (kommun, CH-FR)
Sévaz (kommun, CH-FR)
Surpierre (kommun, CH-FR)
Vallon (kommun, CH-FR)
Vesin (kommun, CH-FR)
Villeneuve (kommun, CH-FR)
Vuissens (kommun, CH-FR)
Auboranges (kommun, CH-FR)
Berlens (kommun, CH-FR)
Billens-Hennens (kommun, CH-FR)
Chapelle (Glâne) (kommun, CH-FR)
Le Châtelard (kommun, CH-FR)
Châtonnaye (kommun, CH-FR)
Chavannes-les-Forts (kommun, CH-FR)
Ecublens (kommun, CH-FR)
Esmonts (kommun, CH-FR)
Grangettes (kommun, CH-FR)
Lussy (kommun, CH-FR)
Massonnens (kommun, CH-FR)
Mézières (kommun, CH-FR)
Middes (kommun, CH-FR)
Montet (Glâne) (kommun, CH-FR)
La Neirigue (kommun, CH-FR)
Prez-vers-Siviriez (kommun, CH-FR)
Romont (kommun, CH-FR)
Rue (kommun, CH-FR)
Siviriez (kommun, CH-FR)
Torny-le-Grand (kommun, CH-FR)
Ursy (kommun, CH-FR)
Villaraboud (kommun, CH-FR)
Villarimboud (kommun, CH-FR)
Villaz-St-Pierre (kommun, CH-FR)
Vuarmarens (kommun, CH-FR)
Vuisternens-devant-Romont (kommun, CH-FR)
Villorsonnens (kommun, CH-FR)
Haut-Intyamon (kommun, CH-FR)
Pont-en-Ogoz (kommun, CH-FR)
Botterens (kommun, CH-FR)
Broc (kommun, CH-FR)
Bulle (kommun, CH-FR)
Cerniat (kommun, CH-FR)
Charmey (kommun, CH-FR)
Châtel-sur-Montsalvens (kommun, CH-FR)
Corbières (kommun, CH-FR)
Crésuz (kommun, CH-FR)
Echarlens (kommun, CH-FR)
Enney (kommun, CH-FR)
Estavannens (kommun, CH-FR)
Grandvillard (kommun, CH-FR)
Gruyères (kommun, CH-FR)
Hauteville (kommun, CH-FR)
Jaun (kommun, CH-FR)
Marsens (kommun, CH-FR)
Morlon (kommun, CH-FR)
Le Pâquier (kommun, CH-FR)
Pont-la-Ville (kommun, CH-FR)
Riaz (kommun, CH-FR)
La Roche (kommun, CH-FR)
Sâles (kommun, CH-FR)
Sorens (kommun, CH-FR)
La Tour-de-Trême (kommun, CH-FR)
Vaulruz (kommun, CH-FR)
Villarbeney (kommun, CH-FR)
Villars-sous-Mont (kommun, CH-FR)
Villarvolard (kommun, CH-FR)
Vuadens (kommun, CH-FR)
Arconciel (kommun, CH-FR)
Autafond (kommun, CH-FR)
Autigny (kommun, CH-FR)
Belfaux (kommun, CH-FR)
Chénens (kommun, CH-FR)
Chésopelloz (kommun, CH-FR)
La Corbaz (kommun, CH-FR)
Avry (kommun, CH-FR)
Cormagens (kommun, CH-FR)
Corminboeuf (kommun, CH-FR)
Corpataux-Magnedens (kommun, CH-FR)
Corserey (kommun, CH-FR)
Cottens (kommun, CH-FR)
Ependes (kommun, CH-FR)
Farvagny (kommun, CH-FR)
Ferpicloz (kommun, CH-FR)
Fribourg (kommun, CH-FR)
Givisiez (kommun, CH-FR)
Granges-Paccot (kommun, CH-FR)
Grolley (kommun, CH-FR)
Lossy-Formangueires (kommun, CH-FR)
Marly (kommun, CH-FR)
Matran (kommun, CH-FR)
Neyruz (kommun, CH-FR)
Noréaz (kommun, CH-FR)
Pierrafortscha (kommun, CH-FR)
Ponthaux (kommun, CH-FR)
Le Mouret (kommun, CH-FR)
Prez-vers-Noréaz (kommun, CH-FR)
Rossens (kommun, CH-FR)
Le Glèbe (kommun, CH-FR)
Senèdes (kommun, CH-FR)
Treyvaux (kommun, CH-FR)
Villars-sur-Glâne (kommun, CH-FR)
Villarsel-sur-Marly (kommun, CH-FR)
Vuisternens-en-Ogoz (kommun, CH-FR)
Hauterive (kommun, CH-FR)
La Brillaz (kommun, CH-FR)
Alterswil (kommun, CH-FR)
Brünisried (kommun, CH-FR)
Düdingen (kommun, CH-FR)
Giffers (kommun, CH-FR)
Bösingen (kommun, CH-FR)
Heitenried (kommun, CH-FR)
Oberschrot (kommun, CH-FR)
Plaffeien (kommun, CH-FR)
Plasselb (kommun, CH-FR)
Rechthalten (kommun, CH-FR)
St. Antoni (kommun, CH-FR)
St. Silvester (kommun, CH-FR)
St. Ursen (kommun, CH-FR)
Schmitten (kommun, CH-FR)
Tafers (kommun, CH-FR)
Tentlingen (kommun, CH-FR)
Ueberstorf (kommun, CH-FR)
Wünnewil-Flamatt (kommun, CH-FR)
Zumholz (kommun, CH-FR)
Attalens (kommun, CH-FR)
Besencens (kommun, CH-FR)
Bossonnens (kommun, CH-FR)
Bouloz (kommun, CH-FR)
Châtel-St-Denis (kommun, CH-FR)
Le Crêt (kommun, CH-FR)
Fiaugères (kommun, CH-FR)
Granges (kommun, CH-FR)
Grattavache (kommun, CH-FR)
Pont (kommun, CH-FR)
Porsel (kommun, CH-FR)
Progens, Schweiz
Remaufens (kommun, CH-FR)
St-Martin (kommun, CH-FR)
Semsales (kommun, CH-FR)
Agriswil (kommun, CH-FR)
Barberêche (kommun, CH-FR)
Büchslen (kommun, CH-FR)
Cordast (kommun, CH-FR)
Courgevaux (kommun, CH-FR)
Courlevon (kommun, CH-FR)
Courtepin (kommun, CH-FR)
Cressier (kommun, CH-FR)
Fräschels (kommun, CH-FR)
Galmiz (kommun, CH-FR)
Gempenach (kommun, CH-FR)
Greng (kommun, CH-FR)
Gurmels (kommun, CH-FR)
Jeuss (kommun, CH-FR)
Kerzers (kommun, CH-FR)
Kleinbösingen (kommun, CH-FR)
Lurtigen (kommun, CH-FR)
Meyriez (kommun, CH-FR)
Misery-Courtion (kommun, CH-FR)
Muntelier (kommun, CH-FR)
Murten (kommun, CH-FR)
Ried (kommun, CH-FR)
Salvenach (kommun, CH-FR)
Ulmiz (kommun, CH-FR)
Villarepos (kommun, CH-FR)
Bas-Vully (kommun, CH-FR)
Haut-Vully (kommun, CH-FR)
Wallenried (kommun, CH-FR)
Val-d'Illiez
Fribourg (kanton)
Broye (distrikt, CH-FR)
Sarine (distrikt, CH-FR)
Gruyère (distrikt, CH-FR)
Glâne (distrikt, CH-FR)
Lac (distrikt, CH-FR)
Franska
Sense (distrikt, CH-FR)
Kommun
Schweiz
Veveyse (distrikt, CH-FR)
2003
Chapelle (Broye) (kommun, CH-FR)
Montet (Broye) (kommun, CH-FR)
Chapelle (Glâne) (kommun, CH-FR)
Montet (Glâne) (kommun, CH-FR)
Progens, Schweiz
Val-d'Illiez
Tyska
Bulle (kommun, CH-FR)
La Neirigue (kommun, CH-FR)
Middes (kommun, CH-FR)
Chavannes-les-Forts (kommun, CH-FR)
Berlens (kommun, CH-FR)
Mannens-Grandsivaz (kommun, CH-FR)
Granges-de-Vesin (kommun, CH-FR)
Frasses (kommun, CH-FR)
Aumont (kommun, CH-FR)
Prez-vers-Siviriez (kommun, CH-FR)
Villaraboud (kommun, CH-FR)
Rue (kommun, CH-FR)
Enney (kommun, CH-FR)
Estavannens (kommun, CH-FR)
Villars-sous-Mont (kommun, CH-FR)
Lossy-Formangueires (kommun, CH-FR)
Cormagens (kommun, CH-FR)
Bollion (kommun, CH-FR)
La Corbaz (kommun, CH-FR)
Corserey (kommun, CH-FR)
Cottens (kommun, CH-FR)
Ependes (kommun, CH-FR)
Farvagny (kommun, CH-FR)
Ferpicloz (kommun, CH-FR)
Fribourg (kommun, CH-FR)
Givisiez (kommun, CH-FR)
Granges-Paccot (kommun, CH-FR)
Grolley (kommun, CH-FR)
Hauterive (kommun, CH-FR)
La Brillaz (kommun, CH-FR)
Le Glèbe (kommun, CH-FR)
Cluster 8 Abu Nuwas
Africanus Horton
Ahmad Baba
Alencar
Al-Hamadhani
Amru Al-Qays
Andal
Aristoxenes
Asvaghosa
Bach (krater)
Balagtas
Balzac (krater)
Bartok
Basho (krater)
Beethoven (krater)
Bello
Bernini (krater)
Boccaccio (krater)
Boethius (krater)
Botticelli (krater)
Brahms (krater)
Bramante (krater)
Bronte (krater)
Brunelleschi (krater)
Byron
Callicrates (krater)
Camoes
Carducci (krater)
Cervantes (krater)
Tjajkovskij (krater)
Chao Meng-Fu
Chekov
Chiang K'ui
Chong Ch'ol
Chopin (krater)
Chu Ta
Coleridge (krater)
Copley
Couperin (krater)
Dario
Degas
Delacroix (krater)
Derzhavin
Desprez
Dickens (krater)
Donne
Dostoevskij
Dowland
Durer
Eitoku
Equiano
Gauguin (krater)
Ghiberti (krater)
Gluck
Goya (krater)
Guido d'Arezzo (krater)
Handel (krater)
Harunobu
Hawthorne (krater)
Haydn (krater)
Heine (krater)
Hesiod
Hiroshige (krater)
Hitomaro
Holbein
Holberg
Homer (krater)
Horace (krater)
Hugo (krater)
Hun Kal
Ibsen (krater)
Ictinus
Imhotep (krater)
Ivez
Jokai
Judah Ha-Levi
Kalidasa (krater)
Keats
Kenko
Khansa
Kuan Han-ch'ing
Kuiper
Kurosawa (krater)
Leopardi
Lermontov (krater)
Liang K'ai
Li Ch'ing-Chao
Li Po
Lu Hzon
Lysippus
Ma Chih-Yuan
Machaut
Mahler (krater)
Mansart
Mansur
March (krater)
Mark Twain (krater)
Marti
Martial
Matisse (krater)
Melville
Mena
Mendes Pinto
Michelangelo (krater)
Mickiewicz (krater)
Milton (krater)
Mistral (krater)
Mofolo
Molière (krater)
Monet
Monteverdi
Mozart (krater)
Murasaki
Mussorgskij (krater)
Myron
Nampeyo
Nervo
Neumann
Nizami
Ovid
Petrarch
Phidias (krater)
Philoxenus
Pigalle
Po Chu-I
Po Ya
Polygnotus 0
Praxiteles (krater)
Proust
Puccini (krater)
Purcell (krater)
Pushkin
Rabelais (krater)
Rajniz
Rameau
Raphael (krater)
Renoir
Repin
Riemenschneider
Rilke (krater)
Rodin
Rubens (krater)
Rublev
Rudaki
Sadi (krater)
Saikaku
Sarmiento
Sayat-Nova
Scarlatti (krater)
Schoenberg
Schubert
Scopaz
Sei
Shakespeare (krater)
Shelley (krater)
Shevchenko
Sholem Aleichem (krater)
Sinan (krater)
Snorri
Sophocles
Sor Juana
Sotatsu
Spitteler
Strindberg (krater)
Sullivan (krater)
Sur Das
Surikov
Takayoshi
Tansen
Thakur (krater)
Theophanes
Tintoretto (krater)
Titian (krater)
Tolstoj (krater)
Ts'ai Wen-chi
Ts'ao Chan
Tsurayuki
Tung Yuan
Turgenev
Tyagaraja
Unkei
Ustad Isa
Valmiki
Van Dijck
Van Eyck
Van Gogh (krater)
Velazquez
Verdi (krater)
Vincente
Vivaldi (krater)
Vyasa (krater)
Wagner (krater)
Wang Meng
Wergeland
Wren
Yakovlev (krater)
Yeats (krater)
Yun Son-Do
Zeami
Zola (krater)
Ghiberti
Merkurius
Krater
Ghiberti (krater)
Wang Meng
Turgenev
Tung Yuan
Spitteler
Ictinus
Tjajkovskij (krater)
Mistral (krater)
Mofolo
Molière (krater)
Monet
Mozart (krater)
Murasaki
Mussorgskij (krater)
Nampeyo
Nervo
Neumann
Ovid
Petrarch
Phidias (krater)
Philoxenus
Po Chu-I
Po Ya
Polygnotus 0
Praxiteles (krater)
Puccini (krater)
Purcell (krater)
Pushkin
Rabelais (krater)
Rajniz
Raphael (krater)
Repin
Kalidasa (krater)
Keats
Khansa
Kuan Han-ch'ing
Kuiper
Kurosawa (krater)
Leopardi
Lermontov (krater)
Liang K'ai
Li Ch'ing-Chao
Lu Hzon
Ma Chih-Yuan
Machaut
Mahler (krater)
Mansart
Mansur
Cluster 9 Dewsbury
Abbey Bells Brewery
Adnams plc
Alcazar Brewing Co
Ales of Scilly Brewery
Alewife Brewery
An Teallach
Anglo Dutch Brewery
Arundel Brewery Ltd
Atlas Brewery
B&T Brewery Ltd
Barum Brewery Ltd
George Bateman & Son Ltd
Daniel Batham & Son Ltd
Battersea Brewery Co Ltd
Beartown Brewery
Beckstones Brewery
Bath Ales Ltd
Beer Engine
Belhaven Brewing Co Ltd
Belvoir Brewery Ltd
Beowulf Brewing Co
Berrow Brewery
Big Lamp Brewers
Bitter End brew-pub
Black Dog Brewery
Black Isle Brewery Ltd
Black Sheep Brewery plc
Blackawton Brewery
Blythe Brewery
Boat Brewery
Bodicote Brewery
Boggart Hole Clough Brewing Co
Bowland Beer Co Ltd
SA Brain & Company Ltd
Brakspear Brewing Co
Brancaster Brewery
Brandy Cask Pub & Brewery
Branscombe Vale Brewery Ltd
Breadalbane Brewery
Breconshire Brewery Ltd
Brewster's Brewing Co Ltd
Bridge of Allan Brewery
Bridge Street Brewery
Briscoe's Brewery
Broadstone Brewing Co Ltd
Broughton Ales Ltd
Brown Cow Brewery
Brunswick Brewery Ltd
Bryson's Brews
Buffy's Brewery Ltd
Bullmastiff Brewery
Buntingford Brewery Co Ltd
Burrington Brewery
Thomas Hardy Burtonwood Ltd
Mount Murray Brewing Co Ltd
Butcombe Brewery Ltd
Butler's Brewery Co Ltd
Butts Brewery Ltd
Robert Cain & Co Ltd
Cairngorm Brewery Co Ltd
Caledonian Brewing Company Ltd
Cambrinus Craft Brewery
Camerons Brewery Ltd
Cannon Royall Brewery Ltd
Captain Cook Brewery Ltd
Castle Rock Brewery
Caythorpe Brewery
Bragdy Ceredigion
Chalk Hill Brewery
Cheriton Brewhouse
Chiltern Brewery
Chiltern Valley Winery and Brewery
Church End Brewery Ltd
City of Cambridge Brewery Co Ltd
City of Stirling Brewery
HB Clark & Co (Successors) Ltd
Clearwater Brewery
Clockwork Beer Co
Coach House Brewing Company Ltd
Coles Family Brewery
Concertina Brewery
Coniston Brewing Co Ltd
Conwy Brewing Ltd
Copper Dragon Brewery
Corvedale Brewery
Cotleigh Brewery
Cottage Brewing Co Ltd
Country Life Brewery
Cox & Holbrook
Cropton Brewery
Crouch Vale Brewery Ltd
Cwmbran Brewery
Daleside Brewery Ltd
Dark Star Brewing Co Ltd
DarkTribe Brewery
Darwin Brewery Ltd
Dent Brewery
Derwent Brewing Co
Derwent Rose Brewery
Devon Ales Ltd
Doghouse Brewery
Dolphin Bar & Brewery
Donnington Brewery
Dorset Brewing Co
Dow Bridge Brewery
Downton Brewery Co
Driftwood Brewery
Dunn Plowman Brewery
Durham Brewery Ltd
Eastwood & Sanders (Fine Ales) Ltd
Earl Soham Brewery
John Eastwood Brewery
Eccleshall Brewing Co Ltd
Edale Brewery
Crispnew Ltd
Egyptian Sand & Gravel Co Ltd
Elgood & Sons Ltd
Enville Ales Ltd
Everards Brewery Ltd
Evesham
SM Murphy Associates Ltd
Exe Valley Brewery
Exmoor Ales Ltd
Falstaff Brewery
Far North Brewery
Featherstone Brewery
Felinfoel Brewery Co Ltd
Felstar Brewery
Fenland Brewery Ltd
Fernandes Brewery
First In Last Out Brewery
Four Alls Brewery
Fowler's Ales (Prestoungrange) Ltd
Fox & Hounds
Foxfield Brewery
Franklin's Brewery
Old Stables Brewery
Freeminer Brewery Ltd
Frog Island Brewery
Fugelstow Ales
Fuller, Smith and Turner plc
Full Mash Brewery
Funfair Brewery Co
Fyfe Brewing Co
Fyne Ales
George Gale & Co Ltd
Garden Barber Brewery
Garton Brewery
Glastonbury Ales
Glentworth Brewery
Glossop Breweries Ltd
P&DJ Goacher
Goff's Brewery Ltd
Goldfinch Brewery
Goldthorn Brewery & Co
Goodmanham Brewery
Goose Eye Brewery Ltd
Davis'es Brewing Co Ltd (Grainstore)
Grand Union Brewery Ltd
Great Gable Brewing Co Ltd
Green Dragon
Greene King plc
Greenfield Real Ale Brewery
Green Jack Brewery
Green Tye Brewery
Hadrian & Border Brewery
Haggards Brewery Ltd
Halifax Steam Brewing Co Ltd
Nick Stafford Hambleton Ales
Hampshire Brewery Ltd
Hanby Ales Ltd
Hardys & Hansons plc
Hart Brewery Ltd
Harvey & Son (Lewes) Ltd
Harviestoun Brewery Ltd
Hawkshead Brewery Co
Haywood Brewery
Hebridean Brewing Co
Hepworth & Co (Brewers) Ltd
Hereward Brewery
Hesket Newmarket Brewery
Hexhamshire Brewery
Hoggleys Brewery
Hogs Back Brewery Ltd
Holden's Brewery Ltd
Holland Brewery
Upper Agbrigg Brewery
Joseph Holt Ltd
Home County Brewers
Hook Norton Brewery Co Ltd
Real ale
Bryggeri
Storbritannien
West Yorkshire
North Yorkshire
Cumbria
Egyptian Sand & Gravel Co Ltd
Nick Stafford Hambleton Ales
SM Murphy Associates Ltd
Nottinghamshire
Dewsbury
Copper Dragon Brewery
Conwy Brewing Ltd
Coniston Brewing Co Ltd
Concertina Brewery
Coles Family Brewery
Clockwork Beer Co
Clearwater Brewery
HB Clark & Co (Successors) Ltd
City of Stirling Brewery
City of Cambridge Brewery Co Ltd
Church End Brewery Ltd
Chiltern Brewery
Cheriton Brewhouse
Chalk Hill Brewery
Bragdy Ceredigion
Dow Bridge Brewery
Dorset Brewing Co
Donnington Brewery
Dolphin Bar & Brewery
Doghouse Brewery
Derwent Rose Brewery
Derwent Brewing Co
Darwin Brewery Ltd
DarkTribe Brewery
Dark Star Brewing Co Ltd
Daleside Brewery Ltd
Cwmbran Brewery
Crouch Vale Brewery Ltd
Cropton Brewery
Country Life Brewery
Cottage Brewing Co Ltd
Cotleigh Brewery
Corvedale Brewery
Bridge Street Brewery
Bridge of Allan Brewery
Brewster's Brewing Co Ltd
Breconshire Brewery Ltd
Breadalbane Brewery
Branscombe Vale Brewery Ltd
Cluster 10 Holmes County
Cherokee County
Cheyenne County
Crawford County
Clinton County
Harrison County
Montgomery County
Livingston County
Jasper County
Jones County
Lawrence County
Lamar County
Lauderdale County
Lee County
Lowndes County
Marion County
Newton County
Panola County
Perry County
Smith County
Stone County
Union County
Adair County
Buchanan County
Caldwell County
Camden County
Carter County
Cedar County
Christian County
Dallas County
Daviess County
DeKalb County
Grundy County
Henry County
Linn County
Macon County
Mercer County
Miller County
Randolph County
Morgan County
Osage County
Platte County
Pulaski County
Putnam County
Saline County
Schuyler County
Shelby County
Sullivan County
Worth County
Blaine County
Carbon County
Custer County
Dawson County
Gallatin County
Garfield County
Liberty County
Mineral County
Park County
Phillips County
Richland County
Sheridan County
Teton County
Valley County
Buffalo County
Hall County
Hamilton County
Harlan County
Lancaster County
McPherson County
Pawnee County
Pierce County
Sherman County
Sioux County
Thomas County
Wheeler County
San Juan County
Alleghany County
Burke County
Cleveland County
McIntosh County
McLean County
Nelson County
Stark County
Allen County
Delaware County
Erie County
Fulton County
Hardin County
Highland County
Miami County
Noble County
Summit County
Wood County
Baker County
Trinity County, Kalifornien
Sutter County
Tehama County
Marin County
Santa Barbara County
Napa County
Tulare County
Santa Cruz County, Kalifornien
Plumas County
Yuba County
San Francisco County
Madera County
Mariposa County
Mendocino County
Merced County
Modoc County
Mono County
Monterey County
Nevada County, Kalifornien
Placer County
Sacramento County
San Benito County
San Bernardino County
Tuolumne County
Stanislaus County
San Diego County
San Joaquin County
San Luis Obispo County
San Mateo County
Santa Clara County
Shasta County
Sierra County, Kalifornien
Siskiyou County
Solano County, Kalifornien
Alexander County
Bond County
Bureau County
Champaign County
Coles County
Crawford County, Illinois
De Witt County
DuPage County
Edgar County
Edwards County
Effingham County
Ford County
Iroquois County
Jackson County, Illinois
Jefferson County, Illinois
Jersey County
Jo Daviess County
Johnson County, Illinois
Kane County
Kankakee County
Kendall County
La Salle County
Lake County, Illinois
Macoupin County
Massac County
McDonough County
McHenry County
Menard County
Moultrie County
Ogle County
Peoria County
Piatt County
Randolph County, Illinois
Rock Island County
Sangamon County
Stephenson County
Tazewell County
Vermilion County
Wabash County
Warren County, Illinois
Whiteside County
Will County
Woodford County
Alachua County
Bradford County
Brevard County
Broward County
Highland Park, Illinois
County
Illinois
USA
Randolph County, Illinois
Crawford County, Illinois
Lake County, Illinois
Burke County
Cleveland County
McIntosh County
McLean County
Nelson County
Allen County
Fulton County
Highland County
Miami County
Noble County
Summit County
Wood County
Baker County
Mono County
Tehama County
Yuba County
Madera County
Mariposa County
Modoc County
Mendocino County
Merced County
Carbon County
Custer County
Dawson County
Gallatin County
Garfield County
Liberty County
Mineral County
Phillips County
Richland County
Sheridan County
Teton County
Valley County
Buffalo County
Hall County
Harlan County
Lancaster County
McPherson County
Pawnee County
Pierce County
Sherman County
Sioux County
Thomas County
Wheeler County
Cluster 11 Brockton
Barnstable County
Berkshire County
Bristol County
Dukes County
Essex County, Massachusetts
Franklin County, Massachusetts
Hampden County
Hampshire County
Middlesex County, Massachusetts
Nantucket County
Norfolk County, Massachusetts
Plymouth County
Suffolk County, Massachusetts
Worcester County
Barnstable
Bourne, Massachusetts
Brewster
Chatham, Massachusetts
Dennis, Massachusetts
Eastham
Falmouth, Massachusetts
Mashpee
Orleans, Massachusetts
Provincetown
Sandwich, Massachusetts
Truro
Wellfleet
Windsor, Massachusetts
Williamstown, Massachusetts
West Stockbridge
Washington, Massachusetts
Tyringham
Stockbridge
Sheffield, Massachusetts
Savoy, Massachusetts
Sandisfield
Richmond, Massachusetts
Pittsfield, Massachusetts
Peru, Massachusetts
Otis
North Adams
New Ashford
Monterey
Lenox
Lee, Massachusetts
Lanesborough
Hinsdale, Massachusetts
Hancock, Massachusetts
Great Barrington
Florida, Massachusetts
Egremont
Dalton, Massachusetts
Clarksburg
Cheshire, Massachusetts
Becket
Alford
Adams, Massachusetts
Westport, Massachusetts
Taunton
Swansea, Massachusetts
Somerset, Massachusetts
Seekonk
Rehoboth, Massachusetts
Rayham
Norton, Massachusetts
North Attleborough
New Bedford
Mansfield, Massachusetts
Freetown, Massachusetts
Fairhaven
Easton, Massachusetts
Dighton
Dartmouth, Massachusetts
Berkley
Attleboro
Acushnet
West Tisbury
Tisbury
Oak Bluffs
Gosnold
Edgartown
Chilmark
Aquinnah
West Newbury
Wenham
Topsfield
Swampscott
Saugus
Salisbury, Massachusetts
Rowley
Rockport
Peabody
North Andover
Newburyport
Newbury, Massachusetts
Nahant
Middleton, Massachusetts
Methuen
Merrimac, Massachusetts
Marblehead
Manchester-by-the-Sea
Lynnfield
Lynn
Ipswich, Massachusetts
Haverhill, Massachusetts
Hamilton, Massachusetts
Groveland
Gloucester, Massachusetts
Georgestown
Essex, Massachusetts
Danvers
Beverly
Boxford
Andover, Massachusetts
Amesbury, Massachusetts
Lowell
Whately
Wendell
Warwick, Massachusetts
Sunderland, Massachusetts
Shutesbury
Shelburne, Massachusetts
Rowe
Orange, Massachusetts
Northfield, Massachusetts
New Salem
Montague
Monroe, Massachusetts
Leyden, Massachusetts
Leverett
Heath
Hawley
Greenfield, Massachusetts
Gill
Erving
Deerfield, Massachusetts
Conway, Massachusetts
Colrain
Charlemont
Buckland
Bernardston
Ashfield
Wilbraham
Westfield, Massachusetts
West Springfield
Wales, Massachusetts
Tolland, Massachusetts
Southwick
Russell, Massachusetts
Palmer, Massachusetts
Montgomery, Massachusetts
Monson
Ludlow, Massachusetts
Longmeadow
Holyoke
Holland, Massachusetts
Hampden
Granville, Massachusetts
East Longmeadow
Chicopee
Chester, Massachusetts
Brimfield
Blandford
Agawam
Milton, Massachusetts
Harwich, Massachusetts
Yarmouth, Massachusetts
Mount Washington (Massachusetts)
Utbildningsåret 1852
Massachusetts
Essex County, Massachusetts
Franklin County, Massachusetts
2000
USA
Brockton
Greenfield, Massachusetts
Rowley
Saugus
Swampscott
Topsfield
Wenham
West Newbury
Aquinnah
Chilmark
Edgartown
Gosnold
Oak Bluffs
Tisbury
West Tisbury
Acushnet
Attleboro
Dighton
North Attleborough
Rayham
Mashpee
Seekonk
Alford
Great Barrington
Lanesborough
Lenox
Provincetown
Wellfleet
New Ashford
Sandisfield
Tyringham
West Stockbridge
Leverett
Erving
Colrain
Charlemont
Buckland
Bernardston
Wilbraham
West Springfield
Southwick
Monson
Hampden
East Longmeadow
Chicopee
Cluster 12 Frederiksberg kommun
Kolding kommun
Fredericia kommun
Assens kommun
Bogense kommun
Broby kommun
Egebjerg kommun
Ejby kommun
Gudme kommun
Hårby kommun
Galten kommun
Randers kommun
Samsö kommun
Rosenholm kommun
Gjern kommun
Grenaa kommun
Hadsten kommun
Hammel kommun
Hinnerup kommun
Hörning kommun
Langå kommun
Mariager kommun
Midtdjurs kommun
Ry kommun
Arden kommun
Hadsund kommun
Hals kommun
Pandrup kommun
Brovst kommun
Nibe kommun
Sindal kommun
Skagen kommun
Aalborg kommun
Aars kommun
Bjerringbro kommun
Fjends kommun
Hanstholm kommun
Hvorslev kommun
Karup kommun
Kjellerup kommun
Viborg kommun
Aalestrup kommun
Thisted kommun
Billund kommun
Helle kommun
Ribe kommun
Varde kommun
Vejen kommun
Esbjerg kommun
Bramming kommun
Holsted kommun
Horsens kommun
Vejle kommun
Silkeborg kommun
Them kommun
Odder kommun
Purhus kommun
Skanderborg kommun
Egtved kommun
Gedved kommun
Give kommun
Marstal kommun
Middelfart kommun
Hedensted kommun
Brande kommun
Egvad kommun
Herning kommun
Holmsland kommun
Bov kommun
Bredebro kommun
Gram kommun
Vojens kommun
Sydals kommun
Nordborg kommun
Sundeved kommun
Tinglev kommun
Lundtoft kommun
Broager kommun
Augustenborg kommun
Christiansfeld kommun
Gråsten kommun
Haderslev kommun
Holstebro kommun
Thyholm kommun
Ikast kommun
Skjern kommun
Struer kommun
Lemvig kommun
Vinderup kommun
Hirtshals kommun
Sejlflod kommun
Hobro kommun
Dronninglund kommun
Frederikshavn kommun
Aabybro kommun
Fjerritslev kommun
Grindsted kommun
Blaabjerg kommun
Vamdrup kommun
Lunderskov kommun
Jelling kommun
Juelsminde kommun
Nyborg kommun
Ryslinge kommun
Otterup kommun
Ringe kommun
Svendborg kommun
Tommerup kommun
Vissenbjerg kommun
Ullerslev kommun
Sydlangeland kommun
Årslev kommun
Skive kommun
Sallingsund kommun
Sydthy kommun
Aarup kommun
Aulum-Haderup kommun
Aaskov kommun
Ulfborg-Vemb kommun
Aabenraa kommun
Århus kommun
Trehöje kommun
Ringköbing kommun
Videbäk kommun
Thyborön-Harboöre kommun
Nørre Aaby kommun
Rudkøbings kommun
Søndersø kommun
Tranekær kommun
Ærøskøbing kommun
Ørbæk kommun
Sönderhald kommun
Rönde kommun
Rougsö kommun
Nörhald kommun
Nörre Djurs kommun
Blåvandshuk kommun
Brörup kommun
Ölgod kommun
Höjer kommun
Sönderborg kommun
Lögumkloster kommun
Rödding kommun
Rödekro kommun
Skärbäk kommun
Nörre-Rangstrup kommun
Hjörring kommun
Läsö kommun
Farsö kommun
Brönderslev kommun
Lögstör kommun
Säby kommun
Stövring kommun
Skörping kommun
Nörager kommun
Lökken-Vrå kommun
Brädstrup kommun
Börkop kommun
Nörre-Snede kommun
Törring-Uldum kommun
Morsö kommun
Möldrup kommun
Spöttrup kommun
Sundsøre kommun
Tønder kommun
Kvadratkilometer
Nordjyllands amt
Fyns amt
Sønderjyllands amt
Århus amt
Ringkjöbing amt
Vejle amt
Kommun
Viborg amt
Danmark
Ribe amt
Hårby kommun
Brönderslev kommun
Spöttrup kommun
Möldrup kommun
Videbäk kommun
Trehöje kommun
Thyborön-Harboöre kommun
Ringköbing kommun
Törring-Uldum kommun
Nörre-Snede kommun
Börkop kommun
Brädstrup kommun
Skärbäk kommun
Rödekro kommun
Rödding kommun
Lögumkloster kommun
Höjer kommun
Kjellerup
Aabybro
Vamdrup
Brønderslev
Sönderhald kommun
Rönde kommun
Rougsö kommun
Nörre Djurs kommun
Nörhald kommun
Hörning kommun
Säby kommun
Stövring kommun
Skörping kommun
Nörager kommun
Lökken-Vrå kommun
Lögstör kommun
Läsö kommun
Farsö kommun
Sønderborg
Rudkøbings kommun
Samsö kommun
Hadsund
Cluster 13 Montpelier, Vermont
Windsor County
Windham County, Vermont
Washington County, Vermont
Rutland County
Orleans County, Vermont
Orange County, Vermont
Lamoille County
Grand Isle County
Franklin County, Vermont
Essex County, Vermont
Chittenden County
Caledonia County
Bennington County
Addison County
Bristol, Vermont
Bradford, Vermont
Chelsea, Vermont
Fairlee
Bethel, Vermont
Cavendish
Chester, Vermont
Hartford, Vermont
Hartland, Vermont
Norwich, Vermont
Royalton
Sharon, Vermont
Springfield, Vermont
Windsor, Vermont
Woodstock, Vermont
Newbury, Vermont
Randolph, Vermont
Thetford
West Fairlee
Williamstown, Vermont
Lincoln, Vermont
Middlebury, Vermont
Barre City
Berlin, Vermont
Duxbury
Townshend
Rockingham, Vermont
Putney, Vermont
Newfane
Marlboro, Vermont
Londonderry, Vermont
Jamaica, Vermont
Guilford, Vermont
Grafton, Vermont
Dummerston
Dover, Vermont
Brattleboro
Athens, Vermont
Readsboro
Pownal
Manchester, Vermont
Dorset, Vermont
Bennington, Vermont
Arlington, Vermont
Vergennes
Starksboro
Shoreham
Salisbury, Vermont
Monkton
Waterbury, Vermont
Warren, Vermont
Northfield, Vermont
Middlesex, Vermont
East Montpelier
Vernon, Vermont
Westminster, Vermont
Wilmington, Vermont
Shaftsbury
Brandon
Castleton
Chittenden
Clarendon
Fair Haven
Ira
Middletown Springs
Mount Holly
Pawlet
Pittsford
Poultney
Proctor
Rutland City
Rutland, Vermont
Shrewsbury, Vermont
Tinmouth
Wallingford, Vermont
Wells
West Rutland
Waterford, Vermont
Sutton, Vermont
Barnet (stad)
Burke
Danville, Vermont
Groton, Vermont
Cambridge, Vermont
Eden, Vermont
Hyde Park, Vermont
Johnson
Morristown, Vermont
Stowe
Wolcott, Vermont
Hardwick
Lyndon
Ryegate
St. Johnsbury
Charlotte, Vermont
Colchester, Vermont
Essex, Vermont
Swanton
St. Albans
Sheldon
Richford
Montgomery, Vermont
Highgate
Georgia, Vermont
Franklin, Vermont
Fletcher
Fairfield, Vermont
Fairfax, Vermont
Enosburg
Bakersfield, Vermont
Lunenburg, Vermont
Guildhall
Concord, Vermont
Canaan, Vermont
Brunswick, Vermont
Brighton, Vermont
Averill
Winooski
Williston
Westford
Underhill
South Burlington
Shelburne, Vermont
Richmond, Vermont
Milton, Vermont
Jericho
South Hero
North Hero
Isle La Motte
Grand Isle
Alburg
Huntington, Vermont
Hinesburg
Troy, Vermont
Newport, Vermont
Irasburg
Derby, Vermont
Craftsbury
Coventry, Vermont
Brownington
Barton, Vermont
Albany, Vermont
Burlington, Vermont
Berkshire, Vermont
Vermont
Windham County, Vermont
Franklin County, Vermont
Orleans County, Vermont
Orange County, Vermont
Washington County, Vermont
Essex County, Vermont
2000
Bennington, Vermont
USA
Manchester, Vermont
Chelsea, Vermont
Woodstock, Vermont
Hyde Park, Vermont
Duxbury
Barre City
West Fairlee
Burke
Royalton
Hartland, Vermont
Lyndon
Cavendish
Ryegate
Fairlee
St. Johnsbury
Addison County
Chittenden County
Bennington County
Caledonia County
Castleton
Shaftsbury
Chittenden
Fair Haven
East Montpelier
Middlesex, Vermont
Ira
Middletown Springs
Mount Holly
Pawlet
Shoreham
Starksboro
Vergennes
Pittsford
Pownal
Readsboro
Poultney
Proctor
Dummerston
Rutland City
Tinmouth
Cluster 14 Jeju
Suwon
Gapyeong
Yangpyeong
Yeoju
Yeoncheon
Ansan
Anseong
Anyang
Bucheon
Dongducheon
Gimpo
Goyang
Gunpo
Guri
Gwacheon
Gwangju, Gyeonggi
Gwangmyeong
Hanam
Hwaseong
Icheon
Namyangju
Osan
Paju
Pocheon
Pyeongtaek
Seongnam
Siheung
Uijeongbu
Uiwang
Yangju
Yongin
Jeju City
Seogwipo
Bukjeju
Namjeju
Cheongju
Boeun
Cheongwon
Danyang
Eumseong
Goesan
Jeungpyeong
Jincheon
Okcheon
Yeongdong
Chungju
Jecheon
Bonghwa
Goryeong
Chilgok
Cheongsong
Cheongdo
Yeongyang
Yeongdeok
Yecheon
Ulleung
Uljin
Uiseong
Seongju
Gunwi
Yeongju
Yeongcheon
Sangju
Pohang
Mungyeong
Gyeongsan
Gyeongju
Gumi
Gimcheon
Jeonju
Gimje
Namwon
Jeongeup
Iksan
Gunsan
Wanju
Buan
Gochang
Imsil
Jangsu
Jinan (distrikt)
Muju
Sunchang
Yesan
Yeongi
Taean
Seocheon
Hongseong
Geumsan
Dangjin
Cheongyang
Buyeo
Daejeon
Seosan City
Nonsan
Gyeryong
Gongju
Cheonan
Boryeong
Asan
Changwon
Yangsan
Tongyeong
Sacheon
Miryang
Masan
Jinju
Jinhae
Gimhae
Geoje
Uiryeong
Sancheong
Namhae
Hamyang
Hapcheon
Hadong
Goseong
Geochang
Changnyeong
Yeonggwang
Yeongam
Wando
Sinan-gun
Muan
Jindo
Jangseong
Jangheung
Hampyeong
Haenam
Gurye
Hwasun
Gokseong
Goheung
Gangjin
Damyang
Boseong
Yeosu
Suncheon
Naju
Mokpo
Gwangyang
Hanja
Hangul
Sydkorea
Gyeonggi
Sydjeolla
Nordgyeongsang
Sydgyeongsang
Sydchungcheong
Nordjeolla
Nordchungcheong
Jeju
Namjeju
Bukjeju
Jeju City
Seogwipo
2004
Sacheon
Miryang
Masan
Jinju
Jinhae
Gimhae
Geoje
Tongyeong
Yangsan
Changnyeong
Geochang
Goseong
Hadong
Hapcheon
Hamyang
Gyeongsan
Gumi
Mungyeong
Sangju
Yeongcheon
Yeongju
Bonghwa
Cheongdo
Cheongsong
Chilgok
Goryeong
Gunwi
Seongju
Uiseong
Uljin
Ulleung
Yecheon
Yeongdeok
Changwon
Cluster 15 Corcovado
Carioca
Copacabana
Ipanema
Arpoador
Leblon
Lapa (Rio de Janeiro)
Santa Teresa
Brahma (öl)
Botafogo
Catete
Cosme Velho
Flamengo
Gávea
Glória (Rio de Janeiro)
Humaitá (Rio de Janeiro)
Jardim Botânico (Rio de Janeiro)
Lagoa (Rio de Janeiro)
Laranjeiras (Rio de Janeiro)
Leme (Rio de Janeiro)
Rocinha
São Conrado
Urca
Vidigal
Bairro de Fátima
Benfica (Rio de Janeiro)
Caju (Rio de Janeiro)
Castelo (Rio de Janeiro)
Catumbi
Central do Brasil (Rio de Janeiro)
Centro (Rio de Janeiro)
Cidade Nova
Estácio
Gamboa
Paquetá (Rio de Janeiro)
Praça Mauá
Rio Comprido (Rio de Janeiro)
Santa Teresa (Rio de Janeiro)
Santo Cristo (Rio de Janeiro)
São Cristóvão (Rio de Janeiro)
Saúde (Rio de Janeiro)
Triagem
Vasco da Gama (bairro)
Abolição (Rio de Janeiro)
Acari (Rio de Janeiro)
Água Santa (Rio de Janeiro)
Alto da Boa Vista
Anchieta (Rio de Janeiro)
Andaraí (Rio de Janeiro)
Barros Filho
Bonsucesso
Bento Ribeiro
Brás de Pina
Cachambi
Campinho (Rio de Janeiro)
Cascadura
Cavalcante (Rio de Janeiro)
Coelho Neto (Rio de Janeiro)
Colégio
Cordovil
Costa Barros
Encantado (Rio de Janeiro)
Engenheiro Leal
Engenho de Dentro
Engenho Novo
Fundão (Rio de Janeiro)
Grajaú (Rio de Janeiro)
Guadalupe (Rio de Janeiro)
Higienópolis (Rio de Janeiro)
Honório Gurgel
Ilha do Governador
Irajá
Jacaré (Rio de Janeiro)
Jacarezinho (Rio de Janeiro)
Jardim América
Lins de Vasconcelos
Madureira (Rio de Janeiro)
Mangueira (Rio de Janeiro)
Manguinhos (Rio de Janeiro)
Maracanã (bairro)
Marechal Hermes
Maria da Graça
Méier
Olaria (Rio de Janeiro)
Oswaldo Cruz (Rio de Janeiro)
Parada de Lucas
Parque Anchieta
Parque Colúmbia
Pavuna
Penha (Rio de Janeiro)
Piedade (Rio de Janeiro)
Praça da Bandeira (Rio de Janeiro)
Quintino Bocaiúva (município)
Ramos
Riachuelo (Rio de Janeiro)
Ricardo de Albuquerque
Rocha (Rio de Janeiro)
Rocha Miranda
Sampaio (Rio de Janeiro)
São Francisco Xavier (Rio de Janeiro)
Tijuca
Todos os Santos
Turiaçu (Rio de Janeiro)
Vaz Lobo
Vicente de Carvalho (Rio de Janeiro)
Vieira Fazenda
Vigário Geral
Vila da Penha
Vila Isabel
Vila Kosmos
Vista Alegre (Rio de Janeiro)
Bangu
Barra de Guaratiba
Barra da Tijuca
Camorim
Campo Grande (Rio de Janeiro)
Cosmos (Rio de Janeiro)
Deodoro
Gericinó
Grumari
Guaratiba
Inhoaíba
Itanhangá
Jacarepaguá
Joá
Magalhães Bastos
Mallet (Rio de Janeiro)
Paciência (Rio de Janeiro)
Padre Miguel
Pedra de Guaratiba
Realengo
Recreio dos Bandeirantes
Santa Cruz (bairro)
Senador Camará
Sepetiba
Sulacap
Taquara (Rio de Janeiro)
Vargem Grande(Rio de Janeiro)
Vargem Pequena
Vila Valqueire
Rio de Janeiro
Brasilien
Vila Isabel
Ilha do Governador
Parada de Lucas
Parque Anchieta
Parque Colúmbia
Pavuna
Penha (Rio de Janeiro)
Piedade (Rio de Janeiro)
Praça da Bandeira (Rio de Janeiro)
Quintino Bocaiúva (município)
Ramos
Riachuelo (Rio de Janeiro)
Ricardo de Albuquerque
Rocha (Rio de Janeiro)
Rocha Miranda
Sampaio (Rio de Janeiro)
São Francisco Xavier (Rio de Janeiro)
Tijuca
Todos os Santos
Grajaú (Rio de Janeiro)
Guadalupe (Rio de Janeiro)
Higienópolis (Rio de Janeiro)
Honório Gurgel
Irajá
Jacaré (Rio de Janeiro)
Jacarezinho (Rio de Janeiro)
Jardim América
Lins de Vasconcelos
Madureira (Rio de Janeiro)
Mangueira (Rio de Janeiro)
Manguinhos (Rio de Janeiro)
Maracanã (bairro)
Marechal Hermes
Maria da Graça
Méier
Olaria (Rio de Janeiro)
Oswaldo Cruz (Rio de Janeiro)
Itanhangá
Jacarepaguá
Joá
Magalhães Bastos
Mallet (Rio de Janeiro)
Paciência (Rio de Janeiro)
Padre Miguel
Pedra de Guaratiba
Realengo
Recreio dos Bandeirantes
Santa Cruz (bairro)
Cluster 16 Bergstena församling
Fullestads församling
Horla församling
Siene församling
Kullings-Skövde församling
Södra Härene församling
Erska församling
Lena-Bergstena församling
Stora Mellby församling
Magra församling
Landa församling, Västergötland
Ljurs församling
Skogsbygdens församling
Kvinnestads församling
Ornunga församling
Tumbergs församling
Berga församling, Västergötland
Färeds församling
Hassle församling
Barne-Åsaka församling
Lekåsa församling
Främmestads församling
Bärebergs församling
Kyrkås församling, Västergötland
Bjärby församling
Håle församling
Tängs församling
Sals församling
Ås församling, Västergötland
Södra Lundby församling
Elings församling
Tråvads församling
Längjums församling
Edsvära församling
Norra Vånga församling
Jungs församling
Fyrunga församling
Öttums församling
Hällums församling
Skarstads församling
Södra Kedums församling
Naums församling
Sparlösa församling
Slädene församling
Longs församling
Broby församling
Hangelösa församling
Skeby församling
Holmestads församling
Vättlösa församling
Kinne-Vedums församling
Kinne-Kleva församling
Forshems församling
Fullösa församling
Kestads församling
Västerplana församling
Österplana församling
Medelplana församling
Söne församling
Tådene församling
Väla församling
Friels församling
Karaby församling
Lavads församling
Norra Kedums församling
Tranums församling
Saleby församling
Trässbergs församling
Härjevads församling
Hovby församling
Lindärva församling
Häggesleds församling
Uvereds församling
Rackeby församling
Skalunda församling
Strö församling
Gösslunda församling
Björsäters församling, Västergötland
Bredsäters församling
Leksbergs församling
Torsö församling
Trästena församling
Mo församling, Västergötland
Hjälstads församling
Sveneby församling
Beatebergs församling
Bällefors församling
Ekeskogs församling
Halna församling
Älgarås församling
Norra Fågelås församling
Södra Fågelås församling
Hjo landsförsamling
Hjo stadsförsamling
Binnebergs församling
Horns församling, Västergötland
Säters församling, Västergötland
Locketorps församling
Flistads församling
Vads församling
Sventorps församling
Forsby församling
Böja församling
Lerdala församling
Timmersdala församling
Hagelbergs församling
Edåsa församling
Ljunghems församling
Sjogerstads församling
Rådene församling
Hångsdala församling
Kymbo församling
Suntaks församling
Vättaks församling
Östra Gerums församling
Dimbo församling
Ottravads församling
Agnetorps församling
Bjurbäcks församling
Nykyrka församling, Västergötland
Sandhems församling
Utvängstorps församling
Kållands-Åsaka församling
Södra Vings församling
Skara stift
Församling
Kinnekulle församling
Sunnersbergs församling
Algutstorps församling
Lyrestads församling
Bergstena församling
Ottravads församling
Lena-Bergstena församling
Norra Kedums församling
Kullings-Skövde församling
Södra Kedums församling
Dimbo församling
Särestads församling
Källby församling
Främmestads församling
Lekåsa församling
Bärebergs församling
Fullestads församling
Lugnås församling
Asklanda församling
Barne-Åsaka församling
Åsaka
Håle-Tängs kyrka
Flo församling
Hjo församling
Bjärke församling
Locketorps församling
Ljurs församling
Ljunghems församling
Longs församling
Längjums församling
Naums församling
Lindärva församling
Norra Vånga församling
Lerdala församling
Nykyrka församling, Västergötland
Hangelösa församling
Hassle församling
Hjo landsförsamling
Hjo stadsförsamling
Holmestads församling
Hovby församling
Hångsdala församling
Häggesleds församling
Hällums församling
Härjevads församling
Jungs församling
Kinne-Kleva församling
Kinne-Vedums församling
Cluster 17 Kjulo
Birkaland
Mellersta Finland
Villnäs
Lundo
Korpo
Finby kommun
Petäjävesi
Alastaro
Kimito kommun
Ilmola
Vindala
Pungalaitio
Bjärnå
Nagu
Påmark
Lembois
Keuru
Gustavs
Halikko
Iniö
Kiikala
Kisko
Kuusjoki
Lemo
Letala
Masko
Mellilä
Merimasku
Mietois
Muurla
Oripää
Pikis
Pyhäranta
Rimito
Rusko
Sagu
Suomusjärvi
S:t Bertils
S:t Mårtens
Tarvasjoki
Tövsala
Västanfjärd
Vahto
Velkua
Vemo
Virmo
Yläne
Filpula
Juupajoki
Kihniö
Kuhmalax
Kuru, Finland
Kylmäkoski
Längelmäki
Mouhijärvi
Ruovesi
Suodenniemi
Tavastkyro
Urdiala
Vesilax
Viiala
Äetsä
Koskis
Eura
Euraåminne
Honkajoki
Jämijärvi
Karvia
Kikois
Kiukais
Säkylä
Siikais
Lappi kommun
Lavia
Luvia
Nakkila
Evijärvi
Jalasjärvi
Jurva
Kortesjärvi
Halso
Himango
Lestijärvi
Lochteå
Perho
Ullava
Laukas
Kuortane
Lehtimäki
Nurmo
Soini
Töysä
Ylihärmä
Ylistaro
Jyväskylä landskommun
Hankasalmi
Joutsa
Pylkönmäki
Jämsä
Jämsänkoski
Kannonkoski
Karstula
Kinnula
Kivijärvi
Konnevesi
Korpilax
Kuhmois
Kyyjärvi
Leivonmäki
Luhango
Muldia
Muurame
Pihtipudas
Saarijärvi
Sumiais
Toivakka
Urais
Viitasaari
Äänekoski
Suolahti
Vambula
Västra Finlands län
Mellersta Finland
Landskap
Birkaland
Egentliga Finland
Kommun
Satakunda
Södra Österbotten
Finska
Mellersta Österbotten
Kimito kommun
S:t Bertils
S:t Mårtens
Kuru, Finland
Lappi kommun
Kimitoön
Siikais
Sumiais
Kikois
Muldia
Kuhmalax
Kuhmois
Kivjärv
Lövkulla
Koskis (övriga betydelser)
Pungböle
Villnäs, Veckelax kommun
Vindala
Språk i Finland
Hankasalmi
Halso
Kinnula
Kiikala
Karvia
Kiukais
Kivijärvi
Joutsa
Kortesjärvi
Honkajoki
Kuusjoki
Lavia
Lehtimäki
Leivonmäki
Längelmäki
Mellilä
Mietois
Pylkönmäki
Rusko
Suomusjärvi
Säkylä
Cluster 18 Therwil (kommun, CH-BL)
Münchenstein (kommun, CH-BL)
Schönenbuch (kommun, CH-BL)
Aesch (kommun, CH-BL)
Reinach (kommun, CH-BL)
Pfeffingen (kommun, CH-BL)
Oberwil (kommun, CH-BL)
Muttenz (kommun, CH-BL)
Bottmingen (kommun, CH-BL)
Birsfelden (kommun, CH-BL)
Binningen (kommun, CH-BL)
Biel-Benken (kommun, CH-BL)
Allschwil (kommun, CH-BL)
Arlesheim (kommun, CH-BL)
Ettingen (kommun, CH-BL)
Blauen (kommun, CH-BL)
Brislach (kommun, CH-BL)
Burg im Leimental (kommun, CH-BL)
Dittingen (kommun, CH-BL)
Duggingen (kommun, CH-BL)
Laufen (kommun, CH-BL)
Grellingen (kommun, CH-BL)
Liesberg (kommun, CH-BL)
Nenzlingen (kommun, CH-BL)
Roggenburg (kommun, CH-BL)
Röschenz (kommun, CH-BL)
Wahlen (kommun, CH-BL)
Zwingen (kommun, CH-BL)
Arisdorf
Augst (kommun, CH-BL)
Bubendorf (kommun, CH-BL)
Frenkendorf (kommun, CH-BL)
Füllinsdorf (kommun, CH-BL)
Giebenach (kommun, CH-BL)
Hersberg (kommun, CH-BL)
Lausen (kommun, CH-BL)
Liestal (kommun, CH-BL)
Lupsingen (kommun, CH-BL)
Pratteln (kommun, CH-BL)
Ramlinsburg (kommun, CH-BL)
Seltisberg (kommun, CH-BL)
Ziefen (kommun, CH-BL)
Anwil (kommun, CH-BL)
Böckten (kommun, CH-BL)
Buckten (kommun, CH-BL)
Buus (kommun, CH-BL)
Diepflingen (kommun, CH-BL)
Gelterkinden (kommun, CH-BL)
Häfelfingen (kommun, CH-BL)
Hemmiken (kommun, CH-BL)
Itingen (kommun, CH-BL)
Känerkinden (kommun, CH-BL)
Kilchberg (kommun, CH-BL)
Läufelfingen (kommun, CH-BL)
Maisprach (kommun, CH-BL)
Nusshof (kommun, CH-BL)
Oltingen (kommun, CH-BL)
Ormalingen (kommun, CH-BL)
Rickenbach (kommun, CH-BL)
Rothenfluh
Rümlingen (kommun, CH-BL)
Rünenberg (kommun, CH-BL)
Sissach (kommun, CH-BL)
Tecknau (kommun, CH-BL)
Tenniken (kommun, CH-BL)
Thürnen (kommun, CH-BL)
Wenslingen (kommun, CH-BL)
Wintersingen (kommun, CH-BL)
Wittinsburg (kommun, CH-BL)
Zeglingen (kommun, CH-BL)
Zunzgen (kommun, CH-BL)
Arboldswil (kommun, CH-BL)
Bennwil (kommun, CH-BL)
Bretzwil (kommun, CH-BL)
Diegten (kommun, CH-BL)
Eptingen (kommun, CH-BL)
Hölstein (kommun, CH-BL)
Lampenberg (kommun, CH-BL)
Langenbruck (kommun, CH-BL)
Lauwil (kommun, CH-BL)
Liedertswil (kommun, CH-BL)
Niederdorf (kommun, CH-BL)
Oberdorf (kommun, CH-BL)
Reigoldswil (kommun, CH-BL)
Titterten (kommun, CH-BL)
Waldenburg (kommun, CH-BL)
Betschwanden (kommun, CH-GL)
Bilten (kommun, CH-GL)
Braunwald (kommun, CH-GL)
Elm (kommun, CH-GL)
Engi (kommun, CH-GL)
Ennenda (kommun, CH-GL)
Filzbach (kommun, CH-GL)
Glarus (kommun, CH-GL)
Haslen (kommun, CH-GL)
Leuggelbach (kommun, CH-GL)
Linthal (kommun, CH-GL)
Mühlehorn (kommun, CH-GL)
Matt (kommun, CH-GL)
Mitlödi (kommun, CH-GL)
Mollis (kommun, CH-GL)
Näfels (kommun, CH-GL)
Netstal (kommun, CH-GL)
Nidfurn (kommun, CH-GL)
Niederurnen (kommun, CH-GL)
Oberurnen (kommun, CH-GL)
Obstalden (kommun, CH-GL)
Luchsingen (kommun, CH-GL)
Rüti (kommun, CH-GL)
Riedern (kommun, CH-GL)
Schwändi (kommun, CH-GL)
Schwanden (kommun, CH-GL)
Sool (kommun, CH-GL)
Sissach (distrikt, CH-BL)
Distrikt
Glarus (kanton)
Waldenburg (distrikt, CH-BL)
Arlesheim (distrikt, CH-BL)
Liestal (distrikt, CH-BL)
Laufen (distrikt, CH-BL)
Tyska
Kommun
Schweiz
2005
Rothenfluh
Aesch
Zunzgen (kommun, CH-BL)
Zeglingen (kommun, CH-BL)
Wittinsburg (kommun, CH-BL)
Arisdorf
Ormalingen (kommun, CH-BL)
Oltingen (kommun, CH-BL)
Nusshof (kommun, CH-BL)
Maisprach (kommun, CH-BL)
Läufelfingen (kommun, CH-BL)
Kilchberg (kommun, CH-BL)
Känerkinden (kommun, CH-BL)
Itingen (kommun, CH-BL)
Hemmiken (kommun, CH-BL)
Häfelfingen (kommun, CH-BL)
Gelterkinden (kommun, CH-BL)
Diepflingen (kommun, CH-BL)
Buus (kommun, CH-BL)
Buckten (kommun, CH-BL)
Böckten (kommun, CH-BL)
Anwil (kommun, CH-BL)
Ziefen (kommun, CH-BL)
Seltisberg (kommun, CH-BL)
Ramlinsburg (kommun, CH-BL)
Pratteln (kommun, CH-BL)
Lupsingen (kommun, CH-BL)
Liestal (kommun, CH-BL)
Lausen (kommun, CH-BL)
Hersberg (kommun, CH-BL)
Giebenach (kommun, CH-BL)
Füllinsdorf (kommun, CH-BL)
Betschwanden (kommun, CH-GL)
Bilten (kommun, CH-GL)
Braunwald (kommun, CH-GL)
Waldenburg (kommun, CH-BL)
Titterten (kommun, CH-BL)
Reigoldswil (kommun, CH-BL)
Oberdorf (kommun, CH-BL)
Cluster 19 Hódmezővásárhely
Mosonmagyaróvár
Makó
Gyöngyös
Fertőd
Komárom
Szentes
Karcag
Mórahalom
Bóly
Harkány
Komló
Mohács
Pécsvárad
Sásd
Sellye
Szentlőrinc
Siklós
Villány
Szigetvár
Őriszentpéter
Füzesabony
Bélapátfalva
Kőszeg
Mezőtúr
Tata
Sárvár
Szentgotthárd
Vasvár
Répcelak
Csepreg
Sándorfalva
Pannonhalma
Oroszlány
Körmend
Celldömölk
Martfű
Tiszaföldvár
Újszász
Tiszafüred
Törökszentmiklós
Jászapáti
Kunhegyes
Jászárokszállás
Jászberény
Kenderes
Túrkeve
Kisújszállás
Kunszentmárton
Jászfényszaru
Lábatlan
Kisbér
Nyergesújfalu
Dorog
Kistelek
Mindszent
Csorna
Kapuvár
Jánossomorja
Tét
Hatvan
Lőrinci
Pétervására
Kunmadaras
Bakonyszombathely
Bakonysárkány
Bakonybánk
Bajót
Bajna
Ászár
Ácsteszér
Annavölgy
Almásfüzitő
Fegyvernek
Berekfürdő
Ópusztaszer
Szegvár
Baks
Balástya
Ásotthalom
Árpádhalom
Apátfalva
Ambrózfalva
Algyő
Vág
Kisbabot
Fertőrákos
Beled
Bágyogszovát
Barbacs
Babót
Ásványráró
Árpás
Ágfalva
Agyagosszergény
Acsalag
Abda
Aka, Ungern
Bana, Ungern
Vértesszőlős
Kocs
Dunaszentmiklós
Dunaalmás
Bársonyos
Bábolna
Kisköre
Abádszalók
Heves
Hejőcsaba
Komárom-Esztergom
Győr-Moson-Sopron
Jász-Nagykun-Szolnok
Csongrád (provins)
Baranya
Ungern
Vas (provins)
Heves (provins)
2001
Algyő
Ambrózfalva
Apátfalva
Árpádhalom
Ásotthalom
Balástya
Baks
Szegvár
Ópusztaszer
Berekfürdő
Fegyvernek
Almásfüzitő
Annavölgy
Ácsteszér
Ászár
Bajna
Bajót
Bakonybánk
Bakonysárkány
Bakonyszombathely
Kunmadaras
Bársonyos
Dunaalmás
Dunaszentmiklós
Kocs
Vértesszőlős
Abda
Acsalag
Agyagosszergény
Ágfalva
Árpás
Ásványráró
Babót
Barbacs
Bágyogszovát
Beled
Fertőrákos
Kisbabot
Vág
Jászfényszaru
Lábatlan
Cluster 20 Helige Fader, kom och var oss nära
Saliga de som ifrån världens öden
Stå upp, o Sion, och lovsjung
Det är saligt på Jesus få tro
Du för vars allmaktsord
Jesus kär, var mig när
Jag lyfter ögat mot himmelen
Vår blick mot helga berget går
En herrdag i höjden
Dig skall min själ sitt offer bära
Min framtidsdag är ljus och lång
En liten stund med Jesus
Det finns djup i Herrens godhet
Hur ljuvt det är att komma
Lova Herren, sol och måne
Vi lyfter våra hjärtan
Vår store Gud gör stora under
Jag skulle vilja våga tro
Högt i stjärnehimlen
Jesus, min Herre, dig vill jag älska
Min Gud, när jag betänker
Din spira, Jesus, sträckes ut
Gud är trofast! Så ljöd sången
Låt oss glada och i tro
Kristus är världens ljus
Vilken vän vi har i Jesus
I tro under himmelens skyar
Mästare, alla söka dig
Guds kärlek är som stranden och som gräset
Kom, helge Ande, Herre Gud
Som en härlig gudomskälla
Det finns en väg till himmelen
Var är den Vän, som överallt jag söker
Livets Ande, kom från ovan
En dyr klenod, en klar och ren
Jesus från Nasaret går här fram
Kristus vandrar bland oss än
Du är större än mitt hjärta
Lågorna är många
Som klaraste vattuflöden
Saliga visshet, Jesus är min
När vi delar det bröd som han oss ger
Säg, känner du det underbara namnet
Vila i din väntan
O liv, som blev tänt
Hur ljuvligt det är att möta
Vem är det som kommer på vägen
Det är sant att Jesus lever
Vinden ser vi inte
Gammal är kyrkan, Herrens hus
Hjärtan, enigt sammanslutna
En såningsman går där
Som torra marken dricker regn
Jag tror på Gud som med sitt ord
Glad jag städse vill bekänna
Vi till ditt altarbord bär fram
Gud, vår lösta tunga
Oändlig nåd mig Herren gav
Som mannen och kvinnan
O Guds kärlek, dina höjder
Våga vara den du i Kristus är
Räds ej bekänna Kristi namn
Helige Ande, låt nu ske
Sorlet har dött
Se, jag vill bära ditt budskap, Herre
Blott i det öppna
Din kärlek, Jesus, gräns ej vet
Kom inför Herren med tacksamhet
Jesus, Guds Son, träd in i denna skara
Tung och kvalfull vilar hela
Vid Betlehem en vinternatt
En stjärna gick på himlen fram
Himlen är så härligt blå
Den kärlek du till världen bar
Kristus lever – underbara ord
Till härlighetens land igen
Kornet har sin vila
O Gud, all sannings källa
Långt bortom rymder vida
Lämna dig helt åt Jesus
Herre, med kraft ifrån höjden bekläd mig
Så skön går morgonstjärnan fram
I hoppet sig min frälsta själ förnöjer
John Antes
Lär mig att bedja av hjärtat
Min Frälsare lever, jag vet att han lever
Sänd av himlens sol en strimma
Nu är det morgon
Bliv kvar hos mig - se dagens slut är när
O du som ser, o du som vet
För alla helgon, som i kamp för tron
Fader, du vars hjärta gömmer
Pris vare Gud! Allena han
När ingen ljusning alls jag finner
Sanningens Ande, himmelskt ljus du sänder
Dina händer är fulla av blommor
Fram skrider året i sin gång
Nu dagen är till ända
Ur djupet av mitt hjärta
Nu vilar folk och länder
Den signade dag
O du helge Ande, kom
Detta är den stora dagen
Vi kristna bör tro och besinna
Till himlen Herren Jesus for
Jesus Kristus är uppstånden
Guds källa har vatten tillfyllest, en gåva av strömmande liv
1986 års Cecilia-psalmbok
Psalm 1-325 i den ekumeniska psalmboken
Segertoner
Psalmer och Sånger
1986 års psalmbok
Frälsningsarméns sångbok
1937 års psalmbok
Sionstoner 1935
Anders Frostenson
Psalm
1819 års psalmbok
Nya psalmer 1921
Psalmer för bruk vid krigsmakten 1961
Lars Åke Lundberg
Koralbok för Nya psalmer, 1921
Emil Liedgren
Melchior Teschner
John Antes
I tro under himmelens skyar
Sorlet har dött
O tänk, när en gång samlad står
Du är större än mitt hjärta
Roland Forsberg
Johann Crüger
Jesus, Guds Son, träd in i denna skara
Räds ej bekänna Kristi namn
Den kärlek du till världen bar
Helige Fader, kom och var oss nära
Kärlek av höjden
Fram skrider året i sin gång
Herren Lever 1977
Allan Törnberg
Kristus vandrar bland oss än
Låt oss glada och i tro
Svensk psalmbok för den evangelisk-lutherska kyrkan i Finland 1986
Ludvig Mathias Lindeman
Guds kärlek är som stranden och som gräset
Nikolaj Frederik Severin Grundtvig
Kom
Johan Olof Wallin
Paul Nilsson
Lågorna är många
Kristus lever – underbara ord
Ett barn är födt i Bethlehem
Johan Alfred Eklund
Kristi förklarings dag
Mästare, alla söka dig
Jesus från Nasaret går här fram
Olle Widestrand
Joseph Barnby
Cluster 21 Australiens Grand Prix 2004
Malaysias Grand Prix 2004
Bahrains Grand Prix 2004
San Marinos Grand Prix 2004
Spaniens Grand Prix 2004
Monacos Grand Prix 2004
Europas Grand Prix 2004
Kanadas Grand Prix 2004
USA:s Grand Prix 2004
Frankrikes Grand Prix 2004
Storbritanniens Grand Prix 2004
Tysklands Grand Prix 2004
Ungerns Grand Prix 2004
Belgiens Grand Prix 2004
Italiens Grand Prix 2004
Kinas Grand Prix 2004
Japans Grand Prix 2004
Brasiliens Grand Prix 2004
Österrikes Grand Prix 2002
Australiens Grand Prix 2005
Brasiliens Grand Prix 2003
Malaysias Grand Prix 2005
Bahrains Grand Prix 2005
San Marinos Grand Prix 2005
Spaniens Grand Prix 2005
Monacos Grand Prix 2005
Frankrikes Grand Prix 2001
Europas Grand Prix 2005
Frankrikes Grand Prix 2002
Kanadas Grand Prix 2005
USA:s Grand Prix 2005
Frankrikes Grand Prix 2005
Storbritanniens Grand Prix 2005
Frankrikes Grand Prix 2003
Australiens Grand Prix 2003
Malaysias Grand Prix 2003
San Marinos Grand Prix 2003
Spaniens Grand Prix 2003
Österrikes Grand Prix 2003
Monacos Grand Prix 2003
Kanadas Grand Prix 2003
Europas Grand Prix 2003
Storbritanniens Grand Prix 2003
Tysklands Grand Prix 2003
Ungerns Grand Prix 2003
Italiens Grand Prix 2003
USA:s Grand Prix 2003
Japans Grand Prix 2003
Japans Grand Prix 2002
Australiens Grand Prix 2002
Malaysias Grand Prix 2002
Brasiliens Grand Prix 2002
San Marinos Grand Prix 2002
Spaniens Grand Prix 2002
Monacos Grand Prix 2002
Kanadas Grand Prix 2002
Europas Grand Prix 2002
Storbritanniens Grand Prix 2002
Tysklands Grand Prix 2002
Ungerns Grand Prix 2002
Belgiens Grand Prix 2002
Italiens Grand Prix 2002
USA:s Grand Prix 2002
USA:s Grand Prix 2001
Australiens Grand Prix 2001
Malaysias Grand Prix 2001
Brasiliens Grand Prix 2001
San Marinos Grand Prix 2001
Spaniens Grand Prix 2001
Österrikes Grand Prix 2001
Monacos Grand Prix 2001
Kanadas Grand Prix 2001
Europas Grand Prix 2001
Storbritanniens Grand Prix 2001
Tysklands Grand Prix 2001
Ungerns Grand Prix 2001
Belgiens Grand Prix 2001
Italiens Grand Prix 2001
Japans Grand Prix 2001
Tysklands Grand Prix 2005
Ungerns Grand Prix 2005
Turkiets Grand Prix 2005
Italiens Grand Prix 2005
Belgiens Grand Prix 2005
Brasiliens Grand Prix 2005
Japans Grand Prix 2005
Kinas Grand Prix 2005
Bahrains Grand Prix 2006
Malaysias Grand Prix 2006
Australiens Grand Prix 2006
San Marinos Grand Prix 2006
Europas Grand Prix 2006
Spaniens Grand Prix 2006
Monacos Grand Prix 2006
Storbritanniens Grand Prix 2006
Kanadas Grand Prix 2006
USA:s Grand Prix 2006
Frankrikes Grand Prix 2006
Tysklands Grand Prix 2006
Ungerns Grand Prix 2006
Turkiets Grand Prix 2006
Italiens Grand Prix 2006
Kinas Grand Prix 2006
Japans Grand Prix 2006
Brasiliens Grand Prix 2006
Kimi Räikkönen
Jenson Button
Mark Webber
Nick Heidfeld
Toyota F1
Juan Pablo Montoya
Takuma Sato
Fernando Alonso
Felipe Massa
Jarno Trulli
Giancarlo Fisichella
Ralf Schumacher
David Coulthard
Christian Klien
Rubens Barrichello
Jacques Villeneuve
Michael Schumacher
Tiago Monteiro
Renault F1
Christijan Albers
Enrique Bernoldi
Olivier Panis
Cristiano da Matta
Pedro de la Rosa
Formel 1-VM 2002
Zsolt Baumgartner
Formel 1-VM 2006
Ferrari
Formel 1-VM 2001
Formel 1-VM 2005
Formel 1-VM 2004
Alex Yoong
Vitantonio Liuzzi
Scott Speed
Gianmaria Bruni
Antonio Pizzonia
Formel 1-VM 2003
Narain Karthikeyan
Formel 1
Allan McNish
Nico Rosberg
Heinz-Harald Frentzen
Justin Wilson
Giorgio Pantano
Luciano Burti
Ralph Firman
BMW Sauber F1
Jos Verstappen
Patrick Friesacher
Eddie Irvine
Cluster 22 Tuxtla Gutiérrez
Cancún
Cholula
Campeche
Ciudad del Carmen
Ciudad Acuña
Monclova
Piedras Negras
Saltillo
Torreón
Colima
Manzanillo
San Cristóbal de las Casas
Tapachula de Córdova y Ordóñez
Chihuahua (stad)
Delicias
Hidalgo del Parral
Ciudad Juárez
Victoria de Durango
Gómez Palacio
Celaya
Irapuato
León de los Aldama
Salamanca, Mexiko
Chilpancingo de los Bravo
Iguala de la Independencia
Guadalajara, Mexiko
Puerto Vallarta
Tlaquepaque
Tonalá
Zapopan
Ciudad López Mateos
Atizapán de Zaragoza
San Francisco Coacalco
Coacalco de Berriozábal
Chalco de Díaz Covarrubias
Chimalhuacán
Ecatepec de Morelos
Naucalpan de Juárez
Ixtapaluca
Metepec
Ciudad Nezahualcóyotl
Villa Nicolás Romero
Los Reyes Acaquilpan
Texcoco de Mora
Tlalnepantla
Toluca de Lerdo
Buenavista, Mexiko
Tultitlán
San Pablo de las Salinas
Cuautitlán Izcalli
Xico
Morelia
Uruapan
Zamora de Hidalgo
Cuautla
Cuernavaca
Jiutepec
Tepic
Ciudad Apodaca
San Pedro Garza García
Ciudad General Escobedo
Ciudad Guadalupe
Monterrey
Ciudad San Nicolás de los Garza
Ciudad Santa Catarina
Oaxaca de Juárez
Puebla de Zaragoza
Tehuacán
San Juan del Río
Chetumal
Ciudad Valles
San Luis Potosí (stad)
Soledad de Graciano Sánchez
Los Mochis
Culiacán
Mazatlán
Ciudad Obregón
Hermosillo
Navojoa
Nogales
San Luis Río Colorado
Villahermosa
Matamoros
Reynosa
Ciudad Victoria
Coatzacoalcos
Córdoba, Veracruz
Xalapa
Minatitlán
Orizaba
Poza Rica de Hidalgo
Mérida (Mexiko)
Fresnillo
Tecomán
Moroleón
Uriangato
San Francisco del Rincón
Ocotlán
San Martín Texmelucan de Labastida
Rioverde
Apizaco
Tlaxcala (stad)
Acayucan
Mexiko
Monterrey
Tultitlán
Mexico City
Guanajuato
2005
San Pablo de las Salinas
Toluca de Lerdo
Gómez Palacio
Coacalco de Berriozábal
San Francisco Coacalco
Moroleón
Uriangato
Ciudad López Mateos
Torreón
San Luis Potosí
Uruapan
Xico
Cuautitlán Izcalli
Puerto Vallarta
Tlaquepaque
Tonalá
Tlalnepantla
Texcoco de Mora
Los Reyes Acaquilpan
Villa Nicolás Romero
Ciudad Nezahualcóyotl
Metepec
Ixtapaluca
Atizapán de Zaragoza
Naucalpan de Juárez
Ecatepec de Morelos
Chimalhuacán
Chalco de Díaz Covarrubias
Acayucan
Apizaco
Rioverde
San Martín Texmelucan de Labastida
San Francisco del Rincón
Tecomán
Fresnillo
Orizaba
Minatitlán
Reynosa
Matamoros
San Luis Río Colorado
Navojoa
Ciudad Obregón
Soledad de Graciano Sánchez
Ciudad Valles
Cluster 23 Zuidhorn
Winsum
Winschoten
Vlagtwedde
Veendam
Ten Boer
Stadskanaal
Slochteren
Scheemda
Reiderland
Pekela
Menterwolde
Marum
De Marne
Loppersum
Leek
Hoogezand-Sappemeer
Haren (Groningen)
Grootegast
Eemsmond
Delfzijl
Bellingwedde
Bedum
Appingedam
Ambt Montfort
Arcen en Velden
Beek
Beesel
Bergen, Limburg
Brunssum
Echt-Susteren
Eijsden
Horst aan de Maas
Heythuysen
Helden
Heel
Haelen
Gulpen-Wittem
Gennep
Weert
Voerendaal
Venray
Venlo
Valkenburg aan de Geul
Vaals
Thorn (kommun)
Swalmen
Stein
Sittard-Geleen
Simpelveld
Sevenum
Schinnen
Roggel en Neer
Roermond
Roerdalen
Onderbanken
Nuth
Nederweert
Mook en Middelaar
Meijel
Meerssen
Meerlo-Wanssum
Margraten
Maasbree
Maasbracht
Landgraaf
Kessel
Kerkrade
Hunsel
Zeist
Woudenberg
Woerden
Wijk bij Duurstede
Vianen
Veenendaal
Soest
Rhenen
Renswoude
Oudewater
Nieuwegein
Montfoort
Maarssen
Maarn
Lopik
Loenen
Leusden
Leersum
IJsselstein
Houten
Eemnes
Driebergen-Rijsenburg
Doorn
De Ronde Venen
De Bilt
Bunschoten
Bunnik
Breukelen
Baarn
Amerongen
Abcoude
Limburg (nederländsk provins)
Groningen (provins)
Utrecht
Nederländerna
2005
Thorn (kommun)
Leek
Bergen, Limburg
Bellingwedde
Zuidhorn
Abcoude
Amerongen
Voerendaal
Venray
Vaals
Swalmen
De Bilt
De Ronde Venen
Simpelveld
Sevenum
Schinnen
Roggel en Neer
Doorn
De Marne
Winsum
Eemsmond
Grootegast
Vlagtwedde
Hoogezand-Sappemeer
Loppersum
Menterwolde
Pekela
Reiderland
Scheemda
Slochteren
Stadskanaal
Ten Boer
Veendam
Woudenberg
Veenendaal
Renswoude
Arcen en Velden
Beek
Beesel
Brunssum
Maarssen
Eijsden
Maarn
Gulpen-Wittem
Lopik
Cluster 24 Frankrikes Grand Prix 2000
Japans Grand Prix 2000
Australiens Grand Prix 2000
Brasiliens Grand Prix 2000
San Marinos Grand Prix 2000
Storbritanniens Grand Prix 2000
Spaniens Grand Prix 2000
Europas Grand Prix 2000
Monacos Grand Prix 2000
Kanadas Grand Prix 2000
Österrikes Grand Prix 2000
Tysklands Grand Prix 2000
Ungerns Grand Prix 2000
Belgiens Grand Prix 2000
Italiens Grand Prix 2000
USA:s Grand Prix 2000
Malaysias Grand Prix 2000
Malaysias Grand Prix 1999
Japans Grand Prix 1999
Europas Grand Prix 1999
Italiens Grand Prix 1999
Belgiens Grand Prix 1999
Ungerns Grand Prix 1999
Tysklands Grand Prix 1999
Österrikes Grand Prix 1999
Storbritanniens Grand Prix 1999
Frankrikes Grand Prix 1999
Kanadas Grand Prix 1999
Spaniens Grand Prix 1999
Monacos Grand Prix 1999
San Marinos Grand Prix 1999
Brasiliens Grand Prix 1999
Australiens Grand Prix 1999
Australiens Grand Prix 1998
Brasiliens Grand Prix 1998
Argentinas Grand Prix 1998
San Marinos Grand Prix 1998
Spaniens Grand Prix 1998
Monacos Grand Prix 1998
Kanadas Grand Prix 1998
Frankrikes Grand Prix 1998
Storbritanniens Grand Prix 1998
Österrikes Grand Prix 1998
Tysklands Grand Prix 1998
Ungerns Grand Prix 1998
Belgiens Grand Prix 1998
Italiens Grand Prix 1998
Luxemburgs Grand Prix 1998
Japans Grand Prix 1998
Japans Grand Prix 1997
Luxemburgs Grand Prix 1997
Europas Grand Prix 1997
Österrikes Grand Prix 1997
Italiens Grand Prix 1997
Belgiens Grand Prix 1997
Ungerns Grand Prix 1997
Tysklands Grand Prix 1997
Storbritanniens Grand Prix 1997
Frankrikes Grand Prix 1997
Kanadas Grand Prix 1997
Spaniens Grand Prix 1997
Monacos Grand Prix 1997
San Marinos Grand Prix 1997
Argentinas Grand Prix 1997
Brasiliens Grand Prix 1997
Australiens Grand Prix 1997
Brasiliens Grand Prix 1996
Australiens Grand Prix 1996
Argentinas Grand Prix 1996
Europas Grand Prix 1996
San Marinos Grand Prix 1996
Monacos Grand Prix 1996
Spaniens Grand Prix 1996
Kanadas Grand Prix 1996
Frankrikes Grand Prix 1996
Storbritanniens Grand Prix 1996
Tysklands Grand Prix 1996
Ungerns Grand Prix 1996
Belgiens Grand Prix 1996
Italiens Grand Prix 1996
Portugals Grand Prix 1996
Japans Grand Prix 1996
Brasiliens Grand Prix 1995
Argentinas Grand Prix 1995
San Marinos Grand Prix 1995
Spaniens Grand Prix 1995
Monacos Grand Prix 1995
Kanadas Grand Prix 1995
Frankrikes Grand Prix 1995
Storbritanniens Grand Prix 1995
Tysklands Grand Prix 1995
Ungerns Grand Prix 1995
Belgiens Grand Prix 1995
Italiens Grand Prix 1995
Portugals Grand Prix 1995
Europas Grand Prix 1995
Stilla havets Grand Prix 1995
Japans Grand Prix 1995
Australiens Grand Prix 1995
Pedro Diniz
Mika Salo
Eddie Irvine
Heinz-Harald Frentzen
Johnny Herbert
Mika Häkkinen
Jean Alesi
Damon Hill
Alexander Wurz
David Coulthard
Rubens Barrichello
Jos Verstappen
Jacques Villeneuve
Olivier Panis
Shinji Nakano
Ricardo Rosset
Toranosuke Takagi
Luca Badoer
Giancarlo Fisichella
Michael Schumacher
Marc Gené
Ralf Schumacher
Ukyo Katayama
Jarno Trulli
Andrea Montermini
Jan Magnussen
Ricardo Zonta
Formel 1-VM 2000
Formel 1-VM 1997
Formel 1-VM 1996
Formel 1-VM 1998
Arrows
Ferrari
Esteban Tuero
Taki Inoue
Pedro Lamy
Pedro de la Rosa
Formel 1-VM 1995
Formel 1-VM 1999
Gaston Mazzacane
Formel 1
Gerhard Berger
Jean-Christophe Boullion
Giovanni Lavaggi
Massimiliano Papis
Tarso Marques
Alessandro Zanardi
Martin Brundle
Sportåret 1995
Sportåret 1997
Cluster 25 Baggböle, Borgå kommun
Bergsta
Boe
Borgå landskommun
Bosgård
Brattnäs
Drägsby
Ebbo
Eriksdal, Borgå
Ernestas
Estbacka
Esthamnsfjärden
Finnby, Borgå stad
Gammelbacka
Glosholm
Illby
Illbyån
Jackarby
Haiko
Haikofjärden
Hammars
Hasselholmen
Hentala
Haxalö
Hermansö
Herrskär
Hummelsund
Högvalla
Åminsby
Äggskärsfjärden
Ölandet
Pellinge
Lillpellinge
Storpellinge
Ölstens
Ylike
Uddas
Lillpernåviken
Pörtö
Pirlax
Pepot
Orrbyfjärden
Onas port
Onas
Renstrandsträsket
Renum
Söderskär
Söderveckoski
Sannäs (övriga betydelser)
Sundö
Sunisundet
Svartsån
Svartså
Svartbäckfjärden
Strömsberg, Borgå stad
Storkroksnäs
Sondby
Sköldvik
Skavarböle
Sillvik, Borgå stad
Siggböle
Seitlax
Saxby
Tarkis
Tirmo
Teisala
Tolkis
Torasbacka
Västermunkby
Vålax
Norrveckoski
Veckjärvi
Virvik
Nikuby
Norike
Mickelsböle
Molnby
Munkby
Londböle
Lövkulla
Lövsta, Borgå stad
Långfjärden
Kalvön
Kardrag
Karsby
Kerko
Kiala
Klemetsby
Korsfjärden
Kortisbacka
Kuris
Kurböle
Kuggen
Kullo
Kreppelby
Kroksnäs
Kråkö
Kärrby
Borgå
Nyland
Jackarby
Storkroksnäs
Pellinge
Gammelbacka
Västermunkby
Lillpellinge
Tolkis
Svartså
Saxby
Seitlax
Siggböle
Skavarböle
Tarkis
Sondby
Tirmo
Svartbäckfjärden
Sunisundet
Renum
Renstrandsträsket
Onas
Onas port
Orrbyfjärden
Pepot
Pirlax
Uddas
Ylike
Ölstens
Storpellinge
Kärrby
Kråkö
Kroksnäs
Kreppelby
Kullo
Kuggen
Kurböle
Kuris
Kortisbacka
Korsfjärden
Kiala
Kerko
Karsby
Kardrag
Kalvön
Långfjärden
Londböle
Munkby
Mickelsböle
Norike
Cluster 26 Edsta
Friggesund
Lottefors
Rengsjö
Sibo
Segersta
Hällbo
Freluga
Arbrå-Norra Kyrkbyn
Björtomta
Bodåker-Norrbo
Edstuga
Flästa (norra delen)
Flästa (södra delen)
Glösbo
Hallen, Bollnäs kommun
Hertsjö
Höle
Norrbyn
Parten-Hov
Röste (del)
Röste-Norrborns industriområde
Simeå
Söräng-Norrbo
Vik, Bollnäs kommun
Västra Höle
Växbo
Österböle
Östra Höle
Sörforsa
Hålsjö
Fredriksfors
Bjuråker
Brännås
Finnflo
Gammelsträng
Hedvigsfors
Hållsta, Hudiksvalls kommun
Idenor
Johannesberg
Lindefallet och Östra Bölan
Malnbaden
Malsta, Hudiksvalls kommun
Näsbyn och Bredåker
Rogsta
Saltvik, Nätvik och Enoksnäs
Smälsk
Strömbacka
Svedja
Sörrå, Måsta och Björka
Trogsta
Via och Bro
Vintergatans fritidsområde
Västansjö
Åsak och Hjortsta
Ängebo och Ståläng
Bjåsta och del av Vade
Gammsätter
Gränsfors
Gällsta
Hassela kyrkby
Mellanfjärden
Norrfjärden, Nordanstigs kommun
Storsveden
Sågtäkten
Vattlång
Vattrång
Älgered
Älvsta
Knåda
Näsbyn
Storsveden, Ovanåkers kommun
Ullungsfors
Voxnabruk
Ämnebo
Askesta, Söderhamns kommun
Berga, Söderhamns kommun
Borg (norra delen)
Ellne
Forsbacka, Söderhamns kommun
Holmsveden
Ina och Sund
Klapparvik och Malenedal
Kungsgården och Fors
Mo (norra delen)
Onsäng
Skensta och Kolsta
Skärså
Sunnanå, Söderhamns kommun
Sörljusne
Östansjö, Söderhamns kommun
Byn, Nordanstigs kommun
Husta
Ale, Hälsingland
Gävleborgs län
Hälsingland
Hudiksvalls kommun
Bollnäs kommun
Nordanstigs kommun
Småort
Söderhamns kommun
Hanebo församling
Trogsta
Husta
Malnbaden
Knåda
Gällsta
Ovanåkers kommun
Parten-Hov
Norrbyn
Röste-Norrborns industriområde
Söräng-Norrbo
Bodåker-Norrbo
Bjåsta och del av Vade
Arbrå-Norra Kyrkbyn
Storsveden
Johannesberg (övriga betydelser)
Askesta, Söderhamns kommun
Glösbo
Ale, Hälsingland
Brännås
Sörforsa
Skärså
Sunnanå, Söderhamns kommun
Smälsk
Östansjö, Söderhamns kommun
Edsta
Finnflo
Saltvik, Nätvik och Enoksnäs
Näsbyn och Bredåker
Lindefallet och Östra Bölan
Hållsta, Hudiksvalls kommun
Gammelsträng
Skensta och Kolsta
Malsta, Hudiksvalls kommun
Hallen, Bollnäs kommun
Ämnebo
Ullungsfors
Storsveden, Ovanåkers kommun
Näsbyn
Älvsta
Vattrång
Vattlång
Sågtäkten
Cluster 27 Isère
Pyrénées-Atlantiques
Vienne (departement)
Meuse
Saône-et-Loire
Dordogne
Bas-Rhin
Haut-Rhin
Ain
Aisne
Allier
Alpes-de-Haute-Provence
Hautes-Alpes
Alpes-Maritimes
Ardèche
Ardennes
Ariège
Aube
Aude
Aveyron
Bouches-du-Rhône
Cantal
Cher (departement)
Corrèze
Corse-du-Sud
Haute-Corse
Côte-d'Or
Côtes-d'Armor
Creuse
Doubs
Drôme
Eure
Eure-et-Loir
Finistère
Gard
Haute-Garonne
Gers
Gironde (departement)
Hérault
Indre (departement)
Indre-et-Loire
Jura (departement)
Landes
Loir-et-Cher
Loire (departement)
Haute-Loire
Loire-Atlantique
Loiret
Lot (departement)
Lot-et-Garonne
Lozère
Manche
Marne (departement)
Haute-Marne
Mayenne
Meurthe-et-Moselle
Morbihan
Moselle
Nièvre
Nord
Oise
Orne
Pas-de-Calais
Puy-de-Dôme
Hautes-Pyrénées
Pyrénées-Orientales
Rhône (departement)
Haute-Saône
Sarthe
Savoie
Haute-Savoie
Seine-Maritime
Yvelines
Deux-Sèvres
Somme (departement)
Tarn
Tarn-et-Garonne
Var (departement)
Vaucluse
Vendée
Haute-Vienne
Vosges (departement)
Yonne
Territoire-de-Belfort
Essonne
Hauts-de-Seine
Seine-Saint-Denis
Val-d'Oise
Champagne-Ardenne
Haute-Normandie
Nord-Pas-de-Calais
Picardie
Frankrikes departement efter invånare
Frankrikes arrondissementshuvudstäder
Frankrikes kantoner
Frankrikes arrondissement
Frankrikes regioner
Befolkningstäthet
Frankrikes departement
1999
Midi-Pyrénées
Rhône-Alpes
Centre
Frankrike
Provence-Alpes-Côte d'Azur
Aquitaine
Pays-de-la-Loire
Franche-Comté
Languedoc-Roussillon
Champagne-Ardenne
Picardie
Auvergne
Haute-Normandie
Nord-Pas-de-Calais
Kantoner i departementet Corse-du-Sud
Gers (fisk)
Île-de-France
Indre (departement)
Gers, Esse
Kantoner i departementet Alpes-de-Haute-Provence
Châlons-en-Champagne
Limousin
Lorraine
Ucciani
Kommuner i departementet Essonne
Kommuner i departementet Haut-Rhin
Kommuner i departementet Haute-Vienne
Haute-Corse
Somme (departement)
Haute-Marne
Tarn (flod)
Cergy
Kommuner i departementet Seine-Saint-Denis
Kommuner i departementet Ain
Kommuner i departementet Alpes-de-Haute-Provence
Kommuner i departementet Corse-du-Sud
Kommuner i departementet Haute-Corse
Kommuner i departementet Eure
Kommuner i departementet Loire
Kommuner i departementet Manche
Kommuner i departementet Nièvre
Saint-Amand-Montrond
Cluster 28 Upper Dir
Lower Dir
Bunner
Swat
Shangla
Malakand
Kohistan
Batagram
Mansehra
Haripur
Mardan
Abbottabad
Swabi
Charsadda
Tank (Pakistan)
Lakki Marwat
Hangu
Nowshera
D.I. Khan
Kohat
Attock
Chakwal
Toba Tek Singh
Khushab
Faisalabad
Kasur
Jhang
Mandi Bahauddin
Pak Pattan
Vehari
Lodhran
Sheikhupura
Hafizabad
Okara
D.G. Khan
Narowal
Sahiwal
Bhakkar
Khanewal
Layyah
Muzaffargarh
Bahawalnagar
Rahim Yar Khan
Jaccobabad
Shikarpur
Badin
Tharparkar
Larkana
Sukkur
Ghotki
Nawab Shah
Mirpurkhas
Naushahro Feroze
Malir
Dadu
Thatta
Sanghar
Hyderabad (Pakistan)
Umerkot
Karachi East
Karachi West
Karachi South
Karachi Central
Pashin
Killa Abdullah
Ziarat
Kalat
Killa Saifullah
Chagai
Barkhan
Musakhel
Dera Bughti
Jhal Magsi
Zhob
Khuzdar District
Lasbela
LoraLai
Sibi District
Kohlu
Jaffarabad
Nasirabad
Bolan
Awaran
Kech
Panjgur District
Mastung
Gwadar
Kharan
Bhimber
Mirpur
Lista över Pakistans administrativa distrikt
Pakistan
Baluchistan
Provins
Punjab (Pakistan)
Sindh
Khuzdar District
Sibi District
Panjgur District
Karachi
Tharparkar
Karachi East
Umerkot
Sanghar
Nawab Shah
Naushahro Feroze
Jaccobabad
Rahim Yar Khan
Bahawalnagar
Muzaffargarh
Layyah
D.G. Khan
Khanewal
Lodhran
Pak Pattan
Sahiwal
Vehari
Sheikhupura
Okara
Kasur
Narowal
Mandi Bahauddin
Kech
Lasbela
Awaran
Mastung
Jhal Magsi
Bolan
Nasirabad
Jaffarabad
Dera Bughti
Kohlu
Ziarat
Zhob
Killa Saifullah
Musakhel
Barkhan
LoraLai
Chagai
Pashin
Cluster 29 Bali
Abia
Imo
Adamawa
Akwa Ibom
Anambra
Bauchi
Bayelsa
Benue
Borno
Cross River
Delta, Nigeria
Ebonyi
Enugu
Edo, Nigeria
Ekiti
Gombe
Jigawa
Kano (delstat)
Kaduna
Katsina
Kebbi
Kogi
Kwara
Nassarawa
Lagos (delstat)
Niger, Nigeria
Ogun, Nigeria
Ondo
Osun
Oyo
Plateau, Nigeria
Rivers
Sokoto
Taraba
Yobe
Zamfara
Bangka-Belitung
Banten
Bengkulu
Jawa Tengah
Kalimantan Tengah
Sulawesi Tengah
Jawa Timur
Kalimantan Timur
Nusa Tenggara Timur
Sumatera Selatan
Nusa Tenggara Barat
Gorontalo
Jambi
Lampung
Moluckerna (provins)
Maluku Utara
Sulawesi Utara
Sumatera Utara
Papua
Irian Jaya Barat
Riau
Riau Kepulauan
Sulawesi Tenggara
Kalimantan Selatan
Sulawesi Selatan
Jawa Barat
Kalimantan Barat
Sulawesi Barat
Sumatera Barat
Jakarta Raya
Central (provins)
East New Britain
East Sepik
Eastern Highlands
Western Highlands
Enga
Gulf (provins)
Madang (provins)
Manus (provins)
Milne Bay
Morobe
National Capital District
New Ireland
Oro (provins)
Sandaun
Simbu
Southern Highlands
West New Britain
Western (provins)
Residensstad
Areal
Guvernör
Befolkning
Ö (land)
Provins
Nigeria
Papua Nya Guinea
Indonesien
Sumatra
Rivers
Sokoto
Abia
Imo
Irian Jaya Barat
Kano
Bauchi
Papua
Enugu
Riau
Ondo
Simbu
Sandaun
National Capital District
Morobe
Milne Bay
Manus (provins)
Gulf (provins)
Eastern Highlands
East Sepik
East New Britain
Central (provins)
Chris Haiveta
Zamfara
Yobe
Taraba
Madang
James Yali
Ian Ling-Stuckey
Ogun, Nigeria
Niger, Nigeria
Nassarawa
Oro (provins)
Bob Tawa Danaya
Ibrahim Shekarau
Ahmed Makarfi
Umaru Musa Yar'Adua
Adamu Aliero
Ibrahim Saminu Turaki
Mohammed Danjuma Goje
Cluster 30 Renfana
Ringblomma
Romersk kamomill
Cikoria
Blåklint
Kronärtskocka
Korsört
Kattfot
Prästkrage
Stor blåklocka
Röllika
Solros
Tusensköna
Sallat
Höstfibbla
Torta
Vägtistel
Ullkardborre
Gullris
Flockfibbla
Gråfibbla
Kålmolke
Liten blåklocka
Tusenskönor
Brunskära
Romansallad
Gaillardia
Kamomillkulla
Edelweiss
Tagetes
Skäror
Hedblomster
Strandaster
Rosenstavar
Astrar
Solbrudar
Asterales
Binkor
Gullrissläktet
Svinrot
Solrosor
Skogsklocka
Rudbeckior
Sydcikoria
Höstöga
Rotfibbla
Gråbinka
Ängsklocka
Slåtterfibbla
Krysantemum
Praktröllika
Läkeageratum
Hästambrosia
Pärleternell
Solfibbla
Färgkulla
Grenkulla
Atlantmaskrosor
Fjällarnika
Fältmalört
Romersk malört
Sommarbinka
Backsilja
Rosa ljungaster
Ängsskära
Strimpärlstånds
Ärtsoppebuske
Fjällklocka
Piggtistel
Åkertistel
Ulltistel
Ullört
Zinnia
Baldersbrå
Nysört
Svinmolke
Rödklint
Liten kardborre
Pestskråp
Knölklocka
Gatkamomill
Kardborrar
Sumpnoppa
Toppklocka
Asterales
Korgblommiga växter
Trikolpater
Gömfröväxter
Fröväxter
Klockväxter
Blåklockor
Prästkrage
Ört
Ullkardborre
Astrar
Blomma
Binkor
Kardborrar
Höstfibbla
Sallat
Sommarbinka
Gråbinka
Liten kardborre
Röllikor
Skäror
Gullrissläktet
Toppklocka
Brunskära
Strimpärlstånds
Grenkulla
Solbrudar
Hästambrosia
Sydcikoria
Läkeageratum
Rosa ljungaster
Växter
Tusensköna
Gullris
Tistlar
Cikoria
Tusenskönor
Gul
Backsilja
Svinmolke
Sumpnoppa
Rosenstavar
Lista över gullrisarter
Gråfibbla
Liten blåklocka
Färgkulla
Gatkamomill
Solfibbla
Rödklint
Piggtistel
Cluster 31 An Giang
Phuket
Son La (provins)
Lai Chau (provins)
Ha Giang (provins)
Cao Bang (provins)
Lao Cai (provins)
Bac Kan (provins)
Lang Son (provins)
Tuyen Quang (provins)
Yen Bai (provins)
Thai Nguyen (provins)
Phu Tho (provins)
Vinh Phuc
Bac Giang (provins)
Bac Ninh (provins)
Quang Ninh
Ha Noi
Hai Phong (provins)
Ha Tay
Hung Yen (provins)
Ha Nam
Nam Dinh (provins)
Thai Binh (provins)
Ninh Binh (provins)
Thanh Hoa (provins)
Nghe An
Ha Tinh (provins)
Quang Binh
Quang Tri
Thua Thien-Hue
Da Nang (provins)
Quang Ngai (provins)
Binh Dinh
Phu Yen
Khanh Hoa
Kon Tum (provins)
Gia Lai
Dac Lac
Dac Nong
Lam Dong
Ninh Thuan
Binh Duong
Binh Phuoc
Tay Ninh (provins)
Bac Lieu (provins)
Dong Nai
Binh Thuan
Ba Ria-Vung Tau
Ben Tre (provins)
Ca Mau (provins)
Can Tho (provins)
Dong Thap
Kien Giang
Soc Trang (provins)
Tien Giang
Tra Vinh (provins)
Vinh Long (provins)
Bangkok (provins)
Nakhon Pathom
Nonthaburi
Pathum Thani
Samut Prakan
Samut Sakhon
Chachoengsao
Chanthaburi
Chon Buri
Nakhon Nayok
Prachin Buri
Rayong
Sa Kaeo
Trat
Amnat Charoen
Buri Ram
Chaiyaphum
Kalasin
Khon Kaen
Loei (provins)
Dakhlet Nouadhibou
Phrae (provins)
Phetchaburi (provins)
Hai Duong (provins)
Region
Areal
Vietnamesiska
Befolkning
Huvudstad
Vietnam
Mekong
Thailand
Hau Giang
Dac Lac
Chau Doc
Hiep Hoa (distrikt)
Dakhlet Nouadhibou
Cam Pha
Son Tay
Bao Loc
Sa Dec
Chon Buri
Prachin Buri
Buri Ram
Loei (provins)
Bac Giang (stad)
Pathum Thani
Phetchaburi
Nonthaburi
Nakhon Pathom
Nakhon Nayok
Khon Kaen
Phrae
Kalasin
Chanthaburi
Chaiyaphum
Chachoengsao
Amnat Charoen
Bangkok (provins)
Vinh Long (provins)
Tra Vinh (provins)
Soc Trang (provins)
Ben Tre (provins)
Bac Lieu (provins)
Tay Ninh (provins)
Phu Tho (provins)
Son La (stad)
Vinh Yen
My Tho
Dong Ha
Ha Long
Dong Hoi
Tuy Hoa
Phan Rang-Thap Cham
Cluster 32 Funbo
Fröslunda
Almunge
Ekolsund
Gästre
Hjälstaby-Vängsta
Kolarvik
Korsbacken
Märsön
Skolsta
Svinnegarn
Säva
Tibble-Lundby
Ådalen-Högsberga
Getberget och Notholmen
Häggeby och Vreta
Kivinge, Kumla och Jädra
Krägga
Lugnet, Håbo kommun
Torresta
Gunsta
Gåvsta
Håga
Järlåsa
Ytternäs och Vreta
Ramstalund
Skyttorp
Almunge kyrkby
Balingsta, Uppsala kommun
Björksta, Uppsala
Blackstalund
Bodarna, Uppsala kommun
Bärby
Danmark, Uppsala kommun
Ensta och Bodarna
Fjuckby
Forkarby
Grimsta och Lundvreten
Gränsta
Halmby, Uppsala kommun
Hammarby, Uppsala kommun
Hammarby by
Hemmingsbo (södra delen)
Isgrena
Korsnäs, Uppsala kommun
Källtorpet
Kölinge
Lejsta
Lugnet, Uppsala kommun
Lund, Uppsala kommun
Marielund, Uppsala kommun
Näsby, Uppsala kommun
Oxsätra och Sävastebo
Persborg, Uppsala kommun
Skyttstennäs
Skäggesta, Uppsala kommun
Skärfältens
Skölsta
Stabby (norra delen)
Stavby
Stenforsbacka
Ströby, Bösslinge och Åkerby
Ströbylund, Holmtorpet och Solsäter
Ströja
Sundby, Uppsala kommun
Tibble
Tiby - Börje
Travenberg (Tensta kyrka)
Tuna, Uppsala kommun
Vassunda, Uppsala kommun
Västerby, Uppsala kommun
Ängeby, Uppsala kommun
Örskällan
Östunaby och Erkesberga, Uppsala kommun
Färjbäcken
Myrbo
Hagby, Uppsala kommun
Ekeby, Östhammars kommun
Klev
Lundsvedja
Söderboda
Uppsala kommun
Uppsala län
Uppland
Småort
Enköpings kommun
Håbo kommun
Östunaby och Erkesberga, Uppsala kommun
Balingsta, Uppsala kommun
Tibble-Lundby
Danmark, Uppsala kommun
Ängeby, Uppsala kommun
Persborg, Uppsala kommun
Hjälstaby-Vängsta
Vassunda, Uppsala kommun
Halmby, Uppsala kommun
Skäggesta, Uppsala kommun
Tiby - Börje
Björksta, Uppsala
Stenforsbacka
Skyttstennäs
Ytternäs och Vreta
Oxsätra och Sävastebo
Almunge kyrkby
Skärfältens
Ströja
Stabby (norra delen)
Blackstalund
Bodarna, Uppsala kommun
Ensta och Bodarna
Näsby, Uppsala kommun
Forkarby
Lund, Uppsala kommun
Gränsta
Hagby, Uppsala kommun
Hammarby by
Hemmingsbo (södra delen)
Isgrena
Korsnäs, Uppsala kommun
Källtorpet
Lejsta
Lundsvedja
Kolarvik
Korsbacken
Klev
Ytternäs, Mariehamn stad
Myrbo
Färjbäcken
Ådalen-Högsberga
Häggeby och Vreta
Kivinge, Kumla och Jädra
Cluster 33 Guld
Uran
Fosfor
Svavel
Klor
Argon
Skandium
Titan (grundämne)
Vanadin
Krom
Mangan
Järn
Kobolt
Nickel
Koppar
Zink
Gallium
Germanium
Arsenik
Selen
Brom
Krypton
Yttrium
Zirkonium
Niob
Molybden
Teknetium
Rutenium
Rodium
Palladium
Silver
Kadmium
Indium
Antimon
Tellur
Jod
Xenon
Lantan
Hafnium
Tantal
Volfram
Rhenium
Osmium
Platina
Kvicksilver
Tallium
Bly
Vismut
Polonium
Astat
Radon
Aktinium
Cerium
Praseodym
Neodym
Prometium
Samarium
Europium
Gadolinium
Terbium
Dysprosium
Holmium
Erbium
Tulium
Ytterbium
Lutetium
Torium
Protaktinium
Neptunium
Plutonium
Americium
Curium
Berkelium
Californium
Einsteinium
Fermium
Mendelevium
Nobelium
Iridium
Sönderfallsenergi
Sönderfallsprodukt
Oxidationstillstånd
Jonisationspotential
Kovalent radie
Atomradie
Standardtryck och -temperatur
Ljudhastighet
Värmekapacitet
Värmeledningsförmåga
Molvolym
Periodiska systemets block
Energinivå
Ångbildningsvärme
Lista över grundämnen efter atomnummer
Lista över grundämnen efter kemiskt tecken
Lista över grundämnen efter namn
Elektronegativitet
Smältvärme
Elektronkonfiguration
Ångtryck
Kemisk serie
Periodiska systemets perioder
Halveringstid
Atommassa
Mohs hårdhetsskala
Kristallstruktur
Periodiska systemets grupper
Atommassenhet
Isotop
Elektroninfångning
Elektronvolt
Ohm
SI
Kubikmeter
Kokpunkt
Smältpunkt
Mol
Grad Celsius
Periodiska systemet
Joule
Kelvin
Watt
Elektron
Övergångsmetall
Densitet
Neutron
Grundämne
Xenon
Kilogram
Cluster 34 Brasiliens Grand Prix 1985
Portugals Grand Prix 1985
San Marinos Grand Prix 1985
Monacos Grand Prix 1985
Kanadas Grand Prix 1985
USA:s Grand Prix 1985
Frankrikes Grand Prix 1985
Storbritanniens Grand Prix 1985
Tysklands Grand Prix 1985
Österrikes Grand Prix 1985
Nederländernas Grand Prix 1985
Italiens Grand Prix 1985
Belgiens Grand Prix 1985
Europas Grand Prix 1985
Sydafrikas Grand Prix 1985
Australiens Grand Prix 1985
Brasiliens Grand Prix 1984
Sydafrikas Grand Prix 1984
Belgiens Grand Prix 1984
San Marinos Grand Prix 1984
Frankrikes Grand Prix 1984
Monacos Grand Prix 1984
Kanadas Grand Prix 1984
USA:s Grand Prix East 1984
USA:s Grand Prix 1984
Storbritanniens Grand Prix 1984
Tysklands Grand Prix 1984
Österrikes Grand Prix 1984
Nederländernas Grand Prix 1984
Italiens Grand Prix 1984
Europas Grand Prix 1984
Portugals Grand Prix 1984
Brasiliens Grand Prix 1983
USA:s Grand Prix West 1983
Frankrikes Grand Prix 1983
San Marinos Grand Prix 1983
Monacos Grand Prix 1983
Belgiens Grand Prix 1983
USA:s Grand Prix East 1983
Kanadas Grand Prix 1983
Storbritanniens Grand Prix 1983
Tysklands Grand Prix 1983
Österrikes Grand Prix 1983
Nederländernas Grand Prix 1983
Italiens Grand Prix 1983
Europas Grand Prix 1983
Sydafrikas Grand Prix 1983
Sydafrikas Grand Prix 1982
Brasiliens Grand Prix 1982
USA:s Grand Prix West 1982
Belgiens Grand Prix 1982
Monacos Grand Prix 1982
USA:s Grand Prix East 1982
Kanadas Grand Prix 1982
Nederländernas Grand Prix 1982
Storbritanniens Grand Prix 1982
Frankrikes Grand Prix 1982
Tysklands Grand Prix 1982
Österrikes Grand Prix 1982
Schweiz Grand Prix 1982
Italiens Grand Prix 1982
Las Vegas Grand Prix 1982
Las Vegas Grand Prix 1981
USA:s Grand Prix West 1981
Brasiliens Grand Prix 1981
Argentinas Grand Prix 1981
San Marinos Grand Prix 1981
Belgiens Grand Prix 1981
Monacos Grand Prix 1981
Spaniens Grand Prix 1981
Frankrikes Grand Prix 1981
Storbritanniens Grand Prix 1981
Tysklands Grand Prix 1981
Österrikes Grand Prix 1981
Nederländernas Grand Prix 1981
Italiens Grand Prix 1981
Kanadas Grand Prix 1981
Elio de Angelis
Marc Surer
Scuderia Alfa Romeo
Manfred Winkelhock
Keke Rosberg
Eddie Cheever
Mauro Baldi
Patrick Tambay
Jacques Laffite
Chico Serra
Derek Warwick
Eliseo Salazar
Raul Boesel
René Arnoux
Roberto Guerrero
Nelson Piquet
Nigel Mansell
Alain Prost
Michele Alboreto
Andrea de Cesaris
Bruno Giacomelli
Renault F1
Riccardo Patrese
Niki Lauda
Piercarlo Ghinzani
Teo Fabi
Johnny Cecotto
Stefan Bellof
Brian Henton
Formel 1-VM 1985
Formel 1-VM 1984
Formel 1-VM 1981
John Watson (racerförare)
Corrado Fabi
Danny Sullivan
Formel 1-VM 1982
Derek Daly
Formel 1-VM 1983
Jean-Pierre Jarier
Siegfried Stohr
Beppe Gabbiani
Thierry Boutsen
Ferrari
Tommy Borgudd
Didier Pironi
Huub Rothengatter
Formel 1
Philippe Alliot
Kenny Acheson
Stefan "Lill-Lövis" Johansson
Cluster 35 Julkalendern i radio
Segrare i Vasaloppet
Lista över Time Person of the Year
Dagmar Lange
Finnkampen
Sveriges Riksbanks pris i ekonomisk vetenskap till Alfred Nobels minne
Elitserien i schack
Miss World
Lill-Strimmas stipendium
Lista över årets svenskamerikan
Lista över skyttekungar i svensk bandy
Europamästerskapet i ishockey
Interkontinentala cupen
DFB-Pokal
Stockholm Marathon
Hart Memorial Trophy
James Norris Memorial Trophy
Conn Smythe Trophy
Calder Memorial Trophy
Art Ross Memorial Trophy
Lester B. Pearson Award
Bill Masterton Memorial Trophy
Lady Byng Memorial Trophy
Vezina Trophy
Prince of Wales Trophy
Clarence S. Campbell Bowl
Davis Cup
Tangerine Dream
Guldpokalen i folkbåt
Elitloppet
Monte Carlo-rallyt
Tippeligaen
La Liga
Giro d'Italia
Chalmersspexet
Brännbollscupen
Miss Scandinavia
Vuelta a España
Jesperspexet
Miss Frankrike
Umanriver
SM i simning (långbana)
SM i simning (kortbana)
Tyska mästare i fotboll
Mitropacupen
Österrikiska cupmästare i fotboll
Vincent Price
Italienska öppna
Färöarnas litteraturpris
Prix Goncourt
Copa Libertadores de América
Lista över Wimbledonmästare i damsingel
Lista över ordförandeländer för EU:s ministerråd
Lista över Wimbledonmästare i damdubbel
Rosno Cup
Bundesliga i handboll
Orange Ekstraklasa
Tagea Brandt Rejselegat
Miss Finland
Europacupen i ishockey
Lista över vinnare av Oscar för bästa sång
EHF Champions League
Liga Allianz Asobal
Championnat de France de handball
Norges bidrag i Eurovisionsschlagerfestivalen
Turkiets bidrag i Eurovisionsschlagerfestivalen
Belgiens bidrag i Eurovisionsschlagerfestivalen
Finlands bidrag i Eurovisionsschlagerfestivalen
Cupvinnarcupen i handboll
Flandern runt
Nationalliga A
Inger Brattström
Ligue 2
Liga Chilena de Futból
1988
1985
1987
1983
1986
1989
1981
1979
1978
1982
1984
1976
1977
1972
1980
1975
1990
1966
1992
1973
1968
1974
1993
1965
1969
1991
1971
1967
1961
1964
1970
1995
1962
1963
1996
1960
Bobby Orr
New York Americans
1959
1958
1994
1997
1998
CD Bidasoa
1999
1954
1957
1955
1956
1953
Cluster 36 Butler County
Henderson County
Pike County
Allegany County
Howard County
Cass County
Delta County
Dickinson County
Iron County
Monroe County
Osceola County
Ottawa County
Saint Clair County
Saint Joseph County
Van Buren County
Wayne County
Brown County
Cook County
Dodge County
Douglas County
Houston County
Lyon County
Martin County
Murray County
Polk County
Pope County
Rock County
Saint Louis County
Scott County
Stevens County
Todd County
Wright County
Adams County
Choctaw County
Mitchell County
Moore County
Northampton County
Wilson County
Beaver County
Comanche County
Ellis County
Kiowa County
Hughes County
Haskell County
Pottawatomie County
Seminole County
Stephens County
Bedford County
Chester County
Northumberland County
Potter County
Wyoming County
Pickens County
Sumter County
Campbell County
Meade County
Coffee County
Decatur County
Robertson County
Sevier County
White County
Williamson County
Floyd County
Grayson County
Russell County
Ohio County
Taylor County
Oneida County
Vernon County
Winnebago County
Fremont County
County
Northumberland County
Chester County
Bedford County
Stephens County
Seminole County
Pottawatomie County
Haskell County
Hughes County
Kiowa County
Ellis County
Beaver County
Wilson County
Northampton County
Moore County
Mitchell County
Choctaw County
Adams County
Fremont County
Winnebago County
Vernon County
Ohio County
Grayson County
Floyd County
Williamson County
White County
Sevier County
Robertson County
Decatur County
Coffee County
Meade County
Campbell County
Sumter County
Pickens County
Wyoming County
Butler County
Allegany County
Howard County
Cass County
Delta County
Iron County
Osceola County
Ottawa County
Saint Clair County
Saint Joseph County
Van Buren County
Brown County
Wright County
Todd County
Stevens County
Cluster 37 Saguaro
Nattens drottning (växt)
Selenicereus
Igelkottskaktus
Ferocactus
Echinocereus
Lophophora
Ariocarpus
Cleistocactus
Disocactus
Oreocereus
Astrophytum
Bockhornskaktus
Aztekium
Myrkottskaktus
Aztekkaktus
Ormkaktus
Cephalocereus
Gubbhuvud
Vaddkaktus
Cereus
Fingervårtkaktus
Gymnocalycium
Myrtillocactus
Jättedjävulstunga
Giftkaktus
Espostoa
Hatiora
Melocactus
Bomullsvårtkaktus
Silvervårtkaktus
Thelocactus
Epiphyllum
Acanthocalycium
Blåbärskaktus
Schlumbergera
Parodia
Rebutia
Silverpelare
Copiapoa
Corryocactus
Prickkaktus
Acanthocereus
Denmoza
Eriosyce
Escobaria
Eulychnia
Haageocereus
Harrisia
Hylocereus
Pediocactus
Sclerocactus
Epithelantha
Frailea
Sjöstjärnekaktus
Lilleputtkaktus
Liten regnbågskaktus
Matucana
Pachycereus
Stenocactus
Skrynkelkaktus
Guldopuntia
Pilosocereus
Smal djävulstunga
Prismakaktus
Acanthocalycium ferrarii
Acanthocalycium klimpelianum
Acanthocalycium spiniflorum
Biskopsmössa (kaktus)
Ariocarpus fissuratus
Cactoideae
The Cactus Family
Kaktusar
Areol
Suckulent
Caryophyllales
Humus
Ås
Taxonomi
Blomma
Tagg
Sand
Rosa
Vit
Tratt
Frukt
Släkte
Familj (biologi)
Trikolpater
Höst
Vinter
Gömfröväxter
Art
Fröväxter
Astrophytum
Gul
Frö
Acanthocalycium
Cereus
Ariocarpus fissuratus
Pålrot
Kruka
Ariocarpus
Nomenklatur
Corryocactus
International Plant Names Index
Bockhornskaktus
Biskopsmössa
Brun
Mammillaria
Purpur
Grå
Liten regnbågskaktus
Smal djävulstunga
Jättedjävulstunga
Myrkottskaktus
Ferocactus
Acanthocalycium klimpelianum
Acanthocalycium spiniflorum
Acanthocalycium ferrarii
Cluster 38 Luk
Irisvik
Ivisnäs
Hannusträsk
Hemtans
Jorv
Jupper
Juvamalmen
Kurtby
Åker, Esbo stad
Ängskulla
Äskrödjan
Urberga
Olarsbäcken
Olars
Oitans
Rönnebacka
Rödskog
Sveins
Söderskog
Södrik
Sökö sund
Sökö, Esbo stad
Sökö udd
Köklax
Stensvik
Stadsberget
Sommaröarna
Solhöjden
Skrakaby
Tackskog
Tomtekulla
Trastmossen
Träskända, Esbo stad
Vällskog
Niemis
Nipert
Notudden
Nupurböle
Nybacka
Mankby
Mössenholmen
Myntböle
Ladusved
Lagstad
Larsvik
Lukubäcken
Lustikulla
Lövöarna
Långträsk, Esbo stad
Låjärv
Kaitans
Kalmar, Esbo stad
Karabacka
Karamalmen
Karlö, Esbo stad
Karlöfjärden
Karvasbacka
Klovis
Klobbskog
Klappträsk
Knektbro
Kockby
Konungsböle
Kurängen
Kvisbacka
Kägeludden
Källstrand
Esbo
Dalsvik
Finska
Ängskulla
Karvasbacka
Hemtans
Olars
Kaitans
Stadsberget
Sökö udd
Kockby
Sökö sund
Södrik
Konungsböle
Söderskog
Sveins
Rödskog
Rönnebacka
Oitans
Kurängen
Olarsbäcken
Kvisbacka
Urberga
Äskrödjan
Källstrand
Knektbro
Klappträsk
Klobbskog
Klovis
Karlöfjärden
Låjärv
Lövöarna
Lustikulla
Lukubäcken
Larsvik
Lagstad
Ladusved
Mössenholmen
Mankby
Nybacka
Trastmossen
Tomtekulla
Tackskog
Solhöjden
Juvamalmen
Jupper
Jorv
Hannusträsk
Ivisnäs
Mankans
Cluster 39 Americana, Brasilien
Araçatuba
Araraquara
Araras
Atibaia
Barretos
Barueri
Bauru
Birigui
Botucatu
Bragança Paulista
Campinas
Carapicuíba
Catanduva
Cotia
Cubatão
Santos, São Paulo
Diadema
Embu
Ferraz de Vasconcelos
Franca
Francisco Morato
Franco da Rocha
Guarujá
Vicente de Carvalho
Guarulhos
Jardim Presidente Dutra
Hortolândia
Indaiatuba
Itapecerica da Serra
Itapetininga
Itapevi
Itaquaquecetuba
Itu, Brasilien
Jacareí
Jandira
Jaú
Jundiaí
Limeira
Marília
Mauá
Mogi Guaçu
Mogi das Cruzes
Brás Cubas
Osasco
Piracicaba
Poá
Praia Grande
Ribeirão Preto
Rio Claro
Salto, Brasilien
Santa Bárbara d'Oeste
Santo André, São Paulo
Capuava
São Bernardo do Campo
São Caetano do Sul
São Carlos
São José do Rio Preto
São José dos Campos
São Vicente, Brasilien
Sorocaba
Nova Veneza
Suzano
Taboão da Serra
Taubaté
Várzea Paulista
Votorantim
São Paulo (delstat)
São Paulo
Campinas
Brasilien
Brás Cubas
Capuava
Guarujá
Vicente de Carvalho
Mogi das Cruzes
Jardim Presidente Dutra
Guarulhos
Santos
Santos, São Paulo
Praia Grande
Poá
Osasco
Mogi Guaçu
Mauá
Marília
Limeira
Jundiaí
Jaú
Jandira
Votorantim
Várzea Paulista
Taboão da Serra
Suzano
Nova Veneza
Sorocaba
São Vicente, Brasilien
São José dos Campos
São José do Rio Preto
São Carlos
São Caetano do Sul
São Bernardo do Campo
Santo André, São Paulo
Santa Bárbara d'Oeste
Salto, Brasilien
Rio Claro
Ribeirão Preto
Araçatuba
Araraquara
Araras
Atibaia
Barretos
Barueri
Bauru
Birigui
Botucatu
Bragança Paulista
Cluster 40 Svenljunga (olika betydelser)
Tibro
Vara
Annelund
Jonslund
Främmestad
Kinnarp
Åsarp
Vartofta
Torbjörntorp
Odensberg
Kättilstorp
Gullspång
Skagersvik
Marbäck
Herrljunga
Ljung (tätort)
Ambjörnarp
Arentorp
Blidsberg
Dalstorp
Dalum
Ekedalen
Emtunga
Fagersanna
Fröjered
Öxeryd
Överlida
Östra Frölunda
Östadkulle
Älmestad
Grimsås
Gällstad
Hulu
Hökerum
Igelstorp
Jung
Korsberga, Hjo kommun
Larv (tätort)
Lerdala
Limmared
Ljungsarp
Länghem
Madängsholm
Olstorp
Uddebo
Ulvåker
Nitta
Vegby
Värsås
Rosenlund
Rånnaväg
Sexdrega
Sjötofta
Skultorp
Stora Levene
Stöpen
Svenljunga (tätort)
Timmele
Timmersdala
Tråvad
Trädet
Tulebo
Tranemo
Nybo
Töve (by)
Västra Götalands län
Västergötland
Ulricehamns kommun
Tranemo kommun
Tätort
Södra Vings församling
Vara kommun
Skövde kommun
Värsås
Svenljunga (tätort)
Svenljunga (olika betydelser)
Svenljunga kommun
Falköpings kommun
Tulebo
Arentorp
Rosenlund, Jakobstads stad
Ulvåkers IF
Östadkulle SK
Limmared
Ekedalen
Hulu
Trädet
Fröjered
Rånnaväg
Nitta
Vegby
Odensberg
Torbjörntorp
Madängsholm
Älmestad
Jonslund
Tråvad
Emtunga
Skagersvik
Grimsås
Ljung (tätort)
Olstorp
Timmersdala
Nybo
Stöpen
Ulvåker
Östadkulle
Töve (by)
Tidaholms kommun
Herrljunga kommun
Ambjörnarp
Sjötofta
Fagersanna
Korsberga, Hjo kommun
Stora Levene
Cluster 41 Grönstarr
Gråstarr
Harsyra
Tuvstarr
Borststarr
Spikklubbestarr
Slankstarr
Vanlig skörbjuggsört
Vasstarr
Bunkestarr
Fågelstarr
Hängstarr
Skärmstarr
Svedstarr
Tagelstarr
Trindstarr
Vippstarr
Jättestarr
Skogsstarr
Rävstarr
Grönlandsstarr
Lappstarr
Nålstarr
Taggstarr
Sandstarr
Backstarr
Blankstarr
Grusstarr
Huvudstarr
Knagglestarr
Svepestarr
Stjärnstarr
Klippstarr
Trubbstarr
Slidstarr
Staggstarr
Arktisk staggstarr
Renstarr
Loppstarr
Björnstarr
Plattstarr
Strängstarr
Bågstarr
Spädstarr
Piggstarr
Mörk snårstarr
Snårstarr
Långstarr
Ölandsstarr
Rysstarr
Harstarr
Lämmelstarr
Strutstarr
Kanadastarr
Slaktoppsstarr
Vägstarr
Brokstarr
Dvärgstarr
Fjällklubbstarr
Fjällstarr
Hartmanstarr
Hednickstarr
Indianstarr
Klapperstarr
Starrar
Halvgräs
Den nya nordiska floran
Poales
Ax
Norden
Släkte
Familj (biologi)
Vippstarr
Gömfröväxter
Fröväxter
Skärmstarr
Nålstarr
Harstarr
Juni
Hybrid (biologi)
Juli
Gråstarr
Lappstarr
Tagelstarr
Stjärnstarr
Grönstarr
Knagglestarr
Huvudstarr
Blankstarr
Vanlig skörbjuggsört
Sandstarr
Bågstarr
Ruderatmark
Maj
Svalbard
Island
Norge
Fjällstarr
Fjällklubbstarr
Grönlandsstarr
Trindstarr
Strängstarr
Spädstarr
Snårstarr
Rävstarr
Plattstarr
Piggstarr
Hängstarr
Mörk snårstarr
Långstarr
Strutstarr
Björnstarr
Arktisk staggstarr
Trubbstarr
Cluster 42 Quang Nam
Hoi An
Hai Duong
Da Nang
Lao Cai
Can Tho
Ha Giang
Cao Bang
Bac Kan
Lang Son
Tuyen Quang
Ha Dong
Vinh Yen
Son Tay
Phu Ly
Nam Dinh
Yen Bai
Bac Ninh
Hung Yen
Ninh Binh
Thai Binh
Thai Nguyen
Ha Tinh
Quang Ngai
Tay Ninh
Bac Lieu
Ca Mau
Ben Tre
Soc Trang
Tra Vinh
Vinh Long
Phu Tho
Viet Tri
Hiep Hoa (distrikt)
Bac Giang (stad)
Ha Long
Cam Pha
Dong Ha
Tam Ky
Quy Nhon
Tuy Hoa
Buon Ma Thuot
Gia Nghia
Da Lat
Bao Loc
Phan Rang-Thap Cham
Dong Xoai
Thu Dau Mot
Bien Hoa
Long Khanh
Xuan Loc
Phan Thiet
Vung Tau
Tan An
Sa Dec
Cao Lanh
Long Xuyen
Chau Doc
My Tho
Rach Gia
Hau Giang
Vi Thanh
Dong Hoi
Vietnamesiska
Vietnam
Xuan Loc
Tam Ky
Vi Thanh
Long Khanh
Hoi An
Phu Tho (provins)
Dong Nai
Quang Nam
Viet Tri
Can Tho (provins)
Bac Giang (provins)
2004
Hau Giang
An Giang
Lam Dong
Quang Ninh
Dong Thap
Ha Tay
Chau Doc
Sa Dec
Thai Nguyen
Bao Loc
Son Tay
Cam Pha
Bac Giang (stad)
Hiep Hoa (distrikt)
Lao Cai (provins)
Dong Ha
Ha Long
Cao Bang (provins)
Bac Lieu (provins)
Ben Tre (provins)
Ha Giang (provins)
Dong Hoi
Soc Trang (provins)
Tuy Hoa
Tra Vinh (provins)
Vinh Long (provins)
Tan An
Phan Rang-Thap Cham
Cao Lanh
Bien Hoa
Vung Tau
Gia Nghia
Thu Dau Mot
Dong Xoai
Phan Thiet
Buon Ma Thuot
Cluster 43 Aiskos
Sjundeå kyrkoby
Andby
Björnträsk
Bläsaby
Bocks
Bäcks
Dansbacka
Flytträsket
Flyt
Fjällskifte
Fanjunkars
Fall, Sjundeå
Gårdskulla
Gåsarv
Göks
Grönskog
Grönkulla
Grotbacka
Harvs
Hollstens
Hummerkila
Hästböle
Järvans
Ängesby
Ängsby
Ängsholm
Övitsby
Palmgård
Pickala
Pickalaån
Pulkbacka
Purnus
Påvalsmalm
Pölans
Sunnanvik
Sågarsfors
Svidja
Störsvik
Störsby
Skinnars
Sjundbyån
Siggans
Tjusträsk
Tegelbruksbacken
Vejansslätten
Vejans
Vikträsk
Vikars
Nordanvik
Myrans
Munks
Lappträsk, Sjundeå kommun
Lempans
Kalans
Karskog
Karuby
Kockis
Käla
Kynnar
Svidja slott
Fågelvik, Sjundeå
Sjundeå
Nyland
Ängesby
Sjundeå kyrkoby
Flytträsket
Fjällskifte
Fanjunkars
Ängsby
Ängsholm
Pickalaån
Påvalsmalm
Sågarsfors
Svidja
Sjundbyån
Tegelbruksbacken
Vejansslätten
Vejans
Sjundby
Skinnars
Siggans
Störsby
Störsvik
Sunnanvik
Pölans
Purnus
Pulkbacka
Pickala
Palmgård
Vikars
Övitsby
Lappträsk, Sjundeå kommun
Björnträsk
Tjusträsk
Vikträsk
Grönkulla
Fall, Sjundeå
Järvans
Fågelvik, Sjundeå
Aiskos
Svidja slott
Andby
Bläsaby
Bocks
Bäcks
Dansbacka
Flyt
Grotbacka
Gåsarv
Göks
Harvs
Cluster 44 Isnäs
Altarskär
Baggböle, Pernå kommun
Baggnäs
Blybergs
Bästö
Dalsvik
Idlax
Erlandsböle
Forsby å
Fasarby
Garpgård
Gerby
Gislarböle
Gislom
Grevböle
Sarvlax
Norrsarvlax
Storsarvlax
Greggböle
Haddom
Hagaböle
Hammarforsen, Pernå
Hardom
Hirvsalö
Hudö
Härpe
Jomalsundet
Sarvsalö
Påvalsby
Påsalö
Pernåviken
Orrengrund
Rabbas
Röjsjö
Rönnäs
Sandsund
Särklax
Stadslandet
Strömslandet
Sondarö
Sjögård
Segersby
Sarvlaxträsket
Tjuvö
Tjusterby
Tervik
Torsby, Pernå kommun
Våtskär
Villmansgård
Näse
Mästlax
Labby
Lappnor
Kabböle
Kejvsalö
Killingö
Kuskosk
Kuggom
Kärpe
Kärpnäs
Pernå
Nyland
Idlax
Sarvlax
Strömslandet
Kejvsalö
Storsarvlax
Norrsarvlax
Hardom
Hirvsalö
Hudö
Hagaböle
Härpe
Jomalsundet
Haddom
Påvalsby
Påsalö
Greggböle
Pernåviken
Orrengrund
Rabbas
Kärpnäs
Kärpe
Kuskosk
Killingö
Kabböle
Lappnor
Mästlax
Villmansgård
Våtskär
Tervik
Tjuvö
Sarvlaxträsket
Segersby
Sjögård
Sondarö
Stadslandet
Särklax
Röjsjö
Altarskär
Baggnäs
Blybergs
Sarvsalö
Bästö
Erlandsböle
Forsby å
Fasarby
Garpgård
Gerby
Gislarböle
Cluster 45 Eersel
Drimmelen
Dongen
Deurne
Cuijk
Cranendonck
Boxtel
Boxmeer
Boekel
Best, Nederländerna
Bernheze
Bergen op Zoom
Bergeijk
Asten
Alphen-Chaam
Aalburg
Rucphen
Roosendaal
Reusel-De Mierden
Oss
Oosterhout
Oisterwijk
Oirschot
Nuenen, Gerwen en Nederwetten
Moerdijk
Mill en Sint Hubert
Maasdonk
Loon op Zand
Lith
Landerd
Laarbeek
Hilvarenbeek
Heusden
Helmond
Heeze-Leende
Halderberge
Haaren
Grave (kommun)
Goirle
Zundert
Woudrichem
Woensdrecht
Werkendam
Waalwijk
Waalre
Vught
Veldhoven
Veghel
Valkenswaard
Uden
Tilburg
Steenbergen
Son en Breugel
Someren
Sint-Oedenrode
Sint-Michielsgestel
Sint Anthonis
Schijndel
Tilburguniversitetet
Amer
Noord-Brabant
Tilburguniversitetet
Nederländerna
Grave (kommun)
2005
Best, Nederländerna
Tilburg
Haaren
Halderberge
Heeze-Leende
Hilvarenbeek
Laarbeek
Landerd
Lith
Maasdonk
Mill en Sint Hubert
Nuenen, Gerwen en Nederwetten
Oirschot
Reusel-De Mierden
Sint Anthonis
Sint-Michielsgestel
Someren
Son en Breugel
Valkenswaard
Veghel
Veldhoven
Vught
Waalre
Werkendam
Asten
Eersel
Drimmelen
Dongen
Deurne
Cuijk
Cranendonck
Boxtel
Aalburg
Boekel
Alphen-Chaam
Bernheze
Bergeijk
Rucphen
Schijndel
Amer
Zundert
Uden
Goirle
Boxmeer
Loon op Zand
Cluster 46 Bredsel
Edet, Piteå kommun
Kukkola
Purra
Salmis
Säivis
Vuono
Sikfors, Piteå kommun
Korpilombolo
Muodoslompolo
Isokylä
Aareavaara
Juhonpieti och Erkheikki
Kaunisvaara
Kieksiäisvaara
Liviöjärvi
Parkalompolo
Sahavaara
Saittarova
Sattajärvi
Talinen
Teurajärvi
Arnemark
Bärtnäset
Grundvik
Holmträsk
Koler
Kopparnäs
Långträsk
Maran och Skatan
Nybyn, Piteå kommun
Näsudden och Berget
Pålberget
Storsund
Svedjan och Träsket
Ön, Piteå kommun
Nybyn, Älvsbyns kommun
Nystrand
Pålsträsk
Tvärån, Älvsbyns kommun
Övre Tväråsel
Övrebyn
Boheden
Gyljen
Hedensbyn
Jockfall
Norra Tallvik
Nybyn, Överkalix kommun
Aapua
Haapakylä
Jänkisjärvi
Kuivakangas
Maaherra, Aili och Kieri
Neistenkangas
Pello, Övertorneå kommun
Poikijärvi
Pudas
Rantajärvi
Alsån (ort)
Norrbottens län
Norrbotten
Pajala kommun
Piteå kommun
Övertorneå kommun
Småort
Älvsbyns kommun
Överkalix kommun
Sattajärvi
Liviöjärvi
Kaunisvaara
Neistenkangas
Haparanda kommun
Ön, Piteå kommun
Tvärån, Älvsbyns kommun
Isokylä
Alsån (ort)
Kopparnäs, Ingå kommun
Salmis, Iniö kommun
Edet, Piteå kommun
Maran och Skatan
Näsudden och Berget
Svedjan och Träsket
Långträsk, Esbo stad
Ragnar Lassinantti
Birkarl
Juhonpieti och Erkheikki
Maaherra, Aili och Kieri
Kieksiäisvaara
Parkalompolo
Gyljen
Purra
Sahavaara
Övrebyn
Saittarova
Aareavaara
Kopparnäs
Boheden
Nybyn, Piteå kommun
Karl Gustavs församling
Rantajärvi
Pudas
Poikijärvi
Kuivakangas
Jänkisjärvi
Pålsträsk
Nystrand
Nybyn, Älvsbyns kommun
Nybyn, Överkalix kommun
Säivis
Cluster 47 Juniskär
Essvik
Kvissleby
Njurundabommen
Sundsbruk
Indal
Ankarsvik
Dingersjö
Gustavsberg, Sundsvalls kommun
Hovid
Johannedal
Klingsta och Allsta
Kovland
Nedansjö
Vattjom
Skottsund
Stockvik
Stöde
Svartvik
Tunadal
Fanbyn, Sundsvalls kommun
Vi, Sundsvalls kommun
Allsta (norra delen)
Attmar, Sundsvalls kommun
Bjässhammarn
Björkön
Bunsta
Bäck och Tomming
Edsta, Sundsvalls kommun
Hartungviken
Holm, Sundsvalls kommun
Hov och Nävsta
Järkvissle
Knävland och Påläng (del)
Kungsnäs
Kävsta
Midskogsbron
Nyhamn, Sundsvalls kommun
Ovansjö och Gomaj (norra delen)
Runsvik
Röde och Båräng
Sillre
Skatan, Sundsvalls kommun
Solberg, Sundsvalls kommun
Solum och Brödlösa
Sörfors, Sundsvalls kommun
Viforsen, Vi och Tunbyn
Viskan, Sundsvalls kommun
Västerro och Lillro
Åsta
Ängom och Sundsudden
Östanskär och del av Arklo
Österlo och Västerlo (del)
Östloning och Västloning (del)
Övre Tunbyn
Hörningsholm, Sundsvalls kommun
Sättna församling
Sundsvalls kommun
Medelpad
Västernorrlands län
Alnön
Sättnaån
Småort
Attmar, Sundsvalls kommun
Östloning och Västloning (del)
Österlo och Västerlo (del)
Östanskär och del av Arklo
Knävland och Påläng (del)
Viskan, Sundsvalls kommun
Kovland
Edsta, Sundsvalls kommun
Järkvissle
Kungsnäs
Kävsta
Bäck och Tomming
Bunsta
Björkön
Bjässhammarn
Allsta (norra delen)
Midskogsbron
Runsvik
Röde och Båräng
Skatan, Sundsvalls kommun
Solum och Brödlösa
Sörfors, Sundsvalls kommun
Viforsen, Vi och Tunbyn
Västerro och Lillro
Åsta
Ängom och Sundsudden
Övre Tunbyn
Ostkustbanans vänner
Vi, Sundsvalls kommun
Klingsta och Allsta
Ankarsvik
Gustavsberg, Sundsvalls kommun
Hovid
Dingersjö
Stöde
Vattjom
Ovansjö och Gomaj (norra delen)
Nyhamn, Sundsvalls kommun
Tunadal
Nedansjö
Hartungviken
Hörningsholm, Sundsvalls kommun
Hov och Nävsta
Alnöbron
Cluster 48 Abbekås GK
Allerum GK
Assartorps GK
Barsebäck GCC
Bokskogens GK
Båstad GK
Bedinge GK
Björkenäs GK
Degeberga-Widtsköfle GK
Eslövs GK
Elisefarm GC
Helsingborgs GK
Hässlegårdens GK
Hässleholms GK
Hyby GK
Kristianstads GK
Kävlinge GK
Landskrona GK
Lerberget GK
Ljungbyheds GK
Maglarps GK
Lydinge GK
Lödde GK
Mölle GK
Nosaby GK
Perstorps GK
Romeleåsens GK
Rya GK
Rönnebäcks GK
S:t Arild GK
S:t Hans GK
S:t Ibb GK
Sjöbo GK
Sofiedals GK
Stiby GK
Sturup Park GK
Svalövs GK
Söderslätts GK
Söderåsens GK
Sönnertorps GK
Tegelberga GK
Tomelilla GK
Trelleborgs GK
Vasatorps GK
Vellinge GK
Wittsjö GK
Värpinge GK
Ystad GK
Åkagårdens GK
Ängelholms GK
Äppelgårdens GK
Örestads GK
Örkelljunga GK
Österlens GK
Östra Göinge Nya GK
Golfklubb
Spelrätt
Skåne
S:t Ibb GK
S:t Hans GK
S:t Arild GK
Seasidebana
Björkenäs GK
Sjöbo GK
Degeberga-Widtsköfle GK
Elisefarm GC
Eslövs GK
Hyby GK
Hässlegårdens GK
Hässleholms GK
Kristianstads GK
Kävlinge GK
Landskrona GK
Lerberget GK
Ljungbyheds GK
Lydinge GK
Lödde GK
Maglarps GK
Mölle GK
Perstorps GK
Romeleåsens GK
Österlens GK
Örkelljunga GK
Örestads GK
Ängelholms GK
Ystad GK
Värpinge GK
Östra Göinge Nya GK
Telia Tour
Tomelilla GK
Tegelberga GK
Söderåsens GK
Söderslätts GK
Svalövs GK
Allerum GK
Sturup Park GK
Stiby GK
Abbekås GK
Wittsjö GK
Vasatorps GK
Rönnebäcks GK
Sönnertorps GK
Åkagårdens GK
Äppelgårdens GK
Båstad GK
Cluster 49 Majors
Alholm
Bergöfjärden
Bergögaddarna
Bjurnäs
Bockören
Bofjärden
Petalax
Bredhällan
Brännan
Yttermalax
Dersörarna
Gåloren
Malax å
Granholm
Johannesdal, Malax
Havras
Övermalax
Långåminne
Nyby, Malax kommun
Norra Pörtom
Åmossa
Ågren
Paxal
Olsön
Rainebäck
Rönnskären
Rönnholm
Ribäcken
Ribacka
Rankelön
Söderstenarna
Söderströmmen
Stenskärsfjärden
Storfjärden
Storsanden
Storskäret
Strömmingsbådan
Trutören
Vägviken
Vias
Norrstenarna
Norrströmmen
Nojärv
Norrback
Mamrelund
Majorsträsket
Lolax
Långbacka
Kallkärr
Kråkbacken
Kråkträsk
Köpings
Björknäs, Malax
Malax
Petalax
Övermalax
Österbotten
Bergö
Pörtom
Yttermalax
Storskäret
Storsanden
Storfjärden
Stenskärsfjärden
Söderströmmen
Söderstenarna
Rankelön
Ribacka
Ribäcken
Rönnholm
Rönnskären
Rainebäck
Olsön
Paxal
Trutören
Vägviken
Vias
Norrstenarna
Norrströmmen
Nojärv
Norrback
Mamrelund
Majorsträsket
Lolax
Kallkärr
Kråkbacken
Kråkträsk
Köpings
Alholm
Bergöfjärden
Bergögaddarna
Bjurnäs
Bockören
Bofjärden
Bredhällan
Dersörarna
Gåloren
Malax å
Granholm
Havras
Åmossa
Långåminne
Norra Pörtom
Cluster 50 Zutphen
Zevenaar
Zaltbommel
Winterswijk
Wijchen
Westervoort
West Maas en Waal
Wageningen
Voorst
Ubbergen
Tiel
Scherpenzeel
Rozendaal
Rijnwaarden
Rheden
Renkum
Putten
Overbetuwe
Oude IJsselstreek
Aalten
Apeldoorn
Barneveld
Berkelland
Beuningen
Brummen
Bronckhorst
Buren
Culemborg
Doesburg
Druten
Duiven
Ede
Elburg
Epe
Ermelo
Geldermalsen
Groenlo
Groesbeek
Harderwijk
Hattem
Heerde
Heumen
Lingewaal
Lingewaard
Lochem
Maasdriel
Millingen aan de Rijn
Montferland
Neder-Betuwe
Neerijnen
Nijkerk
Nunspeet
Oldebroek
Gelderland
Nederländerna
Montferland
Oude IJsselstreek
2005
Grolsch
Geldermalsen
Rozendaal
Groesbeek
Rijnwaarden
Rheden
Heumen
Renkum
Putten
Overbetuwe
Maasdriel
Millingen aan de Rijn
Neder-Betuwe
Neerijnen
Oldebroek
Nunspeet
Scherpenzeel
Epe
Ubbergen
Voorst
Druten
Westervoort
Brummen
Beuningen
Winterswijk
Berkelland
Bronckhorst
Duiven
Heerde
Wageningen
West Maas en Waal
Zaltbommel
Lochem
Lingewaard
Lingewaal
Aalten
Ermelo
Buren
Elburg
Apeldoorn
Zevenaar
Barneveld
Culemborg
Doesburg
Tiel
Cluster 51 Läpp, Finland
Backgränd
Bengtsmora
Björnbollstad
Bondby
Brasby
Brynikbacka
Bålaby
Båtsmora
Bäljars
Bällarby
Bällby
Dönsby
Finnbacka
Gålisjön
Gösbacka
Grabbacka
Heimos
Hållsnäs
Högben
Högbensjön
Junkarsborg
Päsarby
Päsarträsket
Osmundsböle
Rejböle
Romsarby
Lillsannäs
Sutarkulla
Svarvarböle
Starkom
Snällböle
Vallarsvedja
Visanbacka
Mangård
Malmkulla
Mjölnarby
Mjölbolsta
Lärkkulla
Lågbacka
Kansbacka
Karismalmen
Kasaby
Kleven
Knapsby
Kurby
Kudiby
Kroggård
Köpskog
Källträsket
Kyrksjön
Karis
Päsarträsket
Osmundsböle
Rejböle
Romsarby
Sutarkulla
Svarvarböle
Starkom
Snällböle
Vallarsvedja
Visanbacka
Malmkulla
Mjölnarby
Mjölbolsta
Lärkkulla
Lågbacka
Kansbacka
Karismalmen
Kasaby
Kleven
Knapsby
Kurby
Kudiby
Kroggård
Köpskog
Källträsket
Backgränd
Bengtsmora
Björnbollstad
Bondby
Brasby
Brynikbacka
Bålaby
Båtsmora
Bäljars
Bällarby
Bällby
Dönsby
Finnbacka
Gålisjön
Gösbacka
Heimos
Hållsnäs
Högben
Högbensjön
Junkarsborg
Päsarby
Lillsannäs
Grabbacka
Läpp, Finland
Cluster 52 Sigue Sigue Sputnik
Ian Wright
Sädesfältscirkel
Normandisk stil
Kieron Dyer
Oldham
Guildford
Proceratosaurus
Stroud and District League
Lancashire Amateur League
Southend Borough Combination
Mid-Essex League
Bournemouth Saturday Football League
Cambridgeshire Football League
Colchester and East Essex Football League
Isle of Wight Saturday Football League
Bath and District League
Aldershot & District League
Yorkshire Old Boys League
Weston super Mare and District League
South Devon Football League
Cheltenham League
North Gloucestershire League
Guildford and Woking Alliance League
Bristol and Suburban Association Football League
Craven and District League
Driffield and District League
Halifax and District League
Mid Somerset League
Wakefield and District League
Yeovil and District League
Harrogate and District League
Essex Business Houses Football League
West Sussex Football League
Basingstoke and District Football League
Dorset Senior League
Hertford and District League
East Riding Amateur League
Andover and District Saturday Football League
Cirencester and District League
Tyneside Amateur League
Bristol Premier Combination
Winchester and District Saturday Football League
Leeds Red Triangle Football League
Middlesex County Senior League
Midlands Regional Alliance
North Devon League
North Northumberland Football League
Northamptonshire Football Combination
Altrincham and District Amateur Football League
Proceratosaurus
England
Cirencester and District League
Craven and District League
Driffield and District League
East Riding Amateur League
Essex Business Houses Football League
Guildford and Woking Alliance League
Halifax and District League
Harrogate and District League
Lancashire Amateur League
Leeds Red Triangle Football League
Mid Somerset League
North Devon League
North Gloucestershire League
North Northumberland Football League
Stroud and District League
Tyneside Amateur League
Wakefield and District League
Weston super Mare and District League
Winchester and District Saturday Football League
Yeovil and District League
Yorkshire Old Boys League
Colchester and East Essex Football League
Isle of Wight Saturday Football League
Middlesex County Senior League
Sädesfältscirkel
Normandisk stil
Sigue Sigue Sputnik
Cambridgeshire Football League
Northamptonshire Football Combination
West Sussex Football League
Aldershot & District League
Bristol and Suburban Association Football League
Dorset Senior League
South Devon Football League
Altrincham and District Amateur Football League
Bournemouth Saturday Football League
Hertford and District League
Mid-Essex League
Midlands Regional Alliance
Southend Borough Combination
Andover and District Saturday Football League
Basingstoke and District Football League
Bath and District League
Cheltenham League
Bristol Premier Combination
Kieron Dyer
Ian Wright
Oldham
Cluster 53 Ankara (provins)
Bursa (provins)
İzmir (provins)
Kayseri (provins)
Konya (provins)
Afyonkarahisar (provins)
Ağrı (provins)
Aksaray (provins)
Amasya (provins)
Ardahan (provins)
Artvin (provins)
Bartın (provins)
Balıkesir (provins)
Aydın (provins)
Bitlis (provins)
Bingöl (provins)
Bilecik (provins)
Düzce (provins)
Çorum (provins)
Çankırı (provins)
Bolu (provins)
Sinop (provins)
Ordu (provins)
Karabük (provins)
Rize (provins)
Kahramanmaraş (provins)
Iğdır (provins)
Hakkari (provins)
Gümüşhane (provins)
Erzincan (provins)
Burdur (provins)
Kastamonu (provins)
Malatya (provins)
Mardin (provins)
Osmaniye (provins)
Siirt (provins)
Yalova (provins)
Tunceli (provins)
Kilis (provins)
Sivas (provins)
Tokat (provins)
Muğla (provins)
Muş (provins)
Niğde (provins)
Kırıkkale (provins)
Kırklareli (provins)
Kocaeli (provins)
Şırnak (provins)
Tekirdağ (provins)
Turkiet
2000
Erzincan (provins)
Hakkari (provins)
Iğdır (provins)
İzmir (provins)
Kahramanmaraş (provins)
Kastamonu (provins)
Kilis (provins)
Kırıkkale (provins)
Kırklareli (provins)
Kocaeli (provins)
Malatya (provins)
Mardin (provins)
Niğde (provins)
Osmaniye (provins)
Siirt (provins)
Şırnak (provins)
Sivas (provins)
Tekirdağ (provins)
Tokat (provins)
Tunceli (provins)
Yalova (provins)
Afyonkarahisar (provins)
Ağrı
Ardahan (provins)
Balıkesir (provins)
Ankara (provins)
Bartın (provins)
Bilecik (provins)
Bingöl (provins)
Bitlis (provins)
Bolu (provins)
Aksaray (provins)
Burdur (provins)
Çankırı (provins)
Çorum (provins)
Düzce (provins)
Sinop (provins)
Ağrı (provins)
Afyonkarahisar
Ordu (provins)
Artvin (provins)
Muş (provins)
Muğla (provins)
Aydın (provins)
Kayseri (provins)
Karabük (provins)
Gümüşhane (provins)
Rize (provins)
Cluster 54 Achra
Thalor
Takhar
Tada (kast)
Sogarwal
Sogaria
Siyol
Bajolia
Barjati
Batar
Bhaira
Bhakkar (jatkast)
Bhakar
Bhamu
Buri (kast)
Siyag
Rajharia
Ranwa
Chharot
Chilka
Chopra
Dehru
Devanda
Dhayal
Dogiwal
Gaina
Gandas
Garwal
Gawaria
Inania
Moond
Mundiyara
Mandiwal
Nitharwal
Pachar
Jajra
Jandu
Janu
Jethoo
Jewlia
Jhajharia
Kalwaniya
Khichar
Kothari
Lavariya
Lomror
Chilka (kast)
Burdak
Rajasthan
Gotra
Jater
Sikar
Jhunjhunu
Nagaur
Kast
Jaipur
Shekhawati
Bharatpur
Jodhpur
Bhakkar (jatkast)
Ajmer
Bhakkar
Chilka (kast)
Barmer
Ganganagar
Hanumangarh
Gandas
Garwal
Gawaria
Inania
Jajra
Jandu
Janu
Jethoo
Jhajharia
Kalwaniya
Khichar
Kothari
Lavariya
Lomror
Mandiwal
Moond
Thalor
Mundiyara
Nitharwal
Takhar
Rajharia
Ranwa
Siyag
Siyol
Sogarwal
Sogaria
Alwar
Achra
Bajolia
Barjati
Batar
Bhaira
Cluster 55 Bogen
Glava Glasbruk
Gunnarskog
Björkenäs
Blakstadsfors/Säftered
Fröbol
Gamla Bruket
Gravås
Högvalta
Mangskog
Nedre Rackstad-Holm
Ottebol
Semnebyn-del av Fjäll
Slobyn
Stömne
Tjärnebacka
Västra Furtan
Västra Jössefors-Kolbotten
Mölnbacka
Olsäter
Tången-Rudshult
Visterud
Östra Deje
Borgvik
Medskog
Skallerud-Norra Ask
Värmskog
Västra Malsjö
Västra Sund (del av)
Busterud
Böj
Edsgatan, Höja, Björby och Gräsås
Frubacka
Gräsås
Gökhöjden
Hynboholm och Grönäs
Lindfors
Norsbron
Steffensminne
Sutterhöjden
Ulvsbyn och Mosstorp
Önnerudstorp
Hastersby, Nilsby och Siggerud
Tolita
Södra Rådom
Rackstad
Glava
Värmlands län
Arvika kommun
Karlstads kommun
Värmland
Arvika västra församling
Småort
Nyeds församling
Glava Glasbruk
Nedre Rackstad-Holm
Rackstad
Forshaga kommun
Grums kommun
Gunnarskogs församling
Blakstadsfors/Säftered
Södra Rådom
Semnebyn-del av Fjäll
Västra Jössefors-Kolbotten
Västra Sund (del av)
Tången-Rudshult
Ulvsbyn och Mosstorp
Hynboholm och Grönäs
Edsgatan, Höja, Björby och Gräsås
Skallerud-Norra Ask
Hastersby, Nilsby och Siggerud
Visterud
Bogen
Olsäter
Mölnbacka
Västra Malsjö
Västra Furtan
Tjärnebacka
Slobyn
Högvalta
Gravås
Gamla Bruket
Björkenäs
Frubacka
Gökhöjden
Norsbron
Steffensminne
Sutterhöjden
Böj
Busterud
Önnerudstorp
Gräsås
Stömne
Ottebol
Borgvik
Tolita
Fröbol
Cluster 56 Madagaskars flagga
Vänskapsföreningen Sverige-Madagaskar
Manombo
Ry Tanindrazanay malala ô
Antsiranana
Ambilobe
Iharana
Ambanja
Andapa
Antsohihy
Antalaha
Andoany
Besalampy
Morafenobe
Belo-Tsiribihina
Mahajanga
Mandritsara
Maroantsetra
Marovoay
Maevatanana
Fenoarivo Atsinanana
Ambatondrazaka
Moramanga
Ambatolampy
Miandrivazo
Antsirabe
Ambovombe
Taolanaro
Morondava
Morombe
Toliara
Ampanihy
Mahabo
Nosy Varika
Ambositra
Mananjary
Fianarantsoa
Ambohimahasoa
Ambalavao
Manakara
Ihosy
Farafangana
Betroka
Vangaindrano
Ranohira
Madagaskar
Moramanga
Ambatolampy
Miandrivazo
Antsirabe
Ambovombe
Taolanaro
Morondava
Morombe
Toliara
Ampanihy
Mahabo
Nosy Varika
Mananjary
Fianarantsoa
Ambohimahasoa
Ambalavao
Manakara
Ihosy
Farafangana
Betroka
Vangaindrano
Ranohira
Manombo
Ry Tanindrazanay malala ô
Antsiranana
Ambilobe
Iharana
Ambanja
Andapa
Antsohihy
Antalaha
Andoany
Besalampy
Morafenobe
Belo-Tsiribihina
Mahajanga
Mandritsara
Maroantsetra
Marovoay
Maevatanana
Fenoarivo Atsinanana
Ambatondrazaka
Ambositra
Madagaskars flagga
Vänskapsföreningen Sverige-Madagaskar
Cluster 57 1120-talet
Svenska frisksportförbundet
Maprotilin
Förmyndare
La Reine-mannen
Skol Sundström
PreDP
Truppgymnastik
Husman
Serieåret 1942
Gudrun Sjödén
Serieåret 1972
Serieåret 1981
DEA (företag)
LADOK
Titlar för social status
Resetidningen Vagabond
Keinovuopio
Adelina
Svenska staten
Basstone music
Utrikesnämnden
Naturum
Division 3 i ishockey
Harry Lundberger
Konsthögskolan i Umeå
Miljöhögskolan, Umeå
Hilma
Lihultsyxa
Lastkaj 14
Johanna Strömberg
Sjukpension
VSK Sports
Omyndig
Nadja Björlin
Hawker Hunter
Cheapy
Balsam Boys
Fordonsprogrammet
Utbildningsåret 1868
Utbildningsåret 1867
Arvika Nyheter
Unga Rörelsehindrade
Ritta Jacobsson
PreDP
Maprotilin
Skol Sundström
Husman
Titlar för social status
Keinovuopio
Basstone music
Cheapy
Harry Lundberger
DEA (företag)
Miljöhögskolan, Umeå
La Reine-mannen
Utbildningsåret 1867
Utbildningsåret 1868
Ritta Jacobsson
Nadja Björlin
Lastkaj 14
Lihultsyxa
VSK Sports
Johanna Strömberg
Resetidningen Vagabond
Unga Rörelsehindrade
Sjukpension
Adelina
Gudrun Sjödén
Svenska frisksportförbundet
Division 3 i ishockey
LADOK
Hilma
Arvika Nyheter
Balsam Boys
Sverige
Fordonsprogrammet
Omyndig
Konsthögskolan i Umeå
Svenska staten
1120-talet
Serieåret 1942
Truppgymnastik
Serieåret 1972
Serieåret 1981
Hawker Hunter
Naturum
Utrikesnämnden
Förmyndare
Cluster 58 Sárospatak
Ózd
Mezőkövesd
Kazincbarcika
Emőd
Sátoraljaújhely
Tokaj
Mezőcsát
Abaújszántó
Borsodnádasd
Cigánd
Encs
Felsőzsolca
Gönc
Nyékládháza
Pálháza
Putnok
Sajószentpéter
Szendrő
Szikszó
Tiszaújváros
Arka
Vilmány
Pányok
Hernádszurdok
Fony
Abaújvár
Tornyosnémeti
Mogyoróska
Hernádcéce
Boldogkőváralja
Telkibánya
Korlát
Hejce
Boldogkőújfalu
Zsujta
Sima
Kéked
Göncruszka
Baskó
Vizsoly
Regéc
Hidasnémeti
Borsod-Abaúj-Zemplén
Abaúj-Hegyközi kommun
Ungern
2001
Arka
Baskó
Boldogkőújfalu
Boldogkőváralja
Fony
Göncruszka
Hejce
Hernádcéce
Hernádszurdok
Hidasnémeti
Kéked
Zsujta
Korlát
Mogyoróska
Pányok
Regéc
Telkibánya
Tornyosnémeti
Vilmány
Vizsoly
Tokajer
Ózd
Mezőcsát
Kazincbarcika
Szikszó
Emőd
Mezőkövesd
Nyékládháza
Encs
Pálháza
Putnok
Cigánd
Borsodnádasd
Sajószentpéter
Szendrő
Abaújvár
Felsőzsolca
Gönc
Sátoraljaújhely
Sima
Tiszaújváros
Abaújszántó
Tokaj
Elisabet av Thüringen
Sárospatak
1046
Cluster 59 Degeberga
Fjälkinge
Hammar, Kristianstads kommun
Önnestad
Norra Åsum
Färlöv
Gärds Köpinge
Viby, Skåne
Rinkaby, Kristianstads kommun
Vinnö
Österslöv
Linderöd
Hammarslund
Balsby
Ovesholm
Östra Sönnarslöv
Torsebro
Vanneberga
Bjärlöv
Barum
Djurröd
Ekestad
Fjälkestad
Fjälkinge (östra delen)
Gringelstad
Horna
Kiaby
Källunda
Lyngby, Kristianstads kommun
Mjönäs, Kristianstads kommun
Nymö
Oppmanna
Oppmanna (nordöstra delen)
Rickarum
Skepparslöv
Tosteberga
Träne
Ullstorp
Venestad
Vånga, Skåne
Östervång
Övarp
Kristianstads kommun
Araslövs församling
Skåne län
Bäckaskogs församling
Träne-Djurröds församling
Gustav Adolf-Rinkaby församling
Skåne
Nosaby församling
Oppmanna (nordöstra delen)
Oppmanna
Österslövs församling
Lyngby, Kristianstads kommun
Vånga församling
Oppmanna församling
Fjälkestads församling
Fjälkinge församling
Everödsbygdens församling
Köpinge församling
Vä-Skepparslövs församling
Tosteberga
Östervång
Övarp
Mjönäs, Kristianstads kommun
Balsby
Horna
Hammarslund
Gärds Köpinge
Gringelstad
Fjälkinge (östra delen)
Ovesholms IF
Småort
Vinnö
Venestad
Vanneberga
Ullstorp
Vånga, Skåne
Torsebro
Rinkaby, Kristianstads kommun
Djurröd
Barum
Nymö
Källunda
Österslöv
Hammar, Kristianstads kommun
Färlöv
Kiaby
Ekestad
Rickarum
Fjälkestad
Träne
Cluster 60 Benfiskar
Guldfisk
Karp
Karpar
Spiggar
Spiggartade
Ålartade fiskar
Piraya
Gräskarp
Karpartade fiskar
Nissögefiskar
Nissöga
Grönlingsfiskar
Knorrhane (fisk)
Påfågelciklid
Pansarmalar
Braxen
Faren
Björkna
Vimma
Löja
Ruda (fisk)
Sandkrypare
Groplöja
Piggvar
Slätvar
Skrubbskädda
Rödspätta
Sandskädda
Rödtunga
Bergtunga
Kakaduaciklid
Barramundi
Ålfiskar
Kindpansrade fiskar
Öronål
Silverhajmal
Dvärggurami
Teleskopslöjstjärt
Småspigg
Tigerbarb
Taggfeniga fiskar
Benfiskar
Karpfiskar
Plattfiskar
Nissögefiskar
Spiggartade
Karpartade fiskar
Karpar
Spiggar
Småspigg
Pansarmalar
Björkna
Nissöga
Grönlingsfiskar
Gräskarp
Guldfisk
Ryggradsdjur
Ryggsträngsdjur
Djur
Karp
Braxen
Tigerbarb
Dvärggurami
Silverhajmal
Öronål
Kakaduaciklid
Eukaryoter
Ålartade fiskar
Sötvattensfisk
Faren
Piggvar
Mete
Teleskopslöjstjärt
Drakfisk
Barramundi
Sandkrypare
Groplöja
Bergtunga
Knorrhane (fisk)
Sandskädda
Slätvar
Påfågelciklid
Abborrartade fiskar
Selektion
Europeisk ål
Vimma
Rödtunga
Gäddmete
Piraya
Ålfiskar
Cluster 61 Kvarnberget
Hagnäs torg
Ekudden
Hallonnäs
Hanaholmen
Havshamnen
Hertonäs hamn
Himmelsberget
Hoplax
Hummelviken
Hålvik
Bulevarden
Ärtholmen, Helsingfors stad
Lilla Östersvartö
Stora Östersvartö
Observatorieberget
Rysskär
Stora Räntan
Sörnäs hamn
Västersvartö
Storkärr
Skarpfjärden
Skanslandet
Sandudd
Torra Mjölö
Västertokan
Vargön, Helsingfors stad
Nackböle
Nätholmen
Märaskrinet
Lonnan
Långören
Långratan
Låghara
Långa bron
Kallviksudden
Kasåker
Kronbergsfjärden
Talludden
Sundholmen, Helsingfors
Helsingfors
Finska
Havshamnen
Hertonäs hamn
Himmelsberget
Hålvik
Observatorieberget
Rysskär
Sörnäs hamn
Storkärr
Skarpfjärden
Skanslandet
Kronbergsfjärden
Låghara
Långratan
Långören
Märaskrinet
Nätholmen
Västertokan
Degerö
Sörnäs
Drumsö
Västersvartö
Kasåker
Stora Östersvartö
Lilla Östersvartö
Storhoplax
Sundholmen, Helsingfors
Ärtholmen, Helsingfors stad
Stora Räntan
Lonnan
Vargön, Helsingfors stad
Hummelviken
Hallonnäs
Sandudd
Hanaholmen
Nackböle
Kvarnberget
Hagnäs torg
Långa bron
Kallviksudden
Kasåkers industriområde
Bulevarden
Torra Mjölö
Domarby
Talludden
Ekudden
Kronohagen
Kottby
Hoplax
Cluster 62 FIN
RSM
WS
DK
NL
CY
BY
GBZ
GEO
KSA
AFG
ANG
BDS
BHT
BOL
BRN
BRU
BVI
CDN
COM
DJI
DY
IND
MYA
NAM
NAU
NZ
OM
PY
RCB
RM
ROC
ROU
RU
RWA
TCH
TJ
TUV
YE
Nationalitetsbeteckning
Motorfordon
FIN
BY
CY
DK
DY
PY
RU
TJ
WS
YE
BDS
BHT
BOL
BRN
TUV
TCH
RWA
RSM
ROC
RCB
NAU
NAM
MYA
KSA
GEO
GBZ
DJI
CDN
BVI
BRU
AFG
IND
ANG
NZ
NL
ROU
RM
Component Object Model
OM
COM
Malmö Yllefabriks AB
Jungfruöarna
Tuvalu
Samoa
Nauru
Brunei
Djibouti
Bahrain
Cluster 63 Magnus Wislander
SM i innebandy herrjuniorer 20
SM i innebandy damjuniorer 20
SM i innebandy herrjuniorer 18
SM i innebandy damjuniorer 18
SM i innebandy pojkar under 16
SM i innebandy flickor under 16
Distrikts-SM i innebandy flickor 15
The Beautiful South
Glasnyckeln
Miss Baltic Sea
Motorpsycho
JSM i simning (långbana)
Troublemakers
Hafiz Cup
Schweiziska mästare i fotboll
Anal Cunt
Tindersticks
Henrik Strindberg
Umespexarna
Elitserien i tennis
Cássia Eller
Algarve Cup
Tjejtrampet
Hertig Karls pris
Sveriges Man
Leif Carlsson (vissångare)
Kroatiens bidrag i Eurovisionsschlagerfestivalen
Muslimgauze
Suicide Commando
Camel Productions
Greg Hancock
Sol Invictus (band)
Thalía Sodi
Guldknappen
Emperors Cup
Need for Speed
Scooter
SM i innebandy
Guldknappen
Thalía Sodi
Camel Productions
Miss Baltic Sea
Tjejtrampet
Kroatiens bidrag i Eurovisionsschlagerfestivalen
IK Stanstad
Rönnby IBK
Storvreta IBK
1997
1999
Hafiz Cup
Värmlands F15 02/03
Roslund & Hellström
Umespexarna
The Beautiful South
Suicide Commando
Motorpsycho
Cássia Eller
Vesna Pisarović
GLTK
Tindersticks
Muslimgauze
H.P Baxxter
IBF Falun
Severina Vučković
Claudia Beni
Azra
Sol Invictus (band)
1998
1995
1996
2001
1994
2000
2002
Elitserien i tennis
Carin Rodebjer
Upsala Studenters IF
Peter Høeg
JSM i simning (långbana)
Leif Carlsson (vissångare)
Anal Cunt
Need for Speed II
Sveriges Man
Greg Hancock
Anders Björnsson
2003
Innebandy
Cluster 64 Grönmynta
Lavendel
Mejram
Röd temynta
Kryddtimjan
Vinterkyndel
Brunört
Kattmynta
Bäckveronika
Syren
Groblad
Liguster
Åkermynta
Vitplister
Hampdån
Frossört
Gulsporre
Narrhuva
Fingerborgsblomma
Lavendlar
Hästsvans (botanik)
Syrenväxter
Gamander
Mjukakantus
Gulsuga
Lejongap
Lyckoax
Svartkämpar
Rödplister
Kärrspira
Svarthö
Fjällveronika
Gulkämpar
Plistrar
Toppdån
Syrener
Törnrosas kjortel
Lamiales
Kransblommiga växter
Lejongapsväxter
Syrener
Rödplister
Trikolpater
Syrenväxter
Plistrar
Gömfröväxter
Röd temynta
Vitplister
Narrhuva
Törnrosas kjortel
Gamander
Fröväxter
Lavendlar
Dån
Mjukakantus
Myntor
Brunört
Syren
Bäckveronika
Lyckoax
Fjällveronika
Gulsuga
Kärrspira
Lavendel
Akantusväxter
Frossört
Gulkämpar
Joseph Gerhard Zuccarini
Fingerborg
Toppdån
Åkermynta
Svartkämpar
Hästsvans (botanik)
Svarthö
Havssälting
Gulsporre
Kryddtimjan
Groblad
Bosyska
Fingerborgsblomma
Liguster
Hampdån
Brännässla
Blomma
Lejongap
Kattmynta
Grönmynta
Cluster 65 Boda, Rättviks kommun
Bergkarlås
Enbacka
Furudal
Färnäs
Smedjebacken
Alvik, Leksands kommun
Bonäs
Östnor
Öje
Gubbo
Gulleråsen
Hagge
Häradsbygden
Kyrkberget
Limedsforsen
Yttermalung
Malungsfors
Mora, Säters kommun
Naglarby och Enbacka
Nedre Gärdsjö
Nusnäs
Vattnäs
Venjan
Vikarbyn
Vinäs
Västanvik
Selja
Skedvi kyrkby
Solvarbo
Söderbärke
Transtrand
Sollerön (tätort)
Uggelbo
Backa, Säters kommun
Leksand
Dalarnas län
Mora kommun
Dalarna
Säters kommun
Rättviks kommun
Malungs kommun
Tätort
Enbacka
Limedsforsen
Uggelbo
Öje
Bonäs, andra betydelser
Källvass
Västanvik, Västanfjärds kommun
Backa, Säters kommun
Leksands kommun
Smedjebackens kommun
Alvik, Leksands kommun
Boda, Rättviks kommun
Bergkarlås
Naglarby och Enbacka
Kyrkberget
Skedvi kyrkby
Selja
Nedre Gärdsjö
Sollerön (tätort)
Östnor
Vinäs
Vikarbyn
Häradsbygden
Malungsfors
Färnäs
Västanvik
Bonäs
Yttermalung
Vattnäs
Gubbo
Gulleråsen
Hagge
Solvarbo
Mora, Säters kommun
Norrbärke församling
Venjan
Nusnäs
Dalahäst
Söderbärke
Transtrand
Furudal
Sollerön
Riksväg 70
Cluster 66 Klimpfjäll
Björksele
Bratten, Lycksele kommun
Dikanäs
Avaträsk
Högland, Dorotea kommun
Laiksjö
Lavsjö
Risbäck
Svanabyn
Västra Ormsjö
Kristineberg, Lycksele kommun
Rusksele
Vormsele
Betsele
Blåviksjön och Söderfors
Hedlunda
Husbondliden
Kattisavan
Knaften
Norrbyberg
Tuvträsk
Umgransele
Vänjaurbäck
Västra Örträsk
Östra Örträsk
Rentjärn
Rökå
Aspliden
Bäsksele
Meselefors
Nästansjö
Skansholm
Storseleby
Fäboliden
Lycksele kommun
Västerbottens län
Lappland
Dorotea kommun
Vilhelmina kommun
Fäboliden
Småort
Högland, Dorotea kommun
Bratten, Lycksele kommun
Östra Örträsk
Västra Örträsk
Vänjaurbäck
Umgransele
Risbäck
Västra Ormsjö
Norrbyberg
Aspliden
Knaften
Rökå
Hedlunda
Blåviksjön och Söderfors
Bäsksele
Betsele
Skansholm
Storseleby
Malå kommun
Vilhelmina församling
Rentjärn
Nästansjö
Lavsjö
Laiksjö
Avaträsk
Svanabyn
Vormsele
Tuvträsk
Husbondliden
Björksele
Kristineberg, Lycksele kommun
Kattisavan
Dikanäs
Klimpfjäll
Meselefors
Rusksele
Sandra Dahlberg
Umeå
Tätort
Stockholm
Cluster 67 Dimenoxadol
Dimepheptanol
Dimetyltiambuten
Dioxafetylbutyrat
Dipipanon
Estazolam
Etonitazen
Etoxeridin
Fenadoxon
Fenazocin
Fenetyllin
Fenomorfan
Bromazepam
Brotizolam
Butalbarbital
Butobarbital
Fludiazepam
Flurazepam
Furetidin
Haloxazolam
Heptabarbital
Glutetimid
Halazepam
Hydrokodon
N-hydroxiamfetamin
Hydroxypetidin
Kamazepam
Ketazolam
Klobazam
Klonitazen
Klotiazepam
Kloxazolam
Lefetamin
Levometorfan
Läkemedel
Narkotika
Opioid
Fenazocin
Fenetyllin
Fenomorfan
Bromazepam
Brotizolam
Butalbarbital
Butobarbital
Fludiazepam
Flurazepam
Furetidin
Haloxazolam
Heptabarbital
Glutetimid
Halazepam
N-hydroxiamfetamin
Hydroxypetidin
Kamazepam
Ketazolam
Klobazam
Klonitazen
Klotiazepam
Kloxazolam
Lefetamin
Levometorfan
Fenadoxon
Etoxeridin
Etonitazen
Estazolam
Dipipanon
Dioxafetylbutyrat
Dimetyltiambuten
Dimepheptanol
Dimenoxadol
Ångest
Hydrokodon
Patent
Sverige
Sömn
Kramp
Barbiturater
Morfinderivat
Morfin
1960
1970
1954
1951
1958
Cluster 68 Tiger
Puma
Jaguar (djur)
Afrikansk vildhund
Glasögonbjörn
Vildkatt
Fossa
Maskpalmmård
Smilodon
Lodjur
Svartfotskatt
Machairodontinae
Felis
Surikat
Borneoguldkatt
Marmorkatt
Asiatisk guldkatt
Kinesisk ökenkatt
Sandkatt
Catopuma
Dvärgtigerkatt
Leopardus
Geoffroys katt
Kodkod
Oncifelis
Andisk katt
Afrikansk guldkatt
Platthuvudkatt
Rostfläckig katt
Amurleopard
Sibirisk tiger
Östlig fläckskunk
Fläckskunkar
Kattdjur
Rovdjur
Felinae
Felis
Asiatisk guldkatt
Östlig fläckskunk
Catopuma
Ozelot
Däggdjur
Borneoguldkatt
Kinesisk ökenkatt
Svartfotskatt
Fläckskunkar
Sibirisk tiger
Sandkatt
Machairodontinae
Geoffroys katt
Kodkod
Panthera
Maskpalmmård
Dvärgtigerkatt
Oncifelis
Margay
Ryggsträngsdjur
Djur
Ryggradsdjur
Leopardus
Smilodon
Eukaryoter
Skunkar
Thomas Horsfield
Prionailurus
Puma
Glasögonbjörn
Afrikansk guldkatt
Marmorkatt
Andisk katt
La Brea
Kanadensiskt lodjur
Amurleopard
Pampaskatt
Platthuvudkatt
Rostfläckig katt
Vildkatt
Nicholas Aylward Vigors
Europeiskt lodjur
Djungelkatt
Gill
Surikat
Pantherinae
Cluster 69 Lista över länder efter yta
Lista över länder efter folkmängd
Landsnummer
ISO 3166
Lista över nationaldagar efter datum
Lista över länder
Lista över huvudstäder
Lista över huvudstäder efter land
Lista över invånarnamn
Lista över mest talade språk
Lista över riksvapen
Lista över nationaldagar efter land
Lista över länders valuta
Lista över länder efter befolkningstäthet
Interpol
Socialistinternationalen
FN:s medlemsstater
Lista över länder efter BNP
Lista över nationalitetsbeteckningar för fordon
Lista över IOK:s landskoder
Internationella brottmålsdomstolen
Lista över självständiga stater
Lista över biståndsländer
Lista över socialdemokratiska partier
Lista över nationalsånger
Lista över länders tidszoner
Lista över länder efter BNP (PPP)
Lista över länder efter BNP (PPP) per capita
Lista över toppdomäner
Pariskonventionen för industriellt rättsskydd
Lista över landskoder för motorfordon
Världsgeografi
Dominica
Antigua och Barbuda
São Tomé och Príncipe
Vanuatu
Mikronesiens federerade stater
Ekvatorialguinea
Saint Lucia
Tonga
Sierra Leone
Burkina Faso
Swaziland
Belize
Kiribati
Saint Vincent och Grenadinerna
Samoa
Östtimor
Marshallöarna
Togo
Gabon
Grenada
Guinea
Niger
Maldiverna
Lesotho
Gambia
Mauritius
Seychellerna
Burundi
Tuvalu
Guyana
Guinea-Bissau
Nauru
Centralafrikanska republiken
Benin
Brunei
Malawi
Mali
Saint Christopher och Nevis
Bahrain
Qatar
Barbados
Surinam
Andorra
Djibouti
Palau
Oman
Tadzjikistan
Rwanda
El Salvador
Botswana
Cluster 70 Baton Rouge
Jackson, Mississippi
Chicago Blackhawks
Ariel (tvättmedel)
Episkopalkyrkan
New York Dragons
Cingular Wireless LLC
Concordia Lutheran Conference
Chesapeake
Avis
NAACP
American Stock Exchange
American Towers Tower Columbia
George Baker Selection
Anderson County
Beauty and the Geek
MC Lars
Artificiellt exoskelett
The Dallas Morning News
Daily Worker
The Faint
United States Agency for International Development
James Remar
Färdskrivare
ATIS
Guitar Center
Smeknamn på armédivisioner i USA
Born Jamericans
Joseph Arthur
Wayne Thiebaud
Utbildningsåret 1965
Born Jamericans
Smeknamn på armédivisioner i USA
Guitar Center
United States Agency for International Development
Daily Worker
The Dallas Morning News
Artificiellt exoskelett
MC Lars
Anderson County
American Towers Tower Columbia
Cingular Wireless LLC
ATIS
Utbildningsåret 1965
New York Dragons
American Stock Exchange
Joseph Arthur
Ariel (tvättmedel)
Chesapeake
Wayne Thiebaud
Avis
NAACP
Concordia Lutheran Conference
Färdskrivare
The Faint
Beauty and the Geek
George Baker Selection
James Remar
Episkopalkyrkan
Jackson, Mississippi
Baton Rouge
USA
Chicago Blackhawks
Cluster 71 Cirkelpassaren
Bildhuggaren
Herkules (stjärnbild)
Pegasus (stjärnbild)
Perseus (stjärnbild)
Flygfisken
Ugnen
Pendeluret
Pilen
Räven
Vattenormen
Rombiska nätet
Svärdfisken
Södra kronan
Södra triangeln
Tukanen
Påfågeln
Lilla vattenormen
Indianen
Oktanten
Mikroskopet
Målaren
Norra kronan
Jakthundarna
Kölen (stjärnbild)
Vinkelhaken
Seglet
Kikaren
Kompassen (stjärnbild)
Asterism
Stjärnbild
Kölen (stjärnbild)
Vinkelhaken
Södra kronan
Rombiska nätet
Pendeluret
Mikroskopet
Lilla vattenormen
Kikaren
Indianen
Flygfisken
Ugnen
Tukanen
Södra triangeln
Svärdfisken
Oktanten
Cirkelpassaren
Målaren
Norra kronan
Påfågeln
Herkules (stjärnbild)
Asterism
Kompassen (stjärnbild)
Jakthundarna
Räven
Pilen
Perseus (stjärnbild)
Seglet
Pegasus (stjärnbild)
Bildhuggaren
Vattenormen
Cluster 72 Björke, Gästrikland
Bergby
Forsby, Gävle kommun
Lund, Valbo
Furuvik
Hagsta
Hamrångefjärden
Norrsundet
Totra
Trödje
Åbyggeby
Axmar by
Berg-Sjökalla
Björke (östra delen)
Eskön-Eskörönningen
Grinduga
Harkskär
Häcklinge
Mårtsbo
Norra Åbyggeby
Oppala
Småmuren
Sälgsjön, Valbo
Totra (småort)
Östanbäck, Valbo
Allmänninge
Fors, Hamrånge
Vij, Hamrånge
Sjökalla, Hamrånge
Hille församling
Hamrånge församling
Gävle kommun
Gästrikland
Gävleborgs län
Valbo församling
Staffans församling
Totra (småort)
Berg-Sjökalla
Östanbäck, Valbo
Hamrånge socken
Fors, Hamrånge
Häcklinge
Eskön-Eskörönningen
Björke, Gästrikland
Totra
Forsby, Gävle kommun
Lund, Valbo
Allmänninge
Björke (östra delen)
Småmuren
Sjökalla, Hamrånge
Oppala
Norra Åbyggeby
Sälgsjön, Valbo
Dala-Ockelbo-Norrsundets Järnväg
Grinduga
Lund (olika betydelser)
Valbo
Åbyggeby
Vij, Hamrånge
Trödje
Mårtsbo
Berg, Hamrånge
Axmar by
Stig-Björn Ljunggren
Harkskär
Småort
Hagsta
Norrsundet
Bergby
Furuvik
Hamrångefjärden
Tätort
Cluster 73 Ranunculales
Vinrankeväxter
Fagales
Rosales
Gentianales
Proteales
Solanales
Fabales
Santalales
Saxifragales
Gunnerales
Crossosomatales
Aquifoliales
Apiales
Garryales
Cornales
Brassicales
Oxalidales
Malpighiales
Celastrales
Austrobaileyales
Canellales
Magnoliales
Piperales
Alismatales
Dioscoreales
Pandanales
Commelinales
Cronquistsystemet
Angiosperm Phylogeny Group
Ordning (biologi)
Familj
Enhjärtbladiga växter
Canellales
Magnoliales
Aquifoliales
Austrobaileyales
Familj (biologi)
Gömfröväxter
Fröväxter
Trikolpater
Celastrales
Piperales
Aukuba
Rosales
Cornales
Gunnerales
Crossosomatales
Rosidae
Asteridae
Järnek
Gelsemiaceae
Trollhasselväxter
Garryales
Magnoliaväxter
Havtorn
Liliales
Kräknötsväxter
Balanophoraceae
Kängurutassväxter
Malpighiales
Pandanales
Passionsblommeväxter
Santalales
Vinrankor
Benved
Berberisväxter
Bandtångsväxter
Jordröksväxter
Commelinales
Slingeväxter
Myrliljeväxter
Vinrankeväxter
Valnötsväxter
Dioscoreales
Laurales
Hampväxter
Lotusväxter
Cluster 74 Frösakull
Eldsberga
Fyllinge
Åled
Harplinge
Gullbrandstorp
Haverdal
Kvibille
Gullbranna
Steninge
Villshärad
Simlångsdalen
Holm, Halmstads kommun
Laxvik
Sennan
Skedala
Tylösand
Fammarp
Frösakull (norra delen)
Frösakull (västra delen)
Lynga kvarn och del av Haverdal
Nissaström
Sandhamn-Görvik
Särdal
Tönnersjö
Villshärad (nordöstra delen)
Trönninge, Halmstads kommun
Halmstads kommun
Hallands län
Halland
Villshärad
Haverdal
Lynga kvarn och del av Haverdal
Sandhamn-Görvik
Haverdals IF
Steninge, Sagu kommun
Björn Nordstrand
Villshärad (nordöstra delen)
Särdal
Frösakull (västra delen)
Frösakull (norra delen)
Fammarp
Holm, Halmstads kommun
Laxvik
Frösakull
Gullbrandstorp
Tylösand
Tönnersjö
Haverdals GK
Gullbranna
Nissaström
Skedala
Trönninge, Halmstads kommun
Eldsberga
Åled
Sennan
Tätort
Halmstad GK
Simlångsdalen
Fyllinge
Holms församling
Mats Persson
Snöstorp
Steninge
Anders Herrlin
Kvibille
Harplinge
Fredrik Ström
Alf Hambe
Småort
Gyllene Tider
Per Gessle
Halmstad
Cluster 75 Pepparrot
Rädisa
Oljedådra
Fjällbräsma
Penningört
Lomme
Åkersenap
Kålrot
Rättika
Sarepsasenap
Månviol
Ryssgubbe
Sandkrassing
Grådådra
Alpdraba
Gotlandstrav
Backskärvfrö
Ängsbräsma
Åkerkål
Åkerkårel
Bergbräsma
Fjälltrav
Strandkål
Sommargyllen
Marviol
Vejde
Brassicales
Korsblommiga växter
Oljedådra
Sarepsasenap
Lomme
Rättika
Åkersenap
Trikolpater
Ogräs
Gömfröväxter
Sommargyllen
Sandkrassing
Alpdraba
Backskärvfrö
Bergbräsma
Fjälltrav
Grådådra
Åkerkårel
Marviol
Ryssgubbe
Fröväxter
Rädisa
Ört
Fjällbräsma
Månviol
Gotlandstrav
Varietet (biologi)
Kål
Strandkål
Ängsbräsma
Penningört
Vejde
Kålfjäril
Åkerkål
Blomma
Senaper
Wasabi
Kålrot
Vit
Gul
Växtfärgning
Pepparrot
International Plant Names Index
Violväxter
Hanöbukten
Indigo
Morot
Vetenskapligt namn
Juni
Senap
Cluster 76 Tögrög
Archangaj
Bajanchongor (provins)
Bulgan (provins)
Darchan-Uul
Dornod
Dornogobi
Dundgobi
Gobi-Altaj
Gobi-Sümber
Chentij
Chövsgöl (provins)
Ömnögobi
Orchon (provins)
Övörchangaj
Selenga (provins)
Süchbaatar (provins)
Töv
Uvs
Dzavchan
Dalandzadgad
Dzuunmod
Erdenet
Tjojbalsan
Darchan
Mongoliska
Gobi
Kyrilliska alfabetet
Mongoliet
Darchan
Darchan-Uul
Dornod
Tjojbalsan
Erdenet
Dalandzadgad
Dzuunmod
Orchon (provins)
Töv
Ulaanbaatar
Ömnögobi
Gobi-Sümber
Gobi-Altaj
Dzavchan
Dundgobi
Övörchangaj
Chentij
Bulgan (provins)
Chövsgöl (provins)
Dornogobi
Bajanchongor
Tsetserleg
Tögrög
Ulaangom
Uvs
Mörön, Mongoliet
Bajanchongor (provins)
Archangaj
Süchbaatar (provins)
Damdiny Süchbaatar
Süchbaatar (stad)
Selenga (provins)
Selenga
2000
Orchon
Altaj
Provins
Valuta
Kommunism
Areal
Cluster 77 Holmsjö
Gängletorp
Kättilsmåla
Ramdala
Alnaryd
Bjärby
Björkeryd
Fjärdsjömåla
Gredeby
Grönadal
Lyckeåborg
Mjövik
Måstad
Mältan
Möcklö
Saleboda
Sjuhalla och del av Vrängö
Sjötorp, Karlskrona
Skavkulla och del av Grönadal
Stengöl och del av Svensgöl
Sälleryd
Torsnäs
Truseryd
Öljersjö
Karlskrona kommun
Blekinge län
Nättraby församling
Ramdala församling
Blekinge
Lyckå församling
Sillhövda församling
Sjuhalla och del av Vrängö
Skavkulla och del av Grönadal
Stengöl och del av Svensgöl
Sjötorp, Karlskrona
Torsnäs, Björneborgs stad
Rödeby församling
Tvings församling
Sälleryd
Torsnäs
Truseryd
Mältan
Måstad
Öljersjö
Mjövik
Lyckeåborg
Grönadal
Gredeby
Alnaryd
Kättilsmåla
Gängletorp
Småort
Saleboda
Möcklö
Fjärdsjömåla
Björkeryd
Bjärby
Ramdala
Torhamns församling
Holmsjö
Fridlevstads församling
E22
Karlskrona
Halvö
Ronneby
Skola
Församlingskyrka
Tätort
Cluster 78 Töre
Gammelgården
Björkfors, Kalix kommun
Bredviken
Rolfs
Nyborg, Sverige
Risögrund
Sangis
Karlsborg, Kalix kommun
Börjelsbyn
Granholmen
Innanbäcken
Innanlandet
Lappbäcken
Målsön
Månsbyn
Ryssbält
Siknäs
Storön (småort)
Stråkanäs
Sören, Kalix kommun
Vallen
Vånafjärden
Kalix kommun
Norrbottens län
Norrbotten
Töre kyrka
Storön (småort)
Sören, Kalix kommun
Bredviken, Helsingfors
Nyborgs SK
Risögrund
Rolfs
Stråkanäs
Månsbyn
Målsön
Innanlandet
Innanbäcken
Björkfors, Kalix kommun
Granholmen
Vånafjärden
Siknäs
Ryssbält
Börjelsbyn
Nyborg, Sverige
Karlsborg, Kalix kommun
Bredviken
Lappbäcken
Bredviken, Luleå
Vallen
Gammelgården
Småort
Sangis
Töre
Tätort
Kalix
Fastighet
Bandy
Internet
Cluster 79 Åsa, Halland
Brattås
Buerås
Fjärås kyrkby
Ölmanäs
Genevad
Gottskär
Högås
Hagryd-Dala
Halla Heberg
Hasslöv
Hjälmared, Kungsbacka kommun
Kläppa
Lerkil
Lilla Tjärby
Ysby
Vallberga
Vallda
Veinge
Västra Hagen
Ränneslöv
Tölö, Kungsbacka
Kungsbacka kommun
Lerkil
Hallands län
Laholms kommun
Halland
Ysby
Brattås
Buerås
Fjärås kyrkby
Hagryd-Dala
Halla Heberg
Kläppa
Lilla Tjärby
Västra Hagen
Ölmanäs
Vallberga
Hjälmared, Kungsbacka kommun
Högås
Tölö, Kungsbacka
Ränneslöv
Genevad
Oasen
Tätort
Åsa, Halland
Lugnarohögen
Vallda kyrka
Gottskär
Hasslöv
Veinge
Vallda
Höks härad
Åsa
Knut Lavard
Västkustbanan
Markaryd
Vägverket
Kungsbacka
ICA
Skövde
Halmstad
Cluster 80 INFOrm
KTH/NADA
Babybio
Stansaab
Kungsholmens enskilda läroverk
Kulturama
AFA (försäkringsbolag)
Lo-Fi-Fnk
John Mattson Fastighets AB
HusmanHagberg
Aleksander Wolodarski
Postmuseum
Kungsholmsbrogatan
Bråvallagatan, Stockholm
Tinna Joné
Sveriges Sportfiske- och Fiskevårdsförbund
Re:Orient
Willowtree
It-huset
Osqstämman
Neptuniorden
It-huset
Willowtree
Re:Orient
Tinna Joné
Bråvallagatan, Stockholm
Aleksander Wolodarski
HusmanHagberg
John Mattson Fastighets AB
Lo-Fi-Fnk
Kungsholmens enskilda läroverk
Stansaab
Babybio
INFOrm
Neptuniorden
AFA (försäkringsbolag)
Kungsholmsbrogatan
Sveriges Sportfiske- och Fiskevårdsförbund
Osqstämman
KTH/NADA
Postmuseum
Kulturama
Stockholm
Cluster 81 Citrongräs
Bambu
Bladvass
Blåtåtel
Veten
Råg
Darrgräs
Backskafting
Vårfryle
Vete
Gröen
Bergslok
Rörflen
Fjädergräs
Fjällven
Bergven
Alvarkösa
Axfryle
Bergrör
Mannagräs
Poales
Gräs
Enhjärtbladiga växter
Veten
Blåtåtel
Fyra sädesslagen
Rörflen
Alvarkösa
Axfryle
Backskafting
Vårfryle
Bergrör
Bergslok
Bergven
Fjällven
Fjällgröe
Mannagräs
Gömfröväxter
Fröväxter
Citrongräs
Korspollinering
Darrgräs
Fjädergräs
Bladvass
Landvettersjön
Eukaryoter
Gröen
Jättepanda
Släkte
Säd
Art
Vete
Bambu
Ax
Råg
Pappersmassa
Citron
Sumer
Krydda
Fjäll
Kyrkogård
Norden
Juni
Asien
Skandinavien
Öland
Medelhavet
Blomma
Gotland
Augusti
Cluster 82 Johannesbrödsträd
Ärt
Bönor
Mimosor
Kikärter
Lakritsrot
Luktärt
Vialer
Rosenböna
Gullregn
Gökärt
Tårakacia
Käringtänder
Linser
Sandvedel
Gullklöver
Bresilja
Åkerböna
Sennablad
Fabales
Ärtväxter
Rosenböna
Luktärt
Vialer
Sennablad
Åkerböna
Bresilja
Tårakacia
Gökärt
Ärt
Käringtand
Kikärt
Lins (olika betydelser)
Sandvedel
Lakritsrot
Trikolpater
Johannesbrödsträd
Mimosor
Lins (växt)
Alpgullregn
Backvial
Gullklöver
Gulvial
Strandvial
Gömfröväxter
Fröväxter
Bönor
Akacior
Lejongap
Vittskövle
Kikärter
Släkte
Philip Miller
Hemorrojder
Gullregn
Käringtänder
Rosa (färg)
Carat
Art
Böna
Linser
Familj (biologi)
Läckö slott
Stråke
Klövrar
Medicinalväxt
Humle
Mutation
Troja
Cluster 83 Huggormar
Snokar
Anakonda
Giftsnokar
Skäggagam
Geckoödlor
Glasögonorm
Agamer
Egentliga agamer
Boaormar
Taipan
Majsorm
Lansorm
Boa
Boa constrictor
Grön vattenagam
Leptotyphlops humilis
Pytonormar
Fjällbärande kräldjur
Boaormar
Ormar
Kräldjur
Boa constrictor
Boa
Grön vattenagam
Agamer
Egentliga agamer
Majsorm
Giftsnokar
Leptotyphlops humilis
Lansorm
Taipan
Skäggagam
Huggormar
Snokar
Anakonda
Tokaygecko
Leopardgecko
Flygdrakar (kräldjur)
Dvärgvaran
Anaconda (olika betydelser)
Pytonormar
Nätpyton
Terrarium
Ödlor
Glasögonorm
Kobra
Hasselsnok
Geckoödlor
Ryggradsdjur
Ryggsträngsdjur
Djur
Eukaryoter
Snok
Gecko (renderingsmotor)
Huggorm
Gift
U-land
Djungel
Husdjur
Mus
Fladdermöss
John Edward Gray
Madagaskar
Familj (biologi)
Afrika
Asien
Insekter
Cluster 84 Tallåsen
Bergsjö
Bergvik
Harmånger
Hybo
Ilsbo
Lillhaga
Marmaskogen
Marmaverken
Nore
Vallvik, Söderhamns kommun
Vannsätter
Sandarne
Stocka
Söderala
Skog, Söderhamns kommun
Vallvik
Söderhamns kommun
Vallvik, Söderhamns kommun
Gävleborgs län
Hälsingland
Vallvik, Korsholms kommun
Noresand
Lillhaga
Bergvik, övriga betydelser
Skog, Söderhamns kommun
Nordanstigs kommun
Sillerboån
Marmaskogen
Vannsätter
Ljusdals kommun
Marmaverken
Hybo
Ilsbo
Tallåsen
Stocka
Vallvik
Bergviken
Harmånger
Tätort
Sandarne
Nore
Söderala
Bergvik
Bergsjö
Gästhamn
Postort
Ljusnan
Ljusdal
Järnvägsstation
Centralort
Cluster 85 Sippor
Aklejor
Hampväxter
Humlen
Nässlor
Getaplar
Fetknoppar
Fetblad
Adonisar
Snokörter
Backsippor
Lyrblommor
Jordröksväxter
Blåsippor
Bukettanemon
Höstanemon
Sippor
Ranunculales
Ranunkelväxter
Lyrblommor
Bukettanemon
Höstanemon
Humlen
Fetblad
Backsippor
Jordröksväxter
Blåsippor
Eaton
Hampväxter
Sommaradonis
Blåeld
Släkte
Nässlor
Gul fetknopp
Fetknoppar
Fingerborgsblomma
Getaplar
Trikolpater
Fetbladsväxter
Art
Snokörter
Blåsippor (sång)
Familj (biologi)
Gömfröväxter
Fröväxter
Rosales
Våradonis
Akleja
Backsippa
Adonisar
Aklejor
Humle
Saxifragales
Mosippa
Blåsippa
Vitsippa
Adonis
Strävbladiga växter
Brännässla
Tempererat klimat
Hampa
Nöt
Blomma
Afrodite
Kaktusar
Kanarieöarna
Cluster 86 Landskapsgrundämne
Landskapsdjur
Landskapsinsekter
Landskapsstenar
Landskapsblommor
Landskapsfiskar
Landskapssvampar
Landskapsmossor
Sveriges landsdelar
Landskapsfågel
Landskapsstjärnor
Landskapsstjärnbilder
Lista över Sveriges landskap efter folkmängd
Landskapsäpplen
Lista över Sveriges landskap efter yta
Landskapssymbol
Härjedalen
Medelpad
Dalsland
Gästrikland
Närke
Västerbotten
Ångermanland
Blekinge
Lappland
Öland
Västmanland
Norrbotten
Hälsingland
Lista över Sveriges landskap efter yta
Ekoxe
Landskapsmossor
Landskapsstjärnor
Landskapsstjärnbilder
Schedar
Jämtland
Halland
Bohuslän
Södermanland
Landskapsstenar
Lista över Sveriges landskap efter folkmängd
Landskapssvampar
Markab
Värmland
Östergötland
Gotland
Dalarna
Knölsvan
Antares
Gävlesandsten
Myskbock
Vaxmossa
Svenska nationalkommittén för kemi
Kavlås (äpple)
Cinnoberbagge
Kramfors (äpple)
Landskapsgrundämne
Stor revmossa
Piprensarmossa
Ölandssolvända
Strimlus
Kyanitkvartsit
Kammossa
Vattenstjärna
Hoburgskalksten
Cluster 87 Vitsippa
Tiggarranunkel
Klematisar
Nordisk stormhatt
Mosippa
Trolldruva
Sköldmöja
Aklejruta
Smörblommor
Smörboll
Svalört
Smörblomma
Sommaradonis
Majsmörblomma
Ranunkelväxter
Ranunculales
Smörblommor
Sköldmöja
Smörblomma
Tiggarranunkel
Svalört
Revsmörblomma
Majsmörblomma
Aklejruta
Trolldruva
Smörboll
Torta
Nordisk stormhatt
Midsommarblomster
Sommaradonis
Sjöranunkel
Klematisar
Äkta stormhatt
Trikolpater
Dy
Akleja
Gömfröväxter
Fröväxter
Hemorrojder
Backsippor
Adonisar
Mosippa
Blåsippa
Sippor
Fläder
International Plant Names Index
Vitsippa
Ört
Ljung
Myror
Honung
Damm
Blomma
Tall
Tempererat klimat
Härjedalen
Växter
Art
Kristdemokraterna
Juni
Augusti
Asien
Släkte
Sverige
Cluster 88 Australopithecus anamensis
Lemurer
Näsapa
Markattor
Ringsvanslemur
Östlig svartvit guereza
Goodmans muslemur
Berberapa
Sahelanthropus
Orrorin
Krabbmakak
Mandriller
Drill (djur)
Markattartade
Primater
Drill (djur)
Goodmans muslemur
Mandriller
Lemurer
Sahelanthropus
Strepsirrhini
Mandrill
Krabbmakak
Makaker
Östlig svartvit guereza
Orrorin
Sydapa
Markattor
Ringsvanslemur
Däggdjur
Berberapa
Muslemurer
Australopithecus anamensis
Australopithecus
Näsapa
Richard Leakey
Paleoantropologi
Ryggradsdjur
Ryggsträngsdjur
Djur
Eukaryoter
Galenos
Madagaskar
Säd
Mus
Cellulosa
Savann
Frukt
Afrika
Blad
Sydostasien
Gibraltar
Västafrika
Familj (biologi)
Vetenskapligt namn
Sahara
Kamerun
Ordning (biologi)
Släkte
1758
Nigeria
Insekter
Art
Cluster 89 Bebyggelsehistorisk tidskrift
Guitar Magazine
Ordfront magasin
Vår kamp
Mitrania
Svenska Familj-Journalen
Sökaren
Kommunalarbetaren
Signum (tidskrift)
Källhänvisning
Judisk Tidskrift
Pockettidningen R
Vår kamp
Mitrania
Källhänvisning
Judisk Tidskrift
Tidskrift
Bebyggelsehistorisk tidskrift
Sökaren
Kommunalarbetaren
Pockettidningen R
Guitar Magazine
Signum (tidskrift)
Ordfront magasin
Svenska Familj-Journalen
Cluster 90 Alexanderparakit
Äkta papegojor
Aror
Amazonpapegojor
Morhuvad papegoja
Soldatara
Grönvingad ara
Ljusröd ara
Nestor (släkte)
Kaka (fågel)
Långvingepapegojor
Äkta papegojor
Aror
Ljusröd ara
Långvingepapegojor
Papegojfåglar
Kaka (fågel)
Grönvingad ara
Nestor (släkte)
Morhuvad papegoja
Soldatara
Kea
Amazonpapegojor
Alexanderparakit
Grå jako
Lista över äkta papegojsläkten
Lorier (papegojfåglar)
Hyacintara
Fåglar
Ryggradsdjur
Ryggsträngsdjur
Eukaryoter
CITES
Djur
Släkte
Solros
Ordning
Kakaduor
Underart
Sibley-Ahlquists taxonomi
Sydamerika
Johann Friedrich Gmelin
Husdjur
Devon
Art
Sydostasien
Regnskog
Afrika
Nya Zeeland
Mexiko
1830
Sri Lanka
Afghanistan
Chile
Argentina
Familj (biologi)
Indien
Cluster 91 Uddatåiga hovdjur
Hästdjur
Åsna
Przevalskijs häst
Tapirer
Spetsnoshörning
Ullhårig noshörning
Javanoshörning
Sumatranoshörning
Häst (släkte)
Uddatåiga hovdjur
Noshörningar
Przevalskijs häst
Hästdjur
Tapirer
Afrikansk vildåsna
Häst (släkte)
Sumatranoshörning
Kulan
Schabraktapir
Spetsnoshörning
Åsna
Sebror
Kvagga
Javanoshörning
Karlssons klister
Rhinoceros
Ullhårig noshörning
Däggdjur
Weichsel (nedisning)
Keratin
Johann Friedrich Blumenbach
Häst
Richard Owen
Ryggradsdjur
Ryggsträngsdjur
Djur
John Edward Gray
Eukaryoter
Savann
Eurasien
Mesopotamien
Asien
Afrika
Persien
Indonesien
Vietnam
Syrien
Sydamerika
Art
Familj (biologi)
1960-talet
1800-talet
1992
Europa
Frankrike
Cluster 92 Byggnadskultur
Ankargränd
Hammarby IF Rugby
Monika Nyström
Kalle Runeson
Pantura Studios
Utbildningsåret 2004
Utbildningsåret 1902
Utbildningsåret 1913
Pantura Studios
Atelier Stockholm
Utbildningsåret 2004
Utbildningsåret 1913
Utbildningsåret 1902
Kalle Runeson
Byggnadskultur
Ankargränd
Hammarby IF Rugby
Monika Nyström
Gårkök
Specialpedagogiska institutet
Hantverk
Rugby
Stockholm
Sverige
1956
1972
Cluster 93 Asiatisk elefant
Afrikansk elefant
Snabeldjur
Stäppmammut
Stäppelefant
Skogselefant
Kejsarmammut
Columbiamammut
Snabeldjur
Elefanter
Skogselefant
Stäppelefant
Mammutar
Nordafrikansk elefant
Asiatisk elefant
Stäppmammut
Columbiamammut
Elefantdjur
Kejsarmammut
Indisk elefant
Megafauna
Sveriges första elefant
Jumbo
Tjuvjakt
Afrikansk elefant
Heterogen
Däggdjur
Johann Karl Wilhelm Illiger
Domesticering
IUCN
Bete
Ryggradsdjur
Världsdel
Ryggsträngsdjur
Eukaryoter
Pleistocen
Savann
Djur
Istid
Art
Jakt
Regnskog
Anatomi
Zimbabwe
Namibia
DNA
1900
Nordamerika
Sydafrika
Familj (biologi)
Australien
Cluster 94 Leopard
Grottlejon
Panthera
Pantherinae
Sri Lanka-lejon
Europeisk jaguar
Kaplejon
Panthera
Grottlejon
Sri Lanka-lejon
Europeisk jaguar
Trädleopard
Kaplejon
Pantherinae
Jaguar (djur)
Kattdjur
Snöleopard
Amerikanskt lejon
Lejon
Marmorkatt
Amurleopard
Estlands statsvapen
Gepard
Rovdjur
Melanism
Leopard (stridsvagn)
Leopard
Prionailurus
Tiger
Däggdjur
Australopithecus
Kapprovinsen
Ryggradsdjur
Ryggsträngsdjur
Djur
Lydien
Lodjur
Hybrid
Sri Lanka
Kapstaden
Heraldik
Genetik
Eukaryoter
Släkte
DNA
Makedonien
Tjeckien
Art
Sydafrika
Grekland
Nederländerna
Spanien
Ryssland
Europa
England
Italien
Cluster 95 Binära talsystemet
Talsystem
Decimala talsystemet
Talbas
Positionssystem
Hexadecimala talsystemet
Oktala talsystemet
Negabinära talsystemet
Talbas
Decimala talsystemet
Binära talsystemet
Talsystem
Vigesimala talsystemet
BCD
Positionssystem
Gray-kod
Hexadecimala talsystemet
Unära talsystemet
Nibble
Romerska siffror
Bit
IEEE
Byte (enhet)
RGB
Enhet
Boolesk algebra
Byte
Tal (matematik)
HTML
Dator
Heltal
Symbol
Cluster 96 Additiv färgblandning
CMYK
RGB
Subtraktiv färgblandning
Primärfärg
CMYK
Subtraktiv färgblandning
Additiv färgblandning
Primärfärg
Lista över färgsystem
RGB
Cyan
Magenta
NMI
Komplementfärg
Sekundärfärg
Elementarfärg
Svart
RAL
Analog television
Tryckteknik
NCS
Kontrast
Strålkastare
Katodstrålerör
Ljus
Addition
Papper
Bildskärm
Tal (matematik)
Färg
Gul
Cluster 97 Attundaland
Folkland
Fjädrundaland
Skeppslag
Folkland
Fjädrundaland
Hundare
Roden
Tiundaland
Attundaland
Lagsaga
Ledung
Danderyds skeppslag
Värmdö skeppslag
Bro och Vätö skeppslag
Åkers skeppslag
Fjärdhundra
Fjärding
Väddö och Häverö skeppslag
Skeppslag
Ting
Härad
Svitjod
Fogde
Roslagen
Skepp
Tingsrätt
Lagman
Enköping
Socken
Stockholms län
Uppland
Cluster 98 Artemis
Aktaion
Orion
Aktaion
Artemis
Chios
Apollon
Diana
Orion
Lista över mytologiska gestalter i tematisk ordning
Grekisk mytologi
Poseidon
Stjärnbild
Cluster 99 Användbarhet
Användarvänlig
Användarvänlig
Användbarhet
Ergonomi
ISO